Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Netrunner 12.12 - system dla każdego

Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz pisałem o Netrunnerze. Wraz z wydaniem wersji 12.12 postanowiłem przyjrzeć się mu ponownie. Muszę przyznać, że nowa odsłona systemu jest nad wyraz interesująca. Dystrybucję możemy pobrać ze strony głównej projektu. Do wyboru są wersje 32 i 64 bit. Ze względu na osobiste preferencje wybrałem wersję 32 bit. Co prawda obraz iso waży prawie 1.5 GB, ale za to dostajemy w zamian kompletne i w pełni gotowe środowisko pracy.

Instalacja

Tutaj wszystko przebiegło raczej standardowo, no może z jednym wyjątkiem. Ponieważ instalowałem Netrunnera 12.12 jeszcze przed świętami, postanowiłem zrobić małe porządki na dysku. Bez zbędnych ceregieli, przeniosłem wszystkie ważne dane na pamięć przenośną i zabrałem się do partycjonowania. Z pomocą przyszedł mi KDE Partition Manager, który jest dołączony do systemu. Program bez problemu poradził sobie ze zmniejszeniem partycji (NTFS) na której był zainstalowany Windows 7, z 230 GB, do 70 GB, zmniejszeniu partycji /home (ext4), stworzeniu nowej partycji na dane 200 GB (NTFS), oraz kilkoma innymi operacjami.

Instalacja systemu przebiegła bez żadnych problemów, włącznie z pobraniem pakietów językowych.

Jest to miła odmiana tym bardziej, że w poprzedniej wersji instalator lubił czasami płatać różne figle.

Wygląd

Tutaj muszę pochwalić twórców, bo jedyne co zmieniłem w wyglądzie Netrunnera to... tapeta ;p, chociaż ta domyślna prezentuje się również całkiem nieźle.

Oprócz tego deweloperzy przygotowali pokaźny zestaw dodatkowych widoczków.

Zarówno motyw plasmy, jak i dekoracja okna doskonale się komponują. Wiadomym jest bowiem, że skoro wybraliśmy wypasioną tapetę, to nie po to, żeby zasłaniało ją jakieś czarne, szare czy brązowe paskudztwo. Panel winien być przezroczysty, no i jest.

Mawiają, że gusta to rzecz wysoce subiektywna. Jakby nie patrzeć, to co zrobili twórcy Netrunnera bardzo mi się podoba.

Oprogramowanie

Na starcie dostajemy w pełni gotowe środowisko pracy. Domyślny pulpit to oczywiście zasługa KDE w wersji 4.9.3. Oprócz tego na płycie znajdziemy:

 • GNU/Linux OS kernel-3.5
 • Firefox 17
 • Thunderbird 17
 • VLC 2.0.4
 • LibreOffice 3.6.2
 • Gimp 2.8
 • Krita
 • Gwenview
 • Skype 4.1
 • Kdenlive
 • Telepathy Messenger
 • Samba Mounter
 • Webaccounts (integracja z kontami społecznościowymi)
 • Runners-ID (darmowa usługa przechowywania danych w chmurze)
 • Muon Discover 1.4
 • Virtualbox
 • WINE
 • i wiele innych

Szczerze powiedziawszy doinstalowałem jedynie operę i kadu i to wszystko.

Menadżer pakietów

Netrunner bazuje na Kubuntu, dlatego domyślnym menadżerem pakietów jest muon i uważam, że jest to najlepszy graficzny program do instalacji pakietów/programów dla KDE/Qt. Co mi się szczególnie w nim podoba to przejrzysty menadżer aktualizacji.

Webaccounts i Runners-ID

Ponieważ Netrunner 12.12 ( jak również i wcześniejsza wersja 4.2) oferuje darmową usługę przechowywania danych w chmurze, opartą o owncloud (Runners-ID), postanowiłem skorzystać z okazji i przetestować jak to działa. Pierwsze co należy zrobić to się oczywiście zarejestrować, pozwolę sobie jednak pominąć opisywanie tego banalnego etapu. Po rejestracji, możemy się zalogować na nasze konto i korzystać z interfejsu webowego. Ja jednak postanowiłem skorzystać z Webaccounts.

