Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Indeks cyberprzestępczości

Planując podróże samochodem, lub wakacje szukamy najlepszych tras podróży, sprawdzamy prognozy pogody, opinie o biurach podróży aby jak najlepiej przygotować się na ewentualne problemy. Nie inaczej jest z internetem, dlatego też firma Symantec przygotowała narzędzie do generowania w czasie rzeczywistym raportu dotyczącego zagrożeń na jakie w internecie danego dnia możemy natknąć się ze zwiększonym prawdopodobieństwem, oraz na co powinniśmy danego dnia zwrócić szczególną uwagę.

Już sama nazwa produktu jest bardzo chwytliwa: Norton CyberCrime Index, to narzędzie które w działaniu przypomina indeks giedowy. Na podstawie szeregu danych (zebranych z globalnej sieci Symantec, Global Intelligence Network, firmy ID Analytics oraz bazy DataLossDB) wyliczany jest każdego dnia indeks cyberprzestępczości- rezultat globalnej analizy zagrożeń. Sprawdzając podane informacje możemy szybko dowiedziec się w jaki sposób internetowi przestępcy próbują nas oszukać.

 

internet bezpieczeństwo

Komentarze

0 nowych
Draqun   9 #1 20.03.2012 18:05

Dobrze wiedzieć, Powinny się tam znaleźć tez takie strony jak dobre-programy.pl czy googlr.com

djfoxer   19 #2 20.03.2012 18:13

Ładna animacja Flash, nagabująca do zakupu jedynie słusznego pakietu bezpieczeństwa ;)

sla17   7 #3 20.03.2012 20:25

@djfoxer - wszędzie widzisz podstęp. Rozumiem, że ty byś nie reklamował swojego produktu?

Jak widać, dobrze rozwinięty gospodarczo kraj idzie w parze z dużą ilością cyberprzestępstw... ;)

Łukash   10 #4 20.03.2012 21:02

lol indeks przewidujący "prawdopodobieństwo" padnięcia ofiarą ... czyli jeżeli nie ma potrzeby to ją stwórzmy bo mamy pomysł -Dzisiaj bezpieczniej, spadek w stosunku do dnia wczorajszego o 1%-
To już można spać spokojnie - Jutro prawdopodobieństwo wzrośnie o 5% - odepnij kabel od neta i nie włączaj kompa ...

djfoxer   19 #5 20.03.2012 23:10

@sla17
Nie wydaje Ci się trochę to śmieszne? :D Dziś poziom bezpieczeństwa jest o 31% wyższy niż wczoraj. Jak wpłynie to na Twoje zachowanie, życie? ;)

alucosoftware   7 #6 21.03.2012 02:52

Z tego co pamiętam, ostatni "niechciany" program zagościł na moim laptopie jeszcze w czasach Win98 i była to świadoma decyzja... Hmm... z tym indeksem trochę przesadzają. Większe prawdopodobieństwo jest, że wygram w Lotka (mimo że - tu paradoks - nie gram :)

Dobrze, że mam aktualną wersję Windows Defender'a