Po godzinach - czyli gry na Androida cz I

Poza graczem typowo komputerowym, chyba nie byłbym sobą gdybym nie odpalił choć jednej gry na moim Galaxy S3. Bo choć w większości są to gry minimalistyczne i rzadko wciągające to czasami pojawia się prawdziwa perełka.

Ostatnio przeglądając nowości natknąłem się na ukrytą na końcu listy - symulator studia tworzącego gry komputerowe - Game Dev Story.

W grze wcielamy się w dyrektora/szefa studia do tworzenia gier komputerowych i zarządzamy zespołem informatycznym by stworzyć najlepsze tytuły na komputery oraz konsole. W zespole mamy scenarzystów, dźwiękowców, programistów kodujących oraz wielu innych - potrzebnych w branży fachowców. Tworząc grę musimy skupić się na platformie - często wykupując prawa do tworzenia tytułu na nią, określając gatunek oraz jej rodzaj. Każdy z naszych pracowników ma 4 podstawowe umiejętności - kodowania, pisania scenariuszy, grafika komputerowa oraz udźwiękowienie - są to ważne umiejętności dzięki którym łatwo i szybko pomogą nam napisać ciekawą grę, choć i tak od nas zależy jaką.

Oprócz pisania i wydawania tytułu rzeszom fanów, trzeba wpierw o nich zadbać wydając informacje w prasie czy rozsyłając im darmowe wersje gier lub dem. O publikę trzeba dbać gdyż raz na rok organizowany jest zlot Gier Komputerowych na których możemy dostać nominację czy wygrać aż 1 mln $, choć jest to zadanie zaskakująco trudne.

Naszym ostatecznym zadaniem jest stworzyć jak najlepszą grę, rozwijać studio i naszych podopiecznych nie zaniedbując naszych fanów ... i wciąż być na topie - gdyż co chwila jest premiera nowej konsoli :)

Tytuł bardzo wart polecenia i trudno się od niego oderwać.
Polecam :)

Game Dev Story Lite - maks 2 lata robienia gier

Game Dev Story