Po dodaniu konta, w dolphinie ( zakładka sieć) zostaje automatycznie utworzony katalog/dowiązanie myowncloud.com i od tej pory możemy bez problemów wrzucać i pobierać pliki, korzystając zarówno z interfejsu webowego jak i dolphina.

Jak dokładnie działa webaccounts można zobaczyć na filmiku.

KDE Homerun

O KDE Homerun pisałem już jakiś czas temu. Dla przypomnienia dodam tylko, iż jest to nowe menu uruchamiania programów i układ pulpitu w jednym. Nowe menu powstało z myślą o Netrunner, nikogo nie powinna zatem dziwić jego obecność w systemie. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy lubią takie pełnoekranowe wyszukiwarki, zamiast klasycznego menu (domyślnie w Netrunnerze)

W przeciwieństwie do konkurencji Homerun jest w pełni konfigurowalny, a co równie istotne został przygotowany również z myślą o ekranach dotykowych.

Dla ciekawych, polecam również video do obejrzenia

Multimedia wszelkiej maści

Dzięki obecności kodeków oraz flasha system bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem wszelkich plików multimedialnych, od flasha poczynając, po pliki avi, rmvb, a na poczciwych empetrójkach kończąc.

Prawdziwa siła Netrunnera

Swego czasu napisałem wpis zatytułowany "Czy dystrybucje powinny "poprawiać" środowisko graficz.... Opisałem tam jak moim skromnym zdaniem powinna wyglądać relacja środowisko graficzne - dystrybucja. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Netrunner spełnia większość z moich oczekiwań pod tym względem czyli:

 • Dbałość o wygląd sytemu (chociaż, jest to bardzo subiektywne odczucie)
 • Domyślne programy bez wyimaginowanych podziałów na gtk/qt
 • Domyślne ustawienia

Jednak co mnie szczególnie cieszy, deweloperzy Netrunnera (Blue Systems), włączają się w rozwój samego KDE, a ponadto, coś o czym miałem się okazję osobiście przekonać, dbają o potrzeby jego użytkowników. Nie często bowiem zdarza się, że na oficjalnym forum, czy też bugdzili projektu, głos zabiera główny deweloper, a w przypadku Netrunnera jest to szef Blue Systems ;)

 

linux oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
GregKoval   8 #1 31.12.2012 09:44

A nie wiesz może, kiedy deweloperzy Netrunnera wprowadzą tę czaderską dekorację okna z Windows 8? Hłe, Hłe :P

  #2 31.12.2012 09:49

Był kiedyś dodatek - odpowiednik aero glass, może powinno go użyć, żeby wszystko było przezroczyste? ;)

lucas__   13 #3 31.12.2012 10:37

@GregKoval
Pech chciał, że jakiś użytkownik, zaproponował na forum Netrunnera, FormaN jako domyślna dekorację okna http://kde-look.org/content/show.php/?content=141963. Hłe, hłe ;p
@fervi.doctor
Efekt rozmycia jest włączony domyślnie, z tym, ze motyw plasmy jaki przygotowali deweloperzy go nie używa, co moim zdaniem dało bardzo fajny efekt ;)

Autor edytował komentarz.
icywind   8 #4 31.12.2012 12:12

Są różne gusta ale mi osobiście całkowicie przeźroczyste panele kompletnie się nie podobają, tapety faktycznie dobrali cudne. Chociaż kiedyś jak testowałem netrunnera domyślnym wyglądem okazała się kopia windows 7 przez co do dziś mam koszmary po nocach ;P
Dużo też trochę tego dołączonego oprogramowania, nie wiem co się kryje pod "i wiele innych" ale nie widzę potrzeby zamieszczania virtualboxa, skype'a czy wine na płycie instalacyjnej.


