mBank rozdaje opaski płatnicze za darmo. Chętni powinni się pośpieszyć (aktualizacja)

Strona główna Aktualności
fot. Mastercard
fot. Mastercard

O autorze

Aktualizacja, 11:30, 26.05.2018 r.

Jeden z Czytelników zgłosił nam, że według informacji, jakie uzyskał na infolinii, zamówienie opaski poza promocją nie jest możliwe. Zweryfikowaliśmy to zgłoszenie, kontaktując się z konsultantem mBanku. Ten potwierdził, że opaski wciąż można zamawiać, ich cena wynosi 50 zł.

Aktualizacja, 19:40

Promocyjny limit 2 tys. darmowych opasek został wyczerpany. Poza promocją za opaskę trzeba zapłacić 50 złotych.

Jeżeli chodzi o dostępność usług płatniczych, to Polacy nie mają się czego wstydzić – bardzo dobrze funkcjonuje system BLIK, od dwóch lat korzystać można z Android Pay, a ostatnio uruchomiono także Apple Pay. Jeśli jednak kogoś nie przekonuje płacenie smartfonem, to nową propozycję przygotował mBank – dla klientów przygotowano opaski płatnicze.

Operatorem oferowanych opasek płatniczych jest Mastercard. Od strony technicznej jest to po prostu moduł NFC przypisany do nowo wystawionej karty debetowej. mBank dostarcza dwie silikonowe opaski, w których umieścić można nadajnik – w kolorze czarnym i czerwonym. Na start mBank przygotował promocję – pierwsze 2 tys. opasek trafi do klientów całkowicie za darmo. Korzystać będzie można jak ze zwykłej karty przez 3 lata, łącznie z wypłatami z bankomatów z obsługą transakcji zbliżeniowych. Ze szczegółami można zapoznać się na stronach mBanku, zachęcamy także do zapoznania się z regulamiem promocji.

Gwoli jasności – mBank już wcześniej oferował zakup modułów NFC przypisanych do rachunku, teraz jedynie dystrybuuje je (w ramach początkowej promocji za darmo) wraz z opaskami. Warto także zwrócić uwagę, że w odróżnieniu choćby od Apple Pay, podczas płatności opaską na kwotę mniejszą niż 50 złotych domyślnie brakuje jakiejkolwiek autoryzacji. Jest to o tyle ryzykowne, że w tłumie złodziejowi znacznie łatwiej będzie pobrać środki z konta niż chociażby w przypadku karty płatniczej. Ta z reguły spoczywa w portfelu, opaska natomiast jest ogólnodostępna. Jakie zabezpieczenia przygotował zatem mBank?

W przypadku opasek obowiązują standardowe środki bezpieczeństwa – monitoring transakcji, usługa chargeback czy ubezpieczenie kart debetowych. Są to zatem zabezpieczenia, które wykorzystać można dopiero po kradzieży. Jedynym środkiem zapobiegawczym jest po prostu ustawienie autoryzacji PIN-em na najniższą możliwą kwotę. Wówczas jednak, nawet przy drobnych zakupach, konieczna będzie każdorazowa autoryzacja PIN-em.

© dobreprogramy
s