Telefony
liczba publikacji: 20pierwszy wpis: 18 Czerwca 2015ostatni wpis: 11 Sierpnia 2019

Testy telefonów i smartfonów

Multimedia ponad wszystko — czy Samsung Galaxy S10+ to kombajn doskonały?

Na rynku elektroniki konsumenckiej dominują jak zawsze telefony. Ich ilość oraz stopień zaawansowania często przyćmiewa zeszłoroczne modele, mocno pozostawiając je w tyle. Co generację obserwujemy zmianę w ekranie, akumulatorze, systemie operacyjnym oraz aparatach, które zdają się ewoluować. Odkąd tymczasowo odszedłem od pisania stricte na dobrych programach, trochę zmalała ilość powierzanych mi na testy smartfonów, ale to nawet dobrze, gdyż z generacji na generację zmian jest naprawdę malutko.

Blaupunkt FXS 01 — telefon wielkości karty kredytowej

Postęp technologiczny w obecnych czasach wymusza na producentach telefonów duże ekrany, wydajne procesory oraz wysokiej klasy optykę. Pomału odchodzi się od produkcji poręcznych słuchawek na rzecz czytelniejszego, a zarazem większego wyświetlacza. Osoby przyzwyczajone do mniejszych niż 5 cali ekranów, mają duży problem podczas poszukiwań nowego telefonu. Na szczęście na rynku wciąż istnieją klasyczne telefony oferujące mniejsze ekrany i w większym stopniu dostosowane pod osoby, które nie potrzebują technologicznych bajerów. W ostatnim wpisie poruszałem kwestię 

myPhone HALO-Q udowadnia że telefony z klawiszami, wciąż budzą zainteresowanie

Pod koniec zeszłego roku miałem przyjemność testować na warsztacie kolejny model telefonu marki myPhone. W związku z poszukiwaniami dla teścia dobrej klasy słuchawki wyposażonej w duże klawisze oraz czytelny ekran, zdecydowałem się na model Maestro. Po dwóch tygodniach testów okazało się że nowa słuchawka spełnia większość wymagań postawionych przez osobę starszą i dodatkowo posiada kilka wartych uwagi smaczków.

myPhone Maestro — recenzja nietuzinkowego telefonu z klawiszami!

To że smartfony w dzisiejszych czasach prowadzą twardą ekspansję na rynku urządzeń mobilnych nie powinno nikogo dziwić, jednak trochę boli fakt iż równie mocno są wypierane klasyczne urządzenia z klawiszami. Mimo iż wiele osób starszych z własnej woli lub za namową wnuków, stara się oswoić z nowymi technologiami to wciąż istnieje pewna nisza która woli korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Ulefone X —smartfon który chciał zostać iPhonem

Na rynku elektroniki mobilnej, panuje ostatnimi czasy istny boom spowodowany kopiowaniem wyglądu oraz specyfikacji, najlepiej sprzedających się modeli telefonów. Dotychczas prawami tymi rządziły urządzenia posiadające zakrzywiony ekran lub wystający aparat, ale od czasu pojawienia się na rynku modelu marki Essential, rynek ogarnął chaos... pojawił się Notch.

Nokia 7 Plus — wymarzona średnia półka na miarę 2018 roku!

Przy wyborze smartfonu zawsze kieruję się pewnymi zasadami - dobry aparat, długo trzymająca bateria i wydajność. Te trzy czynniki zawsze pozwalały mi osiągnąć jakiś kompromis między ceną urządzenia a jego walorem przydatności, szczególnie wobec moich dość wygórowanych wymagań. Przez wiele lat korzystałem z urządzeń marki Samsung, przechodząc z jednego flagowca na kolejny.

Blaupunkt SL02 — reprezentant niskiej półki cenowej, która potrafi zadziwić! + konkurs

Kiedy w połowie marca przeglądałem aktualności na stronie głównej portalu, natknąłem się na interesujący artykuł o premierze na rynku pierwszego telefonu marki Blaupunkt. Dla tych którzy nie za bardzo kojarzą - ta niemiecka marka zajmuje się produkcją różnorakiego sprzętu elektronicznego, a w szczególności wyposaża w elektronikę samochody na całym świecie.

Nokia 6 (2017) świetnym przykładem jak powinno się robić dzisiejsze telefony ze średniej półki!

Na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, zaprezentowano odświeżoną wersję smartfonu Nokia 6. Względem modelu z 2017 roku, ma on posiadać wydajniejszy procesor, lepszy układ graficzny a czytnik linii papilarnych zostanie przeniesiony spod ekranu na plecki. W skrócie - otrzymamy ten sam telefon ale z szybszymi komponentami. 

Tak się złożyło że kilka miesięcy temu zakupiłem Nokię 3 dla ojca. Z racji wymuszonej przesiadki z systemu WP na Androida, potrzebowałem w miarę dobry aparat o przyzwoitych parametrach i świetnym wykonaniu.

Możliwości foto-filmowe numeru jeden wśród smartfonów. Na warsztacie wybitny LG V30!

Prawie rok temu miałem możliwość zrecenzowania flagowca marki LG, modelu G6. Oczekiwałem po nim wzorowej wydajności, wysokiej jakości komponentów oraz nienagannej pracy aparatu. Okazało się jednak że premiera nowego urządzenia nie zawsze musi iść w parze z czymś nowym, lepszym. W międzyczasie kolega Mateusz Budzeń, napisał na łamach portalu recenzję bajecznego smartfona