Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Simlery, czyli darmowa galeria web

Firma tworząca narzędzia do administracji stron internetowych, napisała tym razem skrypt, prostej darmowej galerii PHP. Galeria nie wymaga bazy danych i pozwala na tworzenie również krótkich podstron np: kontakt, o mnie itp.

Gdy poszukiwałem galerii zdjęć dla mojego klienta znalazłem m. in. zenphoto. Bardzo mi się spodobał ten system ze względu na naprawdę duże możliwości. Więc stworzyłem Template, zamieściłem zdjęcia i pokazałem efekt moich prac klientowi. Jednak, gdy kupujący zobaczył złożoność panelu administracyjnego, który miał służyć do dodawania zdjęć, porostu powiedział "dziękuje bardzo, ale to dla mnie zbyt skomplikowane,a nie mam czasu uczyć jak to działa potrzebuje czegoś prostszego!" Dlatego postanowiłem na szybkiego znaleźć dobry, prosty w obsłudze system galerii. I tak natknołem sie na SIMLERY. Galeria w 100% spełniała wymagania klienta.

Cechy simlery:
- Simlery jest oparte o licencje dzięki której możemy dowolnie edytować kod na
potrzeby własne
- Napisany w języku PHP
- Nie wymaga bazy danych SQL
- Baza danych oparta o pliki
- Może obsługiwać setki zdjęć
- Komentarze i ocena zdjęć (bez potrzeby logowania)

Panel Administracyjny:
Logowanie przebiega w bardzo prosty sposób podajemy login i hasło. Niestety nie mamy możliwości tworzenie kilku niezależnych kont.

Tworzenie niezależnych podstron przebiega w sposób bardzo podobny do tego z systemu Quick.cms. Bardzo przydatną funkcją jest tzw: SEO. Dzięki niemu dla każdej podstrony oddzielnie możemy ustawić opisy meta i słowa kluczowe(jednak jeżeli ich nie ustawimy wpisane zostaną domyślne ustawienie w panelu konfuguracji). Ta funkcja jednak przydaje się tylko przy pozycjonowaniu dużych galerii.

Dodawanie zdjęć przebiega podobnie jak dodawanie stron. Dla każdego zdjęcia możemy przedzielić stronę i kategorie. Możemy również ustawić czy mają pokazywać możliwości komentarzy i oceny.

Uważam że jest najprostsza, a jednocześnie niezwykle funkcjonalna galeria jaką spotkałem.

Zapraszam na oficjaną stronę mojego bloga http://maciekszpak.blogspot.com/ 

Komentarze

0 nowych
XeonBloomfield   5 #1 15.11.2010 09:43

Bardzo ciekawie wygląda ten system galerii. Będę miał chwilę to przetestuje na LAMPP`ie...

Wincenty Pstrowski   5 #2 16.11.2010 00:12

Wygląda bardzo przyjaźnie, a czy jest możliwość wyświetlania fotek w lightbox'ie?

maciekszpak   3 #3 16.11.2010 07:32

#Wincenty Pstrowski
Domyślnie nie ma takiej opcji, ale po niedużej obróbce kodu napewno jest to możliwe.

Wincenty Pstrowski   5 #4 21.11.2010 11:29

Nie jestem orłem webmasterskim ale udało mi się umieścić lightbox na blogspocie, już dość dawno temu, jeszcze przed zmianami jakie Google zaserwowało użytkownikom bloggera wiec wiem, że tego rodzaju ingerencje nie są bardzo skomplikowane i wykonalne.

Może by Pan strzelił jakiś Tutek na temat zamontowania funkcji lightbox w Simlery. Było by miło i ciekawie. Taka moja propozycja na kolejny wpis.

maciekszpak   3 #5 21.11.2010 15:58

#Wincenty Pstrowski
Co do gdyby umieścić lightbox w simlery użytkownicy stracili by możliwość komentowania i oceniania zdjęć, więc wg. mnie lightbox jest zbędny.

Wincenty Pstrowski   5 #6 28.11.2010 20:15

Wiele osób, które wystawiają swoje produkty, prace czy budują portfolio nie jest zainteresowane ocenami fajnie by było gdyby był lb był dostępny jako opcja.

Wincenty Pstrowski   5 #7 28.11.2010 20:15

Wiele osób, które wystawiają swoje produkty, prace czy budują portfolio nie jest zainteresowane ocenami fajnie by było gdyby był lb był dostępny jako opcja.