Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Flock - przeglądarka facebook'a

Ostatnio, w serwisie dobreprogramy.pl przeczytałem o przeglądarce flock. Jest to przeglądarka oparta o projekt chromium. Stworzona ona została zmyślą o serwisach społecznościowych takich jak Facebook, czy Twitter. Chiałbym przedstawić moje wrażenia związane z tą przeglądarką.

Instalacja:
Program pobiera się i instaluje expresowo. Nie jest wymagane jakie kol wiek klikanie dalej i dalej i dalej. Musimy tylko zaakceptować licencje. Instalacja przebiega podobnie jak instalacja google chrome.

Pierwsze uruchomienie:
Po pierwszym uruchomieniu ukazuje nam się przeglądarka z prośbą do rejestracji. Jednak nie musimy się rejestrować, wystarczy że podamy hasła do wybranych kont: facebook, twitter, youtube.

Po wpisaniu danych możemy obejrzeć klip wideo o flock'u:

DO OBEJRZENIA KLIPU ZAPRASZAM NA http://maciekszpak.blogspot.com/...-facebooka.html

I na koniec TEST ACID 3:
Szczerze mówiąc to spodziewałem się takiego wyniku ze względu na to że flock jest oparty o projekt google.

Podsumowanie:
Uważam że przeglądarka flock przyda się każdej osobie, która przynajmniej raz dziennie korzysta z facebook'a. Ma mnóstwo funkcji i można jej używać jako zwykłej przeglądarki.

Zapraszam na oficjaną stronę mojego bloga http://maciekszpak.blogspot.com/ 

Komentarze

0 nowych
mati810   5 #1 21.11.2010 22:00

Korzystałem kiedyś z Flocka opartego o Gecko i przyznam się szczerze umknął mi fakt zmiany silnika. Dawniej szybko porzuciłem Flocka, gdyż jako osoba odwiedzająca Facebooka raz na wieczór dosłownie na 5 minut nie potrzebowałem tylu bajerów, a po za funkcjami społecznościowymi różnice w porównaniu z Firefoxem nie były duże.

  #2 21.11.2010 22:04

Co to za wrażenia. Instalacja która w większości programów jest banalna. Okno do podania haseł. Jedyna cenna informacja że jest zgodny z ACID3. Nie ma zaprezentowanych na screenach plusów tego rozwiązania w stosunku do facebooka. Na blogu też tylko dodatkowo filmik reklamowy wrzucony. Dla mnie wpis można sprowadzić do tytułu i informacji o ACID3.

danielos17   3 #3 22.11.2010 08:40

Bardzo krótko, jak na opis przeglądarki. Mogłeś opisać funkcje które przemawiają za użyciem jej jak zwykłej przeglądarki, jak już zacząłeś tak pisać:
"Ma mnóstwo funkcji i można jej używać jako zwykłej przeglądarki."

  #4 26.11.2010 17:20

we just flock... flock together... ;-)