mOffice – przenośne biuro

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma UX Systems, twórca jednej z polskich odmian pakietu biurowego OpenOffice.org, zaprezentowała dzisiaj swój nowy produkt o nazwie mOffice. Jest to zbiór aplikacji zainstalowanych na nośniku USB.

Skorzystanie z mOffice - zgodnie z hasłem "włóż i już" - jest bardzo proste i nie wymaga czasochłonnej instalacji. Wystarczy włożyć pendrive mOffice do gniazda USB dowolnego komputera z systemem Windows aby uzyskać dostęp zbioru dostępnych aplikacji. W skład pakietu wchodzi pełna wersja pakietu OpenOffice firmy UX Systems, przeglądarka WWW Mozilla Firefox, klient poczty Mozilla Thunderbird, Organizer - Mozilla Sunbird i uniwersalny komunikator Miranda. Pakiet działa tylko w systemach Windows.

Niebagatelną zaletą mobilnego biura mOffice jest doskonała ochrona prywatności. Hasła i klucze są zapamiętywane tylko na przenośnym nośniku co zabezpiecza je przed możliwością kradzieży i nieautoryzowanego wykorzystania. - mówi Grzegorz Zdonek, product manager z firmy Ux Systems. Pełna kontrola nad plikami cookie oraz całą historią odwiedzanych stron www gwarantuje, że nikt poza użytkownikiem nie ma możliwości wglądu w prywatne dane gromadzone przez przeglądarkę www oraz komunikator.

Pakiet mOffice, w skład którego wchodzi pendrive 1GB, smycz, dokumentacja, licencja i kod rejestracji pomocy technicznej, kosztuje 279 zł brutto. Więcej informacji na stronie twórców.

© dobreprogramy