Ulefone Armor 5 — pierwszy smartfon typu rugged z wyświetlaczem typu notch

Przez jednych uwielbiany, przez innych wyszydzany, „notch” czyli wycięcie w ekranie smartfona to jeden z najgorętszych trendów tego roku. W tej chwili każdy liczący się producent smartfonów posiada w ofercie co najmniej jeden model z tym charakterystycznych rozwiązaniem.

Podczas gdy notch na dobre rozgościł się na standardowych modelach, smartfonów gdzie jego obecność już nikogo nie dziwi, przyszedł czas aby pójść o kolejny krok naprzód, i ten krok wykonała firma Ulefone, która planuje wypuścić Armor’a 5. Model ten należeć będzie do segmentu rugged, wytrzymałych smartfonów dla wymagających użytkowników. Model ten będzie spełniał rygorystyczną normę IP68, co oznacza, że jest w pełni odporny na wnikanie pyłu i wytrzyma zanurzenie w wodzie na głębokości 1,2 metra przez pół godziny. Jak to w smartfonach tego typu, nie straszne mu mają być także upadki, a charakterystyczną cechą tego modelu ma być wspomniany właśnie notch. Ulefone Armor 5 ma być pierwszym na świecie smartfonem typu rugged z tym charakterystycznych wycięciem na ekranie.

Dokładna specyfikacja nie została jeszcze ujawniona, wiemy na razie, że ekran ma mieć 5,85 cala, bardzo popularny wśród tańszych smartfonów ośmiordzeniowy procesor Helio P23, podwójny tylny aparat 16MP + 5MP, oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Nie wiemy niestety na razie nic na temat ilości pamięci RAM, oraz ROM, a co za tym idzie nie jest znana także jego cena.

Na zaprezentowanych renderach smartfon nie wygląda na pewno jak typowy „twardziel”, tylny panel wygląda na wykonany z metalu, ale bez charakterystycznych w tego typu modelach charakterystycznych śróbek, bardziej typowy jest wygląd ramki, ta najprawdopodobniej zostanie wykonana z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności, poza tym zauważyć można również czytnik linii papilarnych umieszczonych na tylnym panelu. Dostępny też będzie w co najmniej dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym, oraz błękitnym.

Jak myślicie, na jaką konfigurację w tym przypadku postawi Ulefone, czy będzie to 4+64GB, a może 6+128GB? Czy notch w modelu tego typu to dobry pomysł, i jaka powinna być sugerowana cena za to cudo? ;) 

Jeszcze dwa dni trwa promocja na smartfony Ulefone Klik