P.S. link do "Czy dystrybucje powinny "poprawiać" środowisko graficzne?" coś źle działa

GregKoval   8 #5 31.12.2012 12:43

>>"Pech chciał, że jakiś użytkownik, zaproponował na forum Netrunnera, FormaN jako domyślna dekorację okna"

Szkoda, stracą tylu początkujących użytkowników z Windowsa :D

A tak na serio to widzę małą niekonsekwencję. Brak blur pod panelem sprawia, że elementy na nim umieszczone są mało przejrzyste (zwłaszcza granice między nimi). Widać to zwłaszcza w momencie gdy schowamy okno częściowo pod panelem i jest na nim jakaś treść tekstowa. Niekonsekwencją jest jednak fakt, że jednak dekoracja okna posiada blur. Teoria o zasłanianiu tapety jest tu jednak mocno naciągana.

Ave5   8 #6 31.12.2012 13:07

Domyślny wygląd już nie kłuje w oczy a chmura działa, więc postęp jest. W sumie nie przyglądałem się sam screenom, ale Greg słusznie zauważył że blur pod panelem by sporo dał.

lucas__   13 #7 31.12.2012 13:09

@icywind
Dzięki, poprawione
@GregKoval
Panel z efektem rozmycia, za bardzo kojarzył się z Windowsem ;p, na co skarżyło się sporo użytkowników. Dekoracja okna, no cóż ekhm, to w dużej mierze moja zasługa, no i Ave też przyłożył swoją łapę ;) Nie bez powodu wspomniałem, że deweloperzy słuchają swoich użytkowników he he
@Ave5
I teraz to mówisz ;p

Autor edytował komentarz.
GregKoval   8 #8 31.12.2012 14:17

@lucas_

Wiesz, że trochę ironizuję nawiązując do naszej dawnej dyskusji. Według mnie ta dekoracja jest jednak dobra, a przynajmniej lepsza od poprzedniej. Problemem jest jej kiepska integracja z resztą elementów pulpitu, a zwłaszcza z tym problematycznym panelem.

Pierwsza sprawa dla panela to jeśli już jest przezroczysty powinien mieć wyraźnie zaznaczoną granicę. Warto byłoby też pomyśleć o cieniu pod nim, w końcy Martin się sporo napracował nad tym efektem. Teraz tekst na panelu zlewa się z tekstem okna pod nim, co wymusza korzystanie z okna w wyznaczonych pozycjach. Drugą sprawą jest fakt, że panel wygląda koszmarnie jeśli umieścimy go na górze, gdzie w konfrontacji z belką tytułową dekoracji okna wyjdą na wierzch wszystkie jego wady. A także wspomniana na początku kiepska integracja stylu dekoracji z resztą elementów. Na niektórych tapetach kiepsko będą wyglądały te widoczne elementy pod panelem w konfrontacji z pełnoekranowym blur pod Homerun.

To dlatego wciągnąłem cię kiedyś w tę dyskusję o wyglądzie Kubuntu. Deweloperzy są pod tym względem dość konserwatywni właśnie z tego powodu, że ulepszając można jeszcze więcej pogorszyć. Jeśli Netrunner chce tworzyć swój indywidualny image to niech on opiera się na jakiejś koncepcji związanej z brandingiem. Dobrym przykładem jest tu Ubuntu, które wypromowało swój schemat kolorów i na tej podstawie tworzy spójny styl. Można wiele o nim mówić, ale na GNOME 2 wygląda świetnie. W każdym razie powinna w tym przypadku obowiązywać zasada " to nie ma wyglądać inaczej, to ma wyglądać dobrze".

Dla mnie takie teksty w stylu użytkownicy skarżyli się, że przypomina Windowsa są bez sensu. Jeszcze parę wydań temu to co dziś uważasz za feature Netrunner było kiedyś zgłoszone jako błąd w KDE i wytykano jako jedną z przewag Aero nad Air. To dlatego wprowadzono blur do efektów KWin pomimo jego zasobożerności.

p.dulska   4 #9 31.12.2012 17:23

Jedyne distro które mogę odpalić jako live.

