Oprogramowanie Mobilne
liczba publikacji: 7pierwszy wpis: 18 Lutego 2014ostatni wpis: 15 Stycznia 2021

Przegląd programów z systemem Android

PanParagon (MrReceipt) - wygodny program do zarządzania paragonami, zakupami i gwarancją

Zapewne każdy z czytelników miał taką sytuację, że albo zapodział gdzieś paragon zakupowy, lub ten po pewnym czasie tak mocno zblakł, że ciężko wyczytać z niego jakiekolwiek informacje. W dzisiejszych czasach prawo konsumenckie jest na tyle rozwinięte, że sklepy powinny (choć nie muszą) trzymać w archiwum kopie naszych paragonów / faktur, na które możemy się powołać we właściwym dla nas czasie. Osobiście spotkałem się jednak z problemami w tej materii, co skłoniło mnie jednak do zachowywania paragonów i ich skrupulatnemu - raz do roku - porządkowaniu. 

Android 9.0 — system nowych możliwości, ubrany w znoszone szaty

Odkąd stałem się dumnym posiadaczem Nokii 7 Plus, nie mogę się nadziwić ile dobrego wniosła marka HMD Global na rynek. Wysoka jakość komponentów użytych podczas produkcji oraz zrezygnowanie z nakładek systemowych to nie jedyne z zalet nowej gamy urządzeń, garściami czerpiących z "dawnych" Nokii. Przy okazji muszę nadmienić iż mój telefon należy do wąskiego grona urządzeń, zakwalifikowanych do programu

Dłuższa praca na Androidzie - czyli jak okiełznać baterię

Każdy użytkownik systemu Android korzystający z tabletu czy smartfona zauważył że jego sprzęt mógłby wytrzymać nieco dłużej niż 1-2 dni na baterii. Wraz z postępem technologicznym baterie otrzymały większe pojemności by móc w pewien sposób być bardziej przydatnymi w nowo powstających urządzeniach. Niestety zwiększenie pojemności o 200-700 mAh zwiększa czas korzystania z baterii o kilka godzin.

Android Apps - czyli Aplikacje na Andka cz II

Trochę czasu minęło od ostatniego bloga ale to głównie z winy braku czasu. Wyszedł TiTanfall który trzeba ograć, męczące drugie zmiany w pracy czy szkoła potrafią oderwać od rzeczywistości ... no ale powróciłem mocniejszy niż kiedykolwiek, pewnie za sprawą Wiosny :)

W dzisiejszym blogu zajmę się dwoma aplikacjami od Google z których korzystam na codzień w pracy jak i w domu. A mam na myśli Google Goggles oraz

Android Apps - czyli Aplikacje na Andka cz I

Myślałem o założeniu cyklu tematów poświęconych także aplikacjom na androida jakiś czas temu, ale gdy zacząłem pisać o grach jakoś nie miałem na to siły i ochoty. Dopiero teraz widzę że będzie warto pisać raz o tym a raz o tamtym, gdyż gierek - wg. mnie tych ciekawszych - jest stosunkowo za mało na Google Play, a co chwila wychodzi jakaś ciekawa aplikacja.

W tymże cyklu blogów postaram się opisać / zachęcić Was, drodzy czytelnicy do korzystania z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.