Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Przegląd komunikatorów mobilnych

Mój telefon komórkowy coraz rzadziej służy mi jako do pisania smsów, czy dzwonienia, przeglądam nim internet, sprawdzam pocztę, szukam drogi na mapach, a coraz częściej używam do komunikacji za pomocą komunikatorów mobilnych. Na pewno jest to znacznie bardziej opłacalne, coraz częściej bowiem pojawiają się punkty darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu, a nawet jeśli nasz telefon nie posiada możliwości łącznia się z siecią Wi-Fi, czy nie ma takiej w naszym zasięgu to ceny transmisji danych oferowane przez operatorów i tak są bardzo atrakcyjne, i wystarczają naprawdę na długo. W tym wpisie postaram się przedstawić dwa darmowe mobilne komunikatory pozwalające łączyć się z najpopularniejszą w Polsce siecią GG.

PalringoPalringo można pobrać na każdą platformę mobilną, oraz PC (uruchomienie na Linuxie za pomocą WINE). Po utworzeniu konta aplikacja pozwala nam się połączyć z następującymi sieciami, i portalami społecznościowymi :MSN Messenger, AIM, Yahoo!, ICQ, XMPP, Gadu-Gadu, Gtalk, iChat, Facebook. Zakładki pozwalają na sprawne zarządzania kontami, i przemieszczanie między kontaktami. Aplikacja poprawnie odczytuje kontakty, wiadomości dochodzą bez problemu, a statusy, i opisy wyświetlane są poprawnie. Program został poprawnie spolszczony. Natomiast podczas zamykania aplikacja czasem się zawiesza.

NimbuzzPodobnie jak w przypadku Palringo, twórcy programu przygotowali wersje na każdą platformę mobilną, i PC. Nimbuzz oferuje możliwość komunikacji nie tylko w ramach własnej sieci wewnętrznej, ale również pozwala na komunikacje z następującymi sieciami, i portalami społecznościowymi:Windows Live Messenger, Skype, Yahoo!, Facebook, Google Talk, AIM/MobileME, MySpace, ICQ, Twitter, Gadu-Gadu, Hyves. Po zainstalowaniu programu należy utworzyć konto sieci Nimbuzz w której przechowywane są wszystkie dodane przez nas konta wraz z hasłami (ułatwia to późniejsze logowania) Aplikacja na telefonie działa stabilnie, ładnie również prezentuje się wygląd komunikatora, niestety tyle jeśli chodzi o zalety programy. Jeśli chodzi o wady to (w przypadku protokołu Gadu-Gadu) kontakty offline jako domyślny pseudonim mają ustawione wyłącznie numery, można wprawdzie zmienić je ręcznie ale to bardzo żmudna praca zwłaszcza w przypadku posiadanie kilkudziesięciu/kilkuset kontaktów. Kolejna wadą jest brak możliwości wysyłania wiadomości do kontaktów o statusie niedostępny/niewidoczny (!), nie ma możliwości synchronizowania kontaktów, a aplikacja lubi je gubić, opisy kontaktów offline nie są wyświetlane, brak również polskiej wersji językowej. Wersja PC komunikatora również posiada te same ograniczenia.

 

internet

Komentarze

0 nowych
  #1 05.08.2010 13:13

Odnośnie Palringo - program obsługuje konferencję! Dla mnie bardzo istotny fakt, ponieważ nawet dedykowana aplikacja od gadugadu nie posiada tej niezbędnej dla mnie funkcji.
Jedyny mankament to brak możliwości rozpoczęcia "Group Chatu" samemu ; )

3DK   3 #2 05.08.2010 14:07

Tytuł trochę nieadekwatny do treści, bo "przegląd" to za dużo powiedziane w stosunku do dwóch raptem komunikatorów. Poza drobnymi niedociągnięciami wszystko ok. Propozycje ciekawe, zwłaszcza dla szukających alternatyw i nie wiedzących, że takowe istnieją. Sam pamiętam, ile się nagrzebałem, żeby skończyć poszukiwania na Palringo, z którym zostałem do dziś.