Humanoid   5 #10 31.12.2012 17:29

Za dużo przezroczystości...

lucas__   13 #11 31.12.2012 17:31

@GregKoval

Tak jak wspominałem, to kwestia gustu. Jak dla mnie, biorąc pod uwagę panel na dole całość wygląda więcej niż ok. Jedyne co mogę zasugerować, to zgłaszać bugi i propozycje na oficjalnym forum i githubie

Autor edytował komentarz.
GregKoval   8 #12 31.12.2012 19:16

>>"Jedyne co mogę zasugerować, to zgłaszać bugi i propozycje na oficjalnym forum i githubie"

Podstawowa zasada każdej dystrybucji - Współpracuj z deweloperem programu, który dodajesz. Większość stylów modyfikowanych specjalnie dla różnych dystrybucji (Mandriva, Mageia, Chakra, openSUSE) jest autorstwa grafików, którzy przy dystrybucji pracują. Co więc zrobicie z błędem, który znajdę w waszej nowej dekoracji, bo według dotychczasowej praktyki pewnie wymienicie tę dekorację na inną? Myślę, że to kiepska zachęta do zgłaszania błędów..

  #13 31.12.2012 20:31

Ile dają miejsca na ich instalacji owncloud? Już mi się nudzi dropbox

lucas__   13 #14 31.12.2012 20:47

@GregKoval
"Większość stylów modyfikowanych specjalnie dla różnych dystrybucji (Mandriva, Mageia, Chakra, openSUSE) jest autorstwa grafików, którzy przy dystrybucji pracują"

Podobnie jest w przypadku Netrunnera, motyw plasmy został stworzony/zmodyfikowany przez jego deweloperów.

"Co więc zrobicie z błędem, który znajdę w waszej nowej dekoracji, bo według dotychczasowej praktyki pewnie wymienicie tę dekorację na inną? Myślę, że to kiepska zachęta do zgłaszania błędów.."

Jakie my? Każdy użytkownik może zgłaszać błędy/życzenia. Jedyna różnica jest taka, że przeciwieństwie do innych dystrybucji, masz duże szanse, że twój głos zostanie usłyszany.

  #15 01.01.2013 00:19

@lucas__

Fanboy Netrunnera? :)

W zasadzie w każdej dystrybucji starają się słuchać, ale ja nie reportuje do dystrybucji bezpośrednio, tylko do programistów

GregKoval   8 #16 01.01.2013 14:07

@lucas

Miałem na myśli poprzednią dekorację, która jak pisałeś okazała się wadliwa i potrzebna była wymiana. Ale czy potrzebna była? Nie lepiej było ją po prostu poprawić? Co się stanie jak znajdę błąd i w tej dekoracji? Bo według poprzedniej praktyki po prostu się go wymieni na inny, a nie naprawi.

Martwi mnie jednak ten brak konsekwencji w wyglądzie. Nie służy on w ogóle tworzeniu marki. Najpierw pisałeś rozprawy jak to dobrze, że Netrunner się upodabnia do wygląd Windows, bo pozwoli to na zdobycie sympatyków tego systemu, a teraz na forum piszesz, że absolutnie wygląd nie może mieć nic wspólnego z Win i OSX.

Pojawia się pytanie: Po co mi ta możliwość przesyłania błędów, lub życzeń? Ani nie ma to celu stworzenie jakiegoś ukierunkowanego wyglądu, ani nie zostanie poprawione.

Hase   4 #17 01.01.2013 16:09

@gregKoval

Cóż, widocznie Netrunner jest jeszcze na etapie poszukiwań koncepcji i własnego stylu. W sumie to chyba dosyć młoda dystrybucja? Ubuntu też nie od razu było spójne, ba zajęło im kilka ładnych lat doprowadzenie wyglądu do jakości jaką reprezentuje dziś (ubuntu/kubuntu śledzę jakoś od 6.06, więc już chwilę czasu).

Testowałem poprzednią wersję Netrunnera, ale odstraszyła mnie jakimś dosyć poważnym problemem, nie pamiętam już niestety jakim. I zdecydowanie nie pasowało mi upodobnianie się do windowsa. W tej wersji widać, że kombinują wyglądem w zupełnie inną stronę, i to jest dobry krok. Aczkolwiek zgadzam się, że przeźroczysty panel to nietrafione rozwiązanie. To rozwiązanie było testowane i popularne kilka ładnych lat temu i dziś już raczej nie jest stosowane. I słusznie, niestety czytelność takiego panelu spada dramatycznie.

lucas__   13 #18 01.01.2013 20:29

@fervi.doctor
Fanboy Netrunnera? :)

Podobnie jak PCLinuxOS, opensuse, Kubuntu, Chakry i innych dystrybucji które używają KDE ;p
Zresztą określenie fanboy ma bardzo negatywne konotacje i zawsze kojarzyło mi się z osobami, które wykazują się kompletnym brakiem obiektywności, jak np. młodzi napaleni użytkownicy Ubuntu.

