Po godzinach - czyli gry na Androida cz II

Warte uwagi gry na smarfony to głównie takie które idealnie wpasowują się pomiędzy grywalnością a frajdą płynącą z zabawy. O dziwo znalazłem taką która wypełnia całą tą przestrzeń.

Miałem ją opisać jako pierwszą w mojej sadze bloogowej "Po godzinach - czyli gry na Androida", lecz bałem się że będzie odebrana jako trywialna i rzecz biorąc - nie warta uwagi. Tylko czemu niby miałaby taka być, skoro mam ją na telefonie od ponad miesiąca i gram od czasu do czasu ? O czym mowa ? O Dumb Ways To Die.

Tytuł gry nawiązuje w sumie do wszystkiego co w niej znajdziemy. Zadaniem gracza jest pomóc głupiutkim stworkom w unikaniu zdarzeń losowych zgotowanych im przez ich żywot ... który możemy troszkę przedłużyć. W każdym zadaniu mamy określoną ilość czasu na ratunek naszych bohaterów (górny pasek), przy czym należy pamiętać że po każdym zadaniu czas przyspiesza a trudność zadań narasta. Im więcej punktów w grze zdobywamy - na stacyjce w menu głównym - pojawia się więcej postaci machającym nam na przywitanie oraz odblokowuje się więcej trudnych wyzwań.

Gra jest naprawdę wciągająca co może poświadczyć elusja która grą była po prostu zauroczona. Nic dziwnego - gdyż w w/w produkcji otrzymujemy bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową - prostą, nieskomplikowaną - miło wpadającą w ucho; a także bardzo śliczną oprawę graficzną. I niech Was - drodzy użytkownicy - nie zwiedzie cukierkowość gry. Pod tą płachtą cukierkowości kryją się bardzo brutalne i krwawe przygody naszych podopiecznych i ich samobójczych skłonności.

Grę naturalnie bardzo polecam - do pobrania za darmo w sklepie Google Play.

Mój rekord to 3200 - ktoś mnie przebije ? :)