CUBOT KingKong 3 – nadchodzi nowy twardziel, tym razem z Helio P23

Od początku roku firma Cubot wypuściła na rynek już kilka modeli smartfonów, po flagowcach Cubot X18 Plus, Cubot Power, i Cubot P20, przyszła kolej na kolejny model, z trochę innego segmentu. W zeszłym roku Cubot przetarł szlaki, i wypuścił na rynek pierwszy w swojej ofercie wytrzymały smartfon-CUBOT KingKong (ciekawe skąd pomysł na nazwę?). Model ten osiągnął wielki sukces, będąc w wielu krajach jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów. W tym roku rozpocznie się sprzedaż jego ulepszonej wersji: CUBOT KingKong 3. W porównaniu z poprzednikiem KingKong 3 ma mieć znacznie lepszą specyfikację sprzętową, ale to nie wszystko.

Ekran w KingKong 3 to 5,5-calowy ekran o proporcjach 18: 9. Sercem zaś tego modelu będzie dobrze znany, i popularny (ale już nie najnowszy) ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P23 (8x ARM Cortex-A53), z taktowaniem podniesionym z bazowych 2GHz do 2.5GHz. Do dyspozycji użytkownika oddanych będzie 4 GB pamięci RAM, oraz 64 GB pamięci wewnętrznej przeznaczonej na dane. Tylny podwójny aparat ma mieć rozdzielczość 16,0+2,0 MP, przedni aparat ma mieć 13,0 MP. Całość będzie zasilana z baterii o pojemności aż 6000 mAh, to naprawdę sporo nawet jak na segment smartfonów wytrzymałych. Całość ma działać pod kontrolą systemu Android 8.1.

Oprócz ulepszeń w specyfikacji sprzętowej, KingKong 3 ma spełniać rygorystyczny stopień ochrony IP 68, dzięki czemu będzie można go zanurzyć na 30 minut do głębokości 1,5 metra, nie tylko wodzie, ale też błocie, czy nawet oleju. Poza tym Cubot zadbał aby KingKong 3 był także w pełni odporny wnikanie pyłu, upadki, czy zarysowania.

Aby uczynić KingKonga 3 bardziej wytrzymałym, Cubot utworzył w 2017 r. nowy zespół ds. Badań i rozwoju, zwieńczeniem prac którego jest obudowa w pełni odporna na upadki z wysokości 1,5 metra. KingKong 3 nadaje się do użytkowania w różnych warunkach, smartfon ma znosić wysokie temperatury do nawet 60 stopni Celsjusza. Dodatkowo CUBOT KingKong 3, ma obsługiwać globalne pasma 4G, dzięki czemu nie stracimy zasięgu od Antarktydy i Arktyki po równik.

Poinformowano, że zespół CUBOT zabierze KingKong 3 na wystawę IFA w dniach 31 sierpnia do 5 września w 2018 roku. Wtedy za pewne poznamy więcej szczegółów dotyczących tego modelu.