Optyczne
liczba publikacji: 27pierwszy wpis: 8 Kwietnia 2014ostatni wpis: 24 Września 2019

Foto i kamery oraz ich akcesoria

Jak nie cyfrówka i lustrzanka, to może bezlusterkowiec? Recenzja Sony A6300

Należę do skromnego grona osób którzy cenią nad wyraz perfekcję, jeśli chodzi o jakość obrazu w kamerach i aparatach. Odczucie to potęguje fakt iż jakiś czas temu przesiadłem się z lustrzanki na aparat cyfrowy, na własnej skórze odczuwając skutki błędu jaki popełniłem. Rozpocząłem dramatyczne poszukiwania aparatu który będzie pasował do mojego stylu uwieczniania wydarzeń oraz rejestrowania materiałów audio-wizualnych. Po kilku porażkach zakupowych, zdecydowałem się wybrać aparat bezlusterkowy.

Recenzja Dji Osmo Mobile - dodatkowa stabilizacja dla twojego smartfona

Wrzesień jest dla mnie bardzo dynamicznym miesiącem. Z roku na rok przybywa nowych obowiązków a i w sferze recenzenckiej dzieje się sporo dobrego. Niedawno rozpocząłem współpracę z oficjalnym dystrybutorem marki DJI w Polsce, firmą DJI-ARS. W przyszłości chciałbym się skupić na testach dronów, ale zauważyłem że mają oni również dostępne gimbale. Przypomniała mi się wideo-recenzja modelu X3 którą można było zobaczyć na portalu i zdecydowałem że spróbowałbym przetestować to urządzenie.

Od lustrzanki do kompaktu. Część 3 — poległem by powstać i polec ponownie

Komedii ciąg dalszy a i zniechęcenie zaczyna przybierać na sile. Powoli zaczyna mnie dopadać zmęczenie związane z dramatycznym poszukiwaniem idealnego pod siebie sprzętu do filmowania i dokumentowania ujęć. W pewnym momencie doszedłem do wniosku że nie ma szans na znalezienie dobrego kompaktu, mieszczącego się w moich kryteriach cenowych. Postanowiłem więc że postawię na hybrydę.

Od lustrzanki do kompaktu. Część 2 — Panasonic GX800K z gorącym 4K?

Tak jak wspominałem w poprzednim wpisie, zdecydowałem się powrócić do aparatu trochę mniejszego kalibru, aczkolwiek oferującego podobną jakość. W tym celu pożegnałem przyciężkawą lustrzankę Nikona i z otwartymi rękoma przygarnąłem aparat cyfrowy firmy Panasonic. Już na samym wstępie wspomnę że przy wyborze, nie wymagałem kosmicznych możliwości od takiego urządzenia i starałem się dobrać je w cenie nie większej niż 2500zł.

Od lustrzanki do kompaktu, czyli jak zatrząsł się mój fotograficzny świat cz. 1

Kto mnie poznał bliżej ten wie, że moim dodatkowym hobby jest fotografia. Udało mi się ją jakoś wcisnąć między gry komputerowe, recenzje sprzętów i wypoczynek na rowerze. Jakby się dokładnie zastanowić, to rozpocząłem przygodę z fotografią dopiero w wieku 14 lat. Rodzice do uwieczniania chwil z wakacyjnych wyjazdów, korzystali z kliszowca od firmy Kodak. Mimo że jako tako pamiętam korpus urządzenia, to nie jestem jednoznacznie w stanie wskazać jaki to był model. W końcu wypstrykało się przez te lata dziesiątki klisz, aż doczekałem się emocjonującej zmiany na lepsze.

Obiektyw 600 mm i slow-motion. Recenzja bajecznego aparatu — Sony RX10 III gen.

Całkiem niedawno miałem okazję przetestować jak radzi sobie z nagrywaniem materiału, kamerka sportowa od Sony - model FDR-X3000. W związku z tym że głównie nagrywam materiały recenzenckie lustrzanką cyfrową i robię duże ilości zdjęć także w sferze prywatnej, zacząłem się rozglądać za jakimś wartym uwagi modelem tej firmy. Nie ukrywam że moim konikiem są zdjęcia robione na dużym zoomie, co przydaje się także w fotografii przyrodniczej.

Logitech C922 Pro Stream dla początkujących Vlogerów growych

Zawsze zastanawiałem się, jak to jest być Vlogerem growym. Czy prócz dobrego komputera i podstawowych umiejętności teatralnych potrzeba też świetnej kamery i rozbudowanego programu do edycji nagranego materiału czy też można sobie poradzić z najzwyklejszym sprzętem. Z odpowiedzią dotarła do mnie kamerka Logitech C922 Pro Stream oferująca możliwość nagrywania materiałów filmowych z wyłączeniem lub zmianą tła.

Yi 4K Action Camera realnym pretendentem do detronizacji marki GoPro

Kilka dni temu wskoczył mi milion wyświetleń wpisów blogowych na naszym portalu. To bardzo pokrzepiająca wiadomość szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to czasu coraz mniej a obowiązków więcej. W związku z tym postanowiłem napisać recenzję będącą pewną ofertą dla osób niezdecydowanych, a poszukujących pomysłu na dobry prezent świąteczny. Wybór padł na nową kamerkę sportową od Xiaoyi - Yi 4K Action Camera, potocznie nazywaną Yi 2.