Optyczne
liczba publikacji: 27pierwszy wpis: 8 Kwietnia 2014ostatni wpis: 24 Września 2019

Foto i kamery oraz ich akcesoria

Wakacyjne wojaże z kamerką RICOH WG-M2

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, a niektórzy z nas już zaczynają organizować sobie urlop. Zdecydowana większość wyjedzie w spokojne miejsce chcąc odpocząć od zgiełku cywilizacyjnego, pozostali zapewne będą chcieli uatrakcyjnić sobie dni wolne sportem na świeżym powietrzu. Wielu ludzi aktywnych - niekoniecznie wyczynowców – używa kamer rejestrujących, by później pochwalić się materiałem ze znajomymi lub na swoim blogu/portalu. A że na urlopie przeważać będzie ładna pogoda a co za tym idzie świetne nasłonecznienie, kamerki zaczną być używane częściej.

Ricoh Theta S — wkraczamy w świat 360 stopni

W dzisiejszych czasach widzimy coraz większy rozkwit technologii z naciskiem na rozszerzoną rzeczywistość. Na rynku pojawiają się coraz to nowe modele gogli VR a ich cena z roku na rok wydaje się bardziej przystępna. Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Project Morpheus czy Google Cardboard to tylko kilka najbardziej rozpoznawalnych urządzeń tego typu. Sprzęt, sprzętem ale co z elementem wyświetlanym ? Dzięki tej technologi możemy zagrać w gry w trójwymiarze, zobaczyć zdjęcia oraz filmy w 360 stopniach. Jakiś czas temu, podczas korzystania z

Nikon Coolpix P900 — genialny zoom

Fotografią amatorską zajmuję się od czasów gdy zacząłem "pożyczać" od rodziców cyfrówkę Canona - model PowerShoot A610. Użytkowałem go blisko 7 lat a gdy okazało się że taki aparat jest dla mnie niewystarczający, postanowiłem przejść na lustrzankę cyfrową. Mój wybór padł na Nikona D3100 z obiektywem kitowym 18-55 mm, gdyż jako jeden z nielicznych oferował mniej wtajemniczonym zabawę ustawieniami manualnymi wraz z pomocnym - wgranym w system, poradnikiem fotografowania.

GoPro HERO — czy mniej znaczy lepiej?

Dotarła jakiś czas temu do mnie informacja iż firma GoPro zdecydowała się wydać na rynek nowy model kamerki sportowej, tym razem produkt ze średniej, a nie wysokiej półki. Byłem nieco zaskoczony tym faktem, gdyż w/w firma zawsze kojarzyła mi się z modelami najwyższych jakości, a tu taka niespodzianka. Nowy model cechować miał się przede wszystkim prostotą konstrukcji, odpornością i zmniejszoną ilością dodatkowych funkcji.

GoClever DVR Extreme Silver - recenzja taniej kamerki sportowej

Uwielbiam spędzać czas na przejażdżkach rowerowych. Można śmiało rzec że to moje ulubione hobby, któremu staram się poświęcić trochę wolnego czasu. Po wielu dłuższych wycieczkach rowerowych zacząłem zastanawiać się nad zainwestowaniem w dobrą kamerkę sportową na rower, by móc rejestrować fajne trasy i publikować je później na YouTube. Oczywiście na internecie jest wysyp kamer od taniej chińszczyzny po zaawansowane kamery kosztujące o wiele więcej niż 1000 zł. A ja poszukiwałem czegoś z dobrymi parametrami i przy najmniejszym nakładzie finansowym. I tak natrafiłem na