Hashocean przekrętu

Jakieś dwa tygodnie temu, opublikowałem wpis Bitcoin na Dzikim Zachodzie dotyczący kryptowaluty bitcoin. Choć w moim zamyśle nie miałem w planach kontynuacji rozważań na ten temat, życie jednak zweryfikowało moje plany i dostarczyło szeregu nowych wrażeń.

Jak już wspominałem, początkowo pozyskiwanie, tak zwane "kopanie" bitcoinów nie było zbyt skomplikowane.

Czy pomysłowe monitory NEC z gniazdem na komputer namieszają na rynku?

Firma NEC to międzynarodowe, potężne konsorcjum zajmujące się dostarczaniem rozwiązań w zakresie informatyki, telekomunikacji, oprogramowania. Choć NEC od dawna jest producentem solidnych komputerów PC, na rynku także jest znany jako producent bardzo dobrych monitorów przeznaczonych dla różnych typów odbiorców - od użytkowników domowych, poprzez profesjonalnych graczy dla których prędkość monitora ma kolosalne znaczenie, a skończywszy na grafikach, dla których przeznaczono monitory o olbrzymich możliwościach konfiguracji.

Switch — kampania, która wypromowała Ellen Feiss

Ostatnio pisałem o jednej z ciekawszych kampanii reklamowych Apple - "Think Different" wspominając na końcu, że została ona zakończona w 2002 roku i zastąpiona przez kolejną kampanię - "Switch".

Choć kampania "Think Different" osiągnęła zamierzone przez Apple cele i do dziś uznawana jest jako wielki sukces Apple, a głównie agencji reklamowej TBWA/Chiat/Day, w 2002 roku Apple było już w zupełnie innym miejscu, niż na początku "Think Different".

Sytuacja Apple na rynku była już w miarę stabilna, choć ciągle daleka od ideału.

Bitcoin na Dzikim Zachodzie

Pieniądze od dawna towarzyszyły ludzkości podczas transakcji kupna i sprzedaży rozmaitych usług. Tradycyjny handle wymienny został zastąpiony przez bite monety zawierające w sobie spore ilości metali szlachetnych (złoto czy srebro). Pomijając wszelkiego rodzaju oszustwa związane ze słabym zabezpieczeniem owych monet, miały one jedną, unikatową cechę. Ich wartość raczej nie spadała poniżej wartości zawartego w nich kruszca. Monety te, nierzadko były nadal honorowane nawet pomimo faktu, że ich emitent, czyli dane państwo, już nie istniało.

Najlepszym przykładem jest tu srebrny Talar Marii Teresy.

Aplikacje Androida na Chrome OS to nