Cooliris - ściana multimediów na twoją stronę

Ostatnio poszukując narzędzia dzięki, któremu będę mógł pokazać kilka filmików na moje stronie w jakiejś ciekawej oprawie graficznej znalazłem Cooliris. Jest to ściana 3D na której możemy umieścić nie tylko wideo z serwisu YouTube, ale również zdjęcia z takich serwisów jak Facebook, Google Picasa Web Albums czy Flickr.

Powyżej możemy zobaczyć jak wygląda przykładowa ściana stworzona przy pomocy serwisu http://www.cooliris.com/yoursite/express/. Poniżej natomiast zaprezentuje sposób na stworzenie takiej ściany:

1. Zawartość

Po kliknięciu przycisku"Create your own 3D wall!" zostajemy przeniesieni do kreatora, tam polecam się zarejestrować przy pomocy swojego hasła facebook lub google. Dzięki logowaniu dostajemy możliwość kontrolowania i edycja stworzonych przez nas ścian.

Po zalogowaniu lub bez niego (nie jest konieczne) wybieramy serwis w którym, mamy umieszczone pliki które, chcemy udostępnić.
Ja wybrałem serwis YouTube, gdyż chaciałem, aby na ścianie znajdowały się filmiki z konkretnego kanału. Po kliknięciu na przycisku YouTube wybieramy skąd chcemy dodąc materiały, a mamy do wyboru Standart feeds (najpopularniejesze), Keyword search (materiały wyszukane), From a user (materiały użytkownika), From a channel (materiały kanału). Po wybraniu materiałów klikamy na Customize i przechodzimy do następnego kroku.

2. Dostoswanie

W tym kroku wybieramy nazwę ściany(Wall name), ilość wierszy(Number of rows) oraz jej wygląd.
W wyglądzie mamy do dyspozycje stworzone przez autora motwy(Themes) lub możemy stworzyć własny wygląd(Advanced Options)

3. Publikacja

I ostatni krok czyli, publikacja. Tutaj musisz wybrać jak chcesz opublikowac swój wpis możesz wybrać kod HTML, blogger, facebook, twitter i wiele wiele innych.

Zdjęcia i inne na http://maciekszpak.blogspot.com/

W razie problemów z cooliris pisz na maciek.szpak27@gmail.com bądź w komentarzach .