"W zasadzie w każdej dystrybucji starają się słuchać, ale ja nie reportuje do dystrybucji bezpośrednio, tylko do programistów"

Mógłbyś rozwinąć myśl, czy próbowałeś być ironiczny? ;p

@GregKoval
"Pojawia się pytanie: Po co mi ta możliwość przesyłania błędów, lub życzeń? Ani nie ma to celu stworzenie jakiegoś ukierunkowanego wyglądu, ani nie zostanie poprawione."

To nie Ubuntu albo Kubuntu, gdzie użytkownik nie ma żadnego wpływu na rozwój dystrybucji. Swoją drogą kwestia wyboru dekoracji okna zasługuje na oddzielny wpis...

@Hase
Dokładnie, deweloperzy Netrunnera próbują stworzyć unikalny styl. Po komentarzach jednak widać, jak trudny to proces, tym bardziej, że co człowiek to inne gusta

Frankfurterium   10 #19 02.01.2013 00:06

Właśnie. Co człowiek to inny gust i może właśnie dlatego styl, który próbują panowie twórcy wypracować, aż odrzuca mnie od monitora. Nie jest może aż tak tragicznie jak z defaultowym KDE, ale i tak nie zdzierżyłbym go bez modyfikacji. A jeżeli dodać do tego apta i resztę Debiana u podstawy... To zdecydowanie nie jest dystrybucja dla mnie.

GregKoval   8 #20 02.01.2013 01:48

>>"To nie Ubuntu albo Kubuntu, gdzie użytkownik nie ma żadnego wpływu na rozwój dystrybucji. "

Większego trollowania z twojej strony to ja chyba nie słyszałem od dawna. Że niby Kubuntu, które powstaje tylko i wyłącznie siłami swoich użytkowników (Bo niby kogo? Canonical?) nie słucha swoich użytkowników. Odbijam więc tę piłeczkę: Proszę o przykłady takiego niesłuchania?

lucas__   13 #21 02.01.2013 10:16

"Proszę o przykłady takiego niesłuchania?"

Porzucenie wsparcia dla intergracji ff z KDE
http://www.kubuntuforums.net/showthread.php?59011-Firefox-KDE-support
Przywrócone przez Blue Systems (Netrunner)
https://launchpad.net/~blue-shell/+archive/firefox-kde
Pierwszy z brzega "bug" o zmianie domyslnego wygladu Kubuntu
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kubuntu-settings/+bug/1035831
I wiele wiecej...

GregKoval   8 #22 02.01.2013 13:35

>>"Porzucenie wsparcia dla intergracji ff z KDE "

Dobrze wiesz, że te wsparcie zostało porzucone ze strony Ubuntu, przy protestach deweloperów Kubuntu. Sugerowanie w tym momencie, że to deweloprzy Kubuntu robią przeciwko użytkownikom jest dla mnie FUDem.

>>"Przywrócone przez Blue Systems (Netrunner) "

Z ciekawości luknąłem na Launchpadzie na podlinkowany zespół Blueshell (od lewej): Aurélien Gâteau, Jonathan Riddell, Harald Sitter, David Wonderly, dwóch następnych figuruje się członkostwem Netrunnera, przy czym Rohan Garg jest jednocześnie Kubuntu member, a nawet .... Member of Ubuntu Marketing Team. Starbuck jest tylko administratorem repozytorium.

