Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Cooliris - ściana multimediów na twoją stronę

Ostatnio poszukując narzędzia dzięki, któremu będę mógł pokazać kilka filmików na moje stronie w jakiejś ciekawej oprawie graficznej znalazłem Cooliris. Jest to ściana 3D na której możemy umieścić nie tylko wideo z serwisu YouTube, ale również zdjęcia z takich serwisów jak Facebook, Google Picasa Web Albums czy Flickr.

Powyżej możemy zobaczyć jak wygląda przykładowa ściana stworzona przy pomocy serwisu http://www.cooliris.com/yoursite/express/. Poniżej natomiast zaprezentuje sposób na stworzenie takiej ściany:

1. Zawartość

Po kliknięciu przycisku"Create your own 3D wall!" zostajemy przeniesieni do kreatora, tam polecam się zarejestrować przy pomocy swojego hasła facebook lub google. Dzięki logowaniu dostajemy możliwość kontrolowania i edycja stworzonych przez nas ścian.

Po zalogowaniu lub bez niego (nie jest konieczne) wybieramy serwis w którym, mamy umieszczone pliki które, chcemy udostępnić.
Ja wybrałem serwis YouTube, gdyż chaciałem, aby na ścianie znajdowały się filmiki z konkretnego kanału. Po kliknięciu na przycisku YouTube wybieramy skąd chcemy dodąc materiały, a mamy do wyboru Standart feeds (najpopularniejesze), Keyword search (materiały wyszukane), From a user (materiały użytkownika), From a channel (materiały kanału). Po wybraniu materiałów klikamy na Customize i przechodzimy do następnego kroku.

2. Dostoswanie

W tym kroku wybieramy nazwę ściany(Wall name), ilość wierszy(Number of rows) oraz jej wygląd.
W wyglądzie mamy do dyspozycje stworzone przez autora motwy(Themes) lub możemy stworzyć własny wygląd(Advanced Options)

3. Publikacja

I ostatni krok czyli, publikacja. Tutaj musisz wybrać jak chcesz opublikowac swój wpis możesz wybrać kod HTML, blogger, facebook, twitter i wiele wiele innych.

Zdjęcia i inne na http://maciekszpak.blogspot.com/

W razie problemów z cooliris pisz na maciek.szpak27@gmail.com bądź w komentarzach . 

Komentarze

0 nowych
skandyn   9 #1 27.11.2010 17:59

Całkiem fajny gadżet do umieszczenia na stronie i nawet płynnie chodzi. Wystarczy wkleić embed code i właśnie to zrobiłem na mojej witrynie.

http://www.lightcomp.pl/wall.php

Pozdrawiam i dziękuję.

XeonBloomfield   5 #2 29.11.2010 20:02

Bardzo ciekawe narzędzie. Interesująco wyglądają jego efekty.

  #3 30.11.2010 00:40

Używałem jeszcze jak było w fazie beta, wtedy się otwierało na pełny ekran, nie przy pomocy okna przeglądarki. Teraz widzę, że nieźle się rozwinęło :)

  #4 30.11.2010 08:44

Po jakimś czasie pokazuje komunikat by zapłacić abonament ...

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.