2 lutego - Dniem Bezpiecznego Komputera

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft i wraz z partnerami (CA, Intel, Cisco Systems, Panda Software, G DATA Software, F-Secure, MaxData i Ontrack) po raz drugi połączyli siły, aby edukować polskich użytkowników w zakresie bezpieczeństwa informatycznego. Kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Komputera, która odbędzie się 2 lutego, towarzyszyć będą liczne akcje mające na celu popularyzację wiedzy na temat zagrożeń płynących z Internetu i metod radzenia sobie z nimi. Gościem honorowym będzie Bill Gates, który zawita do Polski z jednodniową wizytą. Obchody "Dnia Bezpiecznego Komputera" są wpisane w zainicjowany przez UE Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa, w ramach którego 7 lutego będzie obchodzony w Europie jako Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach "Dnia Bezpiecznego Komputera" odbędą się szkolenia, seminaria i konkursy związane z bezpieczeństwem, a także czaty i audycje internetowe oraz wiele akcji promocyjnych i edukacyjnych z udziałem partnerów przedsięwzięcia. Dziennik Życie Warszawy wyda tego dnia specjalny dodatek o bezpieczeństwie komputerów, a na portalu Onet.pl odbędzie się webcast z udziałem Billa Gatesa. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych przygotowano specjalny konkurs pod hasłem "Bezpieczny Komputer", a dla małych przedsiębiorców - noworoczne konsultacje z zakresu bezpieczeństwa, prowadzone przez studentów Szkoły Wyższej Mila College.

Bezpieczeństwo informatyczne jest jednym z najważniejszych aspektów technologicznych w naszych czasach. Nawet najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania nie spełnią swojej roli, jeżeli będą narażać gromadzone i przetwarzane w nich dane na zniszczenie lub dostanie się w niepowołane ręce. To właśnie chcemy uświadomić polskim użytkownikom komputerów, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym, a także pokazać im jak unikać i radzić sobie z podobnymi zagrożeniami - powiedział Andrzej Zaremba, Security Manager w polskim oddziale Microsoft.

Eksperci z zakresu bezpieczeństwa podzielą się swoją wiedzą w webcastach, które zostaną udostępnione na portalu społeczności Windows Server System - WSS.pl. Na stronie CentrumXP.pl będzie można wziąć udział w konkursie "Bezpieczny Komputer Staszka", któremu patronuje firma Microsoft. Osoby szczególnie zainteresowane poszerzeniem wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa informatycznego, mogą wziąć udział w przygotowanym przez Microsoft programie, pod nazwą Akademia Bezpieczeństwa Microsoft. W ramach projektu odbędą się liczne webcasty, czaty ze specjalistami oraz seminaria, w tym Microsoft Security Summit oraz DevDays. Udostępniane są także blogi światowych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa, książki i ciekawe strony www z najświeższymi informacjami. Całość uzupełnia oferta szkoleniowa autoryzowanych ośrodków szkoleniowych Microsoft Certified Technical Education Center, które dostarczają autoryzowane, kilkudniowe szkolenia, pomocne w zdobyciu certyfikatów Microsoft, a także specjalnie przygotowane bezpłatne kursy z zakresu zabezpieczania systemów oraz szkolenia e-learningowe. Microsoft udostępnia również stałą pomoc techniczną dla osób indywidualnych i specjalistów IT.

W ramach "Dnia Bezpiecznego Komputera" proponujemy szeroką ofertę akcji i wydarzeń, wśród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wraz z partnerami postaraliśmy się o dużą różnorodność poszczególnych elementów i poziomu ich zaawansowania, dlatego proponujemy zarówno profesjonalne szkolenia dla specjalistów IT, jak i łatwe konkursy edukacyjne dla uczniów i studentów, w których można wziąć udział za pośrednictwem stron internetowych - dodaje Andrzej Zaremba.

© dobreprogramy
s