Optyczne
liczba publikacji: 25pierwszy wpis: 8 Kwietnia 2014ostatni wpis: 1 Grudnia 2018

Foto i kamery oraz ich akcesoria

Od lustrzanki do kompaktu, część 7 — Panasonic Lumix G9: bezlusterkowiec z filmowymi ambicjami

Od ostatnich testów aparatów minęło sporo czasu, więc postanowiłem sprawdzić w praktyce jak w boju spisze się kolejny model dostępny na rynku. Wybór padł na tegoroczny Panasonic Lumix G9 będący odpowiednikiem zaawansowanych bezlusterkowców reporterskich z zaawansowanymi opcjami filmowymi. Z racji tego że lubię fotografować a ostatnimi czasy zwracam większą uwagę na jakość nagrywanego materiału, postanowiłem sprawdzić jak użytkuje się owo cudeńko w praktyce. 

DJI Ronin-S — niesamowity gimbal dla zawodowców

Zapewne z poprzednich wpisów możecie z łatwością nakreślić dwa czynniki które są dla mnie priorytetowe w zakresie nagrań filmowych. Należą do nich oczywiście - jakość, oraz stabilizacja. I choć ta pierwsza w dużym stopniu należy do specyfikacji sprzętowej urządzenia, to już z tą drugą nie zawsze idzie ona w parze. Na wielu filmach wrzuconych do internetu można zaobserwować jak osobie nagrywającej trzęsie się ręka lub przy specjalnych najazdach, nagle kamera/aparat zbacza z wcześniej przygotowanego toru.

Acer Holo360 — interesująca kamerka sferyczna z dotykowym interfejsem

Na wielu znanych portalach społecznościowych możemy zaobserwować ostatnimi czasy, wysyp fotografii oraz filmów o charakterze sferycznym. Nie tak dawno zasługi za zgrabne połączenie kilkunastu lub kilkudziesięciu fotografii w jedno zdjęcie, zbierał cierpliwy twórca. Wraz z rozwojem technologii, taką operację wykonuje teraz automat. Prawie 2 lata temu otrzymałem na czas testów kamerkę - Ricoh Theta S

Od lustrzanki do kompaktu, część 6 — Sony A9 potężnym bezlusterkowcem w rękach amatora

Choć w ostatnim wpisie wiedziałem już z jakim modelem wrócę do fotografii hobbystycznej, to doszedłem do wniosku że głupio trochę zakończyć serię szybkim poddaniem się. Zdecydowałem się kontynuować ją, odstając nieco od sztywnych recenzji tego typu urządzeń na rzecz luźnych informacji oraz własnych obserwacji. W końcu nie jestem na tyle wykształcony w kierunku fotografii by moja wiedza opierała się na zawiłych terminologiach. Bliższe mi określenie to - amatorszczyzna

Natomiast nie przeszkadza mi to w zdobywaniu nowych modeli do testów i obserwacji ich działania.

DJI Osmo Mobile 2 — idealnym przykładem na to że gimbal może być stosunkowo tani i łatwy w obsłudze!

Kilka miesięcy temu na łamach mojego bloga, zrecenzowałem pierwszy gimbal do telefonów tej marki. DJI Osmo Mobile wyróżniał się wysokiej jakości konstrukcją oraz rozbudowanym oprogramowaniem. Tuż po testach postanowiłem zaopatrzyć się w ten model który do dnia dzisiejszego służy mi jako stabilizator, podczas nagrywania sekwencji wideo do wszelakich recenzji.

Od lustrzanki do kompaktu, część 4 — a może więcej pikseli w średniaku od Sony? Testy Xperia XA1 Plus!

Poszukiwań złotego środka ciąg dalszy. W związku z oczekiwaniami na dostępność cyfrówki Sony RX10 IV do recenzji, postanowiłem przetestować smartfona tej marki. Na warsztat poszedł Sony Xperia XA1 Plus. Tak się składa że na naszym portalu, opisami telefonów tej marki zajmuje się kolega xomo_pl. Nawet całkiem niedawno popełnił o tym wpis blogowy, pomijając niestety walory filmowe dla tego modelu.

Jak nie cyfrówka i lustrzanka, to może bezlusterkowiec? Recenzja Sony A6300

Należę do skromnego grona osób którzy cenią nad wyraz perfekcję, jeśli chodzi o jakość obrazu w kamerach i aparatach. Odczucie to potęguje fakt iż jakiś czas temu przesiadłem się z lustrzanki na aparat cyfrowy, na własnej skórze odczuwając skutki błędu jaki popełniłem. Rozpocząłem dramatyczne poszukiwania aparatu który będzie pasował do mojego stylu uwieczniania wydarzeń oraz rejestrowania materiałów audio-wizualnych. Po kilku porażkach zakupowych, zdecydowałem się wybrać aparat bezlusterkowy.

Recenzja Dji Osmo Mobile - dodatkowa stabilizacja dla twojego smartfona

Wrzesień jest dla mnie bardzo dynamicznym miesiącem. Z roku na rok przybywa nowych obowiązków a i w sferze recenzenckiej dzieje się sporo dobrego. Niedawno rozpocząłem współpracę z oficjalnym dystrybutorem marki DJI w Polsce, firmą DJI-ARS. W przyszłości chciałbym się skupić na testach dronów, ale zauważyłem że mają oni również dostępne gimbale. Przypomniała mi się wideo-recenzja modelu X3 którą można było zobaczyć na portalu i zdecydowałem że spróbowałbym przetestować to urządzenie.