>>"Pierwszy z brzega "bug" o zmianie domyslnego wygladu Kubuntu "

Chyba dawno Kubuntu nie używałeś, Plymouth ma oznaczenia Kubuntu, także wygląd domyślny Light-DM KDE - żadna inna dystrybucja nie ma takiego samego :) powiedzmy więc, że to wygląd domyślny Kubuntu i niech inne dystrybucje go zmieniają. Harald jednak odpowiedział jasno temu użytkownikowi: tematy dla GRUB spowolnią start innych systemów w GRUB, takie same tematy tła dla plymouth, ksplash i tapety zniszczą efekt dramatyzmu podczas ich przełączania. Proponuję, żebyś sam sobie zrobił takie ustawienia i zobaczył jak to głupio wygląda. W przeciwieństwie do innych deweloperzy Kubuntu testują takie rozwiązania zanim ... z nich zrezygnują.

lucas__   13 #23 02.01.2013 21:26

@rrh
Dają 5GB

@GregKoval
"Dobrze wiesz, że te wsparcie zostało porzucone ze strony Ubuntu, przy protestach deweloperów Kubuntu."

Przy protestach? Raczej przy milczącej akceptacji.

"Starbuck jest tylko administratorem repozytorium."
https://launchpad.net/~blue-shell
zakładka Owner ;p
https://launchpad.net/~cyberspace/+members
To daje lepszy obaraz osób pracujacych dla Blue Systems

"Chyba dawno Kubuntu nie używałeś"
Patrz user agent. Bądżmy szczerzy, deweloperzy Kubuntu wyznają zasadę "as close to upstream as possible?", co ma swoje dobre i złe strony. Zresztą moje zdanie w tej kwestii jest jasne http://www.dobreprogramy.pl/lucas__/Czy-dystrybucje-powinny-poprawiac-srodowisko.... Prawie nikt niczego nie próbuje zmienić. Dlatego to co robi Netrunner i Blue Systems uważam za najlepszą rzecz jaka mogła się przydażyć KDE

GregKoval   8 #24 03.01.2013 15:51

>>"Przy protestach? Raczej przy milczącej akceptacji. "

Ponieważ, z jakiegoś powodu niektórzy wierzą na słowo lucasowi, tym razem to ja podaję link źródłowy do dyskusji o przyszłości integracji KDE w Kubuntu: http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTA3MjI

>>"zakładka Owner ;p "

Nie wiem w jaki sposób sobie tłumaczysz tę funkcję, ale w logach Git wsparcia KDE dla Firefoksa widzę tylko nazwiska Rohan Garg i Harald Sitter.

>>"To daje lepszy obaraz osób pracujacych dla Blue Systems"

I co to ma wspólnego z Netrunnerem?

>>"Zresztą moje zdanie w tej kwestii jest jasne"

Nie nie jest jasne! Nie odpowiedziałeś na zarzut, że najpierw wszem i wobec zarzekałeś się jak to dobrze, że Netrunner upodabnia się wyglądem do Windowsa, by potem zasugerować, że nowa dekoracja nie powinna mieć nic wspólnego z Windowsem i OSX. Powiedzmy sobie szczerze, zmieniasz zdanie częściej niż Mark Shuttleworth, albo lepiej - częściej niż Netrunner dekoracje okien. Wybacz mi ale w takim środowisku nikt poważny nie będzie angażował się w tworzenie stylu dla Netrunnera, skoro według jego założeń "byle ciura z widłami" może je zmienić, bo tak.

>>"Prawie nikt niczego nie próbuje zmienić."

Szkoda mi czasu na tłumaczenie tu autorowi jakie to konkretne zmiany w Kubuntu, stały się inspiracją dla kilku ostatnich wydań Netrunnera. Autor oczywiście to wszystko wie, ale jak zwykle ma tę szarmancką pewność, że inni nie sprawdzą i uwierzą jego niepewnemu autorytetowi.

***

Jak dla mnie tłumaczenie się z oczywistego błędu w systemie (co widać zresztą w komentarzach o nowym panelu), że to tak powinno być (that is not a bug that is a feature) jest głupotą z twojej strony. Zapewne w następnym wydaniu Netrunnera zostanie to poprawione, i zapewne będziesz zmuszony wymyślić inną bajeczkę tłumaczącą błędy deweloperów. Ja oczywiście nie omieszkam wtedy wrócić do tej rozmowy.

lucas__   13 #25 03.01.2013 18:31

"Ponieważ, z jakiegoś powodu niektórzy wierzą na słowo lucasowi, tym razem to ja podaję link źródłowy do dyskusji o przyszłości integracji KDE w Kubuntu:"

No i? Widzisz tam jakis sprzeciw? Widzisz próbę naprawienia? Jedyne tłumaczenie to takie, że intergracja ff z KDE to hack i koniec.

"Nie wiem w jaki sposób sobie tłumaczysz tę funkcję, ale w logach Git wsparcia KDE dla Firefoksa widzę tylko nazwiska Rohan Garg i Harald Sitter."

Repo zostało załozone przez szefa Blue Systems, który ma status ownera, czyli założyciela i superadmina. Rohan Garg i Harald Sitter, są pracownikami Blue Systems.
http://at.linkedin.com/in/haraldsitter
https://launchpad.net/~rohangarg
Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

"Wybacz mi ale w takim środowisku nikt poważny nie będzie angażował się w tworzenie stylu dla Netrunnera, skoro według jego założeń "byle ciura z widłami" może je zmienić, bo tak."

Nikt od nikogo tego nie wymaga.

"Szkoda mi czasu na tłumaczenie tu autorowi jakie to konkretne zmiany w Kubuntu, stały się inspiracją dla kilku ostatnich wydań Netrunnera. Autor oczywiście to wszystko wie, ale jak zwykle ma tę szarmancką pewność, że inni nie sprawdzą i uwierzą jego niepewnemu autorytetowi. "

O to coś nowego, biorąc pod uwagę, że wszyscy czołowi deweloperzy Kubuntu pracują dla Blue Systems.

"Jak dla mnie tłumaczenie się z oczywistego błędu w systemie (co widać zresztą w komentarzach o nowym panelu), że to tak powinno być (that is not a bug that is a feature) jest głupotą z twojej strony."

To zupełnie jakby spytać o domyślny wyglad KDE, wiekszość komentarzy bedzie w stylu, że jest zbyt cukierkowy i ogólnie, że jest be... To, że komuś nie podoba się przezroczysty panel, to kwestia gustu, a nie błąd.
Greg, jesli chcesz pogadać to odpal gtalka, po 21, zwykle bez problemu mnie złapiesz


Autor edytował komentarz.
gavron   5 #26 10.01.2013 21:57

@lucas__

Bardzo fajnie, że trafiłem na twój wpis bo szukam jakiejś łatwej dystrybucji z KDE.
Jeśli możesz to powiedz jak ta ma się do MINT KDE?
Jakieś małe porównanie?

lucas__   13 #27 11.01.2013 22:38

@gavron

Mint KDE jest robiony, ze tak powiem na "odwal", takie Kubuntu plus parę kodeków. Deweloperzy nie poświęcają mu wiele uwagi. Cała para idzie w edycję z cinnamonem i mate

gavron   5 #28 12.01.2013 09:21

@lucas__
Zainstalowałem netrunner a
Pierwsze wrażenie, ładny :) działa nieźle, jest w miarę szybki, nie zacina się.
KDE nie używałem od wielu lat więc muszę się przyzwyczaić ale jak na razie zaskoczył mnie pozytywnienie, te gadżety pulpitu działają bardzo sprawnie w przeciwstawnie do rozwiązań sprzed kilku lat, kiedy to trzeba było instalować różne dodatki.
Jedyne co nie do końca mi odpowiada to centrum oprogramowania w MINT jest lepiej rozwiązane i mam wrażenie, że jes o wiele więcej aplikacji w netrunner nie ma np. Opery bez której przeglądanie internetu w moim przypadku jest niemożliwe.
Generalnie jest na plus, pobawię się jeszcze trochę i zobaczymy :)

Hase   4 #29 25.01.2013 08:14

Dałem znowu szanse Netrunnerowi i jak narazie muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Wszystko póki co działa bezproblemowo. Tylko zdecydowanie za dużo niepotrzebnego softu jest po instalacji. Wrażenie jakbym włączył dopiero co kupionego laptopa z mnóstwem crapware. Warstwa wizualna też na pewno wymaga dopracowania, ale ta dystrybucja ma potencjał. Chyba największy spośród wszystkich oferujących domyślnie KDE.