Cubot J3 — najtańszy smartfon z funkcją rozpoznawania twarzy

Firma Cubot zapowiedziała wypuszczenie dwóch urządzeń w czerwcu. Będą to kolejno Cubot J3, oraz Cubot J3 Pro. Oba modele należą to niskiej pólki, podstawowy model J3 kosztować ma 59,99$, więc prawie każdy będzie mógł sobie pozwolić na jego zakup.

Cubot znany jest z tego, że swoje smartfony oferuje w bardzo niskiej cenie, jeśli nie najniższej na rynku cenie. Cubot Rainbow 2 na przykład, w dniu swojej premiery był najtańszym smartfonem wyposażonym w podwójny aparat. J3 z kolei ma być najtańszą słuchawką wyposażoną w funkcje rozpoznawania twarzy, funkcja trochę zaskakująca biorąc pod uwagę, że J3, oraz J3 Pro to modele low endowe. Funkcja rozpoznawania twarzy zwiększy bezpieczeństwo i pozwoli odblokować telefon bez konieczności jego dotykania, zabraknie jednak czujnika odcisków palców.

Jako podstawowy telefon komórkowy CUBOT J3 działać ma pod kontrolą Android Go- bazującej na Androidzie Oreo bardzo lekkiej wersji systemu Google. Największą zaletą tego systemu ma być możliwość płynnego działania na 1 GB lub nawet 512 MB pamięci RAM. CUBOT J3 jest wyposażony ma być w czterordzeniowy procesor MT6580 z zegarem o częstotliwości 1,3 GHz, a kolei wersja Pro ma mieć na pokładzie układ MT6739 o taktowaniu 1,5GHz. Wbudowana pamięć to 16 GB przeznaczone na dane użytkownika, natomiast pamięci RAM ma być zaledwie 1 GB. Mała ilośc pamięci RAM na nie stanowić problemu, właśnie dzięki systemowi Android Go. Niska specyfikacja pozwala na zastosowanie mniejszej baterii, które tym razem mają być wymienne, i mieć pojemność kolejno 2000 mAh w wersji podstawowej, oraz 2800mAh w wersji Pro.

CUBOT J3 ma mieć ciekawy piękny, urządzenie będzie okrągłe i cienkie. Podobnie jak w iPhone X w lewym górnym rogu tylnej obudowy znajdować będzie się pionowa kamera tylna o rozdzielczości 8MP wraz z lampą błyskową, z kolei na przodzie umiejscowiono aparat 5MP. J3 wyposażono w 5-calowy ekran o proporcjach ekranu 18: 9. 

Pełna specyfikacje obu modeli dostępna jest na stronie producenta: