Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Po godzinach — czyli gry na Androida cz. 32

Po ostatnim wylewie wpisów blogowych na temat pisania nowych artykułów czy kontynuowania ciekawych serii przez znanych wszystkim blogerów, postanowiłem zaniechać wydawania cotygodniowych wpisów o grach i przydatnych aplikacjach na system android. Przez miesiąc będę zbierał informacje i testował aplikacje a dopiero pod jego koniec będę opisywał je w swoim blogu "Po godzinach". Dlaczego tak rzadko będzie wychodził nowy wpis? Bo zbyt często się ukazywał, a jak wiemy nie o ilość tu chodzi a o jakość wpisu. Szkoda że dopiero teraz to pojąłem, gdyż nie doszedłbym tak szybko do 32 wpisów a mógłbym je zmieścić w połowie mniej. W swoich blogach dalej będę się skupiał na wartych uwagi produkcjach w głównej mierze służących do rozrywki, nie pomijając w nich ciekawych i przydatnych użytkownikowi aplikacji.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

Zapewne każdy z nas kojarzy tę serię gier wydaną na komputery osobiste, w której nadzorowaliśmy budowę oraz funkcjonowanie parku rozrywki. Tym razem otrzymaliśmy ciekawą produkcję na urządzenia przenośne z systemem android by móc ponownie skorzystać z okazji i stworzyć swój unikatowy park rozrywki.

Podobnie jak w komputerowych wersjach, rozwijamy nasze wesołe miasteczko by przyciągało jak najwięcej chcących się zabawić odwiedzających. By rozwinąć nasz park stawiamy coraz to nowsze atrakcje takie jak karuzele, hotele czy tytułowe kolejki górskie. Co określony czas zbieramy gotówkę z kas naszych atrakcji i możemy ją zainwestować w rozwijanie naszego biznesu, przez postawienie kolejnej atrakcji, powiększenie pola pod inwestycje lub ulepszenie obecnego budynku. Myślę iż miłośnik tego typu gier, odnajdzie się w niej bardzo szybko gdyż tytuł ten oferuje świetną zabawę dla wprawionych w grach ekonomicznych graczy jak i tych co zaczynają dopiero swoją przygodę.

Gra dostępna w sklepie Google Play - RollerCoaster Tycoon 4 Mobile.

A Space Shooter For Free

W swoim życiu spotkałem się z całą masą kosmicznych strzelanek, ale na taką natrafiłem przez przypadek i muszę przyznać iż twórcy mięli świetny zmysł by ją wydać na smartfony. Wcielamy się w niej w zabawnego kosmicznego pilota myśliwca który nie szczędzi ostrych słów a swymi czynami pokazuje kto jest prawdziwym kosmicznym koksem.

Sterujemy tutaj statkiem naszego bohatera i walczymy z całymi chmarami wrogich statków. Po drodze zbieramy pozostawione po zniszczonych statkach srebrne kuleczki, które pełnią tutaj rolę waluty. Po każdym wylocie na kolejną misję, możemy rozdysponować zebraną walutę na ulepszenia dla naszego statku by w kolejnym starciu wróg nie mógł nam podskoczyć. Gra się w ten tytuł bardzo przyjemnie i choć nie do końca jest to produkcja darmowa, to można spokojnie dać sobie radę bez używania mikropłatności korzystając z każdej zalety tej produkcji.

Gra dostępna w sklepie Google Play -A Space Shooter For Free

Jewel Fight: Heroes of Legend

Najprościej opisać tę grę jako swoisty zjadacz czasu i baterii w urządzeniu, gdyż nie raz możemy zauważyć że gry z elementem układania puzzli w rozgrywce potrafią wciągnąć na dobre godziny. Nie inaczej jest z Jewel Fight, no może z tą różnicą iż całość odbywa się w świecie fantasy.

Swoją przygodę rozpoczynamy od wybrania klasy postaci, a tych mamy do wyboru trzy - Wojownika, Łotrzyka lub Maga. W grze poruszamy się po prostej ścieżce i rozgrywamy pojedynki ze spotkanymi na swej drodze przeciwnikami. W trakcie każdej potyczki otrzymujemy doświadczenie które zwiększa możliwości naszej postaci oraz walutę za którą możemy wykupować lepsze wyposażenie lub uzbrojenie dla naszej postaci.

Gra dostępna w sklepie Google Play -Jewel Fight: Heroes of Legend

Wykreślanka

Myślę iż na temat tej gry nie potrzeba się bardzo wysilać z opisywaniem, gdyż większość z was spotkała się z tym rodzajem rozgrywki. Nasze zadanie opiera się na wykreśleniu odpowiednich słów na wyświetlanej tablicy. To co różni inne produkcje od tej, to fakt iż tutaj sami wybieramy poziom trudności oraz rozmiar planszy.

Gra się w ten tytuł bardzo przyjemnie, choć największą przyjemność sprawia jak zacznie się grać z kimś znajomym na jednym urządzeniu. Najprzyjemniej gra się na tablecie, gdyż na mniejszych ekranach przy większych ilościach liter, czasami ciężko wychwycić ukryty wyraz.

Gra dostępna w sklepie Google Play -Wykreślanka

Lapse It • Time Lapse • Pro

Pierwszym programem który chciałbym Wam polecić jest Lapse It. Aplikacja dzięki której możemy przechwytywać obraz i stworzyć krótkie klipy przedstawiające upływ czasu dla danej scenerii. Zapewne wielu z Was szukało kiedyś takowej aplikacji - i znalazło mam nadzieję :)

Aplikacja ta pozwala nam samemu wybrać parametry jakimi chcemy stworzyć interesujące nas ujęcia, wybrać rozdzielczość, odpowiedni filtr czy ustawić specjalne parametry. Potem wystarczy włączyć aplikację i pozostawić urządzenie w bezruchu na jakiś czas. Po stworzeniu naszego dzieła, możemy je opublikować w załączonym do programu serwisie społecznościowym lub wysłać do kogoś znajomego. Program jest bardzo rozbudowany i zachęca swoimi możliwościami - sam z niego korzystam przy tworzeniu klipów ze wschodem lub zachodem słońca. Program jest co prawda płatny, ale można znaleźć w sklepie Play darmową wersję z wyłączeniem usług komercyjnych. Warto też obserwować tę aplikację w sklepach, gdyż często można natrafić na spore zniżki na nią lub otrzymać ją za darmo.

Program dostępny w sklepie Google Play -Lapse It • Time Lapse • Pro 

urządzenia mobilne gry hobby

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 26.10.2014 21:21

zobaczyłem numer odcinka i skojarzyła mi się "moda na sukces" ;)

lordjahu   22 #2 27.10.2014 00:28

@command-dos: a co - oglądałeś dzisiaj ?

command-dos   18 #3 27.10.2014 06:19

nope, nie mam żadnej telewizji ;) BTW - w wykreślance znalazłem 19 słów na 11... Zabrakło IMHO: "mną", "żuk", "koi", "woń", "maki" (w górę), "siwo" (do tyłu), "goi", "neon" (po skosie w górę i do tyłu), ale mogę się mylić, bo nie znam do końca zasad ;)

lordjahu   22 #4 27.10.2014 09:03

@command-dos: akurat ta podana na obrazku prosiła na znalezienie tylko 11 słów.

Autor edytował komentarz.
duffee   11 #5 28.10.2014 15:35

A są gry pomagające w nauce języków obcych czy programy ? A co z dziewczynami? Dla nich też są jakieś gry ? Może mógłbyś poruszyć to zagadnienie.

lordjahu   22 #6 28.10.2014 16:07

@duffee: Są takowe programy a gdyby jakiś ciekawy wpadł mi w ręce zapewne bym go już dawno opisał. Nie ma różnicy czy gra jest dla dziewczyn czy chłopaków. Zdziwiłbyś się w ile męskich tytułów gra kobiet, a w ile kobiecych - mężczyzn :)

duffee   11 #7 28.10.2014 16:14

możesz podać przykłady ?

lordjahu   22 #8 28.10.2014 16:32

@duffee: napisz do mnie na PW - nie będę zaśmiecał komentarzy.

duffee   11 #9 28.10.2014 17:36

Dziękuję, a tu kolejne pytanie. Co z wymaganiami? Czy to opiera się na wersji Androida czy też procesora i całej reszty ?

lordjahu   22 #10 28.10.2014 17:38

@duffee: Tak jak Ci napisałem na PW - wymagania masz podane.

mareczek82-1982   3 #11 04.11.2014 09:37

dzięki za kolejne zestawienie, trzeba będzie wypróbować.

z podobnych gierek to z opisu Jewel fight przypomina puzzle quest.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.NamcoNetworks.PuzzleQuest2Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.d3p.mpq

ale to sprawdzę dopiero wieczorem w domu :)