Simlery, czyli darmowa galeria web

Firma tworząca narzędzia do administracji stron internetowych, napisała tym razem skrypt, prostej darmowej galerii PHP. Galeria nie wymaga bazy danych i pozwala na tworzenie również krótkich podstron np: kontakt, o mnie itp.

Gdy poszukiwałem galerii zdjęć dla mojego klienta znalazłem m. in. zenphoto. Bardzo mi się spodobał ten system ze względu na naprawdę duże możliwości. Więc stworzyłem Template, zamieściłem zdjęcia i pokazałem efekt moich prac klientowi. Jednak, gdy kupujący zobaczył złożoność panelu administracyjnego, który miał służyć do dodawania zdjęć, porostu powiedział "dziękuje bardzo, ale to dla mnie zbyt skomplikowane,a nie mam czasu uczyć jak to działa potrzebuje czegoś prostszego!" Dlatego postanowiłem na szybkiego znaleźć dobry, prosty w obsłudze system galerii. I tak natknołem sie na SIMLERY. Galeria w 100% spełniała wymagania klienta.

Cechy simlery:
- Simlery jest oparte o licencje dzięki której możemy dowolnie edytować kod na
potrzeby własne
- Napisany w języku PHP
- Nie wymaga bazy danych SQL
- Baza danych oparta o pliki
- Może obsługiwać setki zdjęć
- Komentarze i ocena zdjęć (bez potrzeby logowania)

Panel Administracyjny:
Logowanie przebiega w bardzo prosty sposób podajemy login i hasło. Niestety nie mamy możliwości tworzenie kilku niezależnych kont.

Tworzenie niezależnych podstron przebiega w sposób bardzo podobny do tego z systemu Quick.cms. Bardzo przydatną funkcją jest tzw: SEO. Dzięki niemu dla każdej podstrony oddzielnie możemy ustawić opisy meta i słowa kluczowe(jednak jeżeli ich nie ustawimy wpisane zostaną domyślne ustawienie w panelu konfuguracji). Ta funkcja jednak przydaje się tylko przy pozycjonowaniu dużych galerii.

Dodawanie zdjęć przebiega podobnie jak dodawanie stron. Dla każdego zdjęcia możemy przedzielić stronę i kategorie. Możemy również ustawić czy mają pokazywać możliwości komentarzy i oceny.

Uważam że jest najprostsza, a jednocześnie niezwykle funkcjonalna galeria jaką spotkałem.

Zapraszam na oficjaną stronę mojego bloga http://maciekszpak.blogspot.com/