Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wieści z frontu: Oxygen-gtk 1.1 i KDE-Telepathy

Oxygen-gtk 1.1

Hugo Pereira na swoim blogu poinformował o wydaniu nowej wersji Oxygen-gtk 1.1. Dla niewiedzących Oxygen-gtk to styl stworzony przez deweloperów KDE dla aplikacji napisanych w gtk, tak aby zapewnić wizualną integrację z KDE. W tym wydaniu możemy znaleźć wiele nowości, najciekawsze z nich:

reklama

- Animacje zostały ujednolicone, dzięki czemu uzyskano większą spójność z wersją Oxygen-Qt. Całość, podobnie jak w wersji z Qt można skonfigurować poprzez oxygen-settings.

- Zmiana ustawień odbywa się teraz "w locie", dzięki użyciu dbus.

- Wiele poprawek w wyświetlaniu elementów graficznych, tak aby zachować jak największą jednolitość z wersją Qt (KDE 4.7). Dotyczy to szczególnie pasków przewijania oraz suwaków.

- Integracja z dekoracjami okien (działa z KDE 4.7). W skrócie chodzi o to, że dodano funkcje rozpoznawania aplikacji dla których gradient tła okna nie może być zastosowany (Firefox, Thunderbird, open-office).

- Wsparcie dla nowego systemu obsługi cieni w KWin (menu, listy rozwijane, dymki)

- Dodanie programu demonstrującego możliwości Oxygen-gtk (oxygen-gtk-demo), odpowiednik oxygen-demo

Wersja ta została przygotowana z myślą o (jeszcze nie wydanym) KDE 4.7, dlatego użytkownicy wcześniejszych wersji mogą zauważyć drobne "przekłamania graficzne". Stąd autorzy sugerują pozostanie przy wersji 1.0.

W wersji 1.2, deweloperzy skupią się na integracji z gtk3 oraz dodadzą ułatwienia w używaniu stylu, w pozostałych środowiskach graficznych.

Więcej informacji

http://hugo-kde.blogspot.com/2011/06/oxygen-gtk-11-is-out.html

KDE-Telepathy

O samym Telepathy nie będę się rozpisywał, wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia tejże stronki
Mimo, iż deweloperzy pracują ciężko nad wydaniem pierwszej implementacji dla KDE, Martin Klapetek w międzyczasie przedstawił aktualny stan prac, który pozwolę sobie opisać (w skrócie).

Jedną z najciekawszych zmian jest wsparcie dla obsługi grup, które są niezależne od posiadanych kont. Dodatkowo deweloperzy zaimplementowali kilka usprawnień w liście kontaktów, która w chwili obecnej prezentuje się tak:

Autorzy dodali również wsparcie dla powiadomień systemowych, które będą używane przy raportowaniu błędów oraz przy wyświetlaniu informacji:

Oprócz tego twórcy dali możliwość przesyłania plików w sieciach Jabber/Gtalk i MSN. Dodano również opcję prowadzenia rozmów audio/video (opcja ta jest jeszcze w bardzo początkowej fazie). W planach jest również integracja z Nepomukiem oraz aplet plasmy.

Więcej informacji:
http://martys.typepad.com/blog/2011/06/yet-another-update-from-kde-tel...
 

Komentarze