luqass   13 #3 05.08.2010 15:08

@3DK oczywiście alternatywy są:
Shape services IM+
Instango
agileMOBILE
Slick
Inspiro
Ale agile, slick i shape nie obsługuje GG (więc raczej nie zyskają dużej popularności w naszym kraju), instango nie ma na telefony LG (a pech chciał że ja właśnie taki posiadam), a do inspiro ze względu na toporną konfigurację, i obsługę skreśliłem po 3 minutach od uruchomienia.

misiek440v2   7 #4 05.08.2010 15:12

jak mobilnych to jeszcze powinny być ujęte te które pracują w javie, androidzie, iphonie i symbianie.
m
miedzy innymi oryginalne GG czy GaduDroid

Xelosu   4 #5 05.08.2010 15:20

No, jak na przegląd to trochę mało tego.

To, że jakiś programik nie obsługuje GG to jeszcze nie koniec świata. Warto to zaznaczyć, ze względu na niepopularność, ale Jabber czy MSN też ma swój udział na tym polu.

roqq00   1 #6 05.08.2010 15:34

Co do Palringo, to nie obsługuje on historii, czyli np. zamykamy przez przypadek okno rozmowy i tracimy dotychczasowe wiadomości...

Z resztą warto brać też pod uwagę komunikatory jabberowe (np. Bombus), zawsze można sobie przecież dodać transporty do innych protokołów. Ale to już raczej dla ambitnych.

roqq00   1 #7 05.08.2010 15:34

Co do Palringo, to nie obsługuje on historii, czyli np. zamykamy przez przypadek okno rozmowy i tracimy dotychczasowe wiadomości...

Z resztą warto brać też pod uwagę komunikatory jabberowe (np. Bombus), zawsze można sobie przecież dodać transporty do innych protokołów. Ale to już raczej dla ambitnych.

tores1977   11 #8 06.08.2010 00:25

@ roqq00
Co do Palringo, to nie obsługuje on historii
dziwne rzeczy opowiadasz mi tam obsługuje

luqass   13 #9 06.08.2010 08:52

@sebt, może faktycznie tytuł wybrałem niefrasobliwie, ale czy gdyby brzmiał on: "Nimbuzz vs Palringo", albo "Nimbuzz, Palringo, wady i zalety" lepiej byś się z tym czuł? Podczas poszukiwnaia komunikatora na telefon postawiłem wymagania:
- na mój model telefonu
- darmowy
- GG,
jeśli jakiegos komunikatora tutaj brakuje, to znaczy że niespełnia conajmniej jednej z tych 3 przesłanek.
zdravim.

luqass   13 #10 06.08.2010 11:07

@Sebt zatem zachęcam do spisania swoich przemysleń nt. inspiro, i zamiszczenia ich tutaj

roqq00   1 #11 06.08.2010 17:48

@tores1977
Nie wiem jakim cudem to masz, jeśli nawet desktopowa wersja nie obsługuje historii. Korzystam to wiem co mówię.

  #12 07.08.2010 09:31

Fiu,fiu...To ci przegląd.

Soren   8 #13 07.08.2010 16:03

Troche zawiodłem się na tym "przeglądzie"... tylko 2 aplikacje...

  #14 08.08.2010 12:57

Ależ autor się postarał... 2 programy i to z obsługą GG. Zaraz. A co z Jabberem, który tak nieszczęśnie niepromowany jest przez Dobre Programy?! Komunikatorów z obsługą jabbera jest o wiele więce, niz się można spodziewać.

No cóż...jedyny słuszny IM w PL

  #15 19.10.2010 10:08

@roqq00
palringo premium obsluguje historie.
( dostępne za free na różnych stronach)
otwieramy kontakt i naciskany symbol : " ^ " u góry ekranu, jedno naciśnięcie = jedna wiadomość z historii się pojawia (trzeba się naklikac czasami jak chcemy dostać się do starej wiadomości)

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.