Zielona wyszukiwarka

Skutki efektu cieplarnianego odczuwamy wszyscy. Liczne fundacje i organizacje ekologiczne starają się uzmysłowić ludziom jaka jest jego przyczyna, i nawołują o bardziej świadomy ekologiczny tryb życia.

Dość oryginalnie do problemu podeszli twórcy pewnej wyszukiwarki internetowej.

Ecocho powstała 14 kwietnia 2008 roku, i jako jedna z wielu istniejących obecnie wyszukiwarek, na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale tylko z jej pomocą przeszukujemy sieć i chronimy środowisko w tym samym czasie.

Ecocho jest bezpłatną usługą dzięki której za każdy tysiąc zapytań skierowanych do wyszukiwarki, sfinansowane zostanie zasadzenie dwóch drzewa- co pozwala zmniejszyć nieco konsekwencje emisji CO2, i tym samym spowolnić nieco postęp zmian klimatycznych. Do tej pory zasadzonych zostało ponad 7500 drzew, które według obliczeń związały ponad 3,800,000 kilogramów dwutlenku węgla z atmosfery.

Finansowanie działalności Ecocho zapewniają reklamy, dzięki czemu korzystanie z serwisu pozostaje bezpłatne. Pod zielonym interfejsem kryje się powszechnie znany silnik wyszukiwania Yahoo! Dzięki czemu tempo, i jakość wyszukiwania stoi na przyzwoitym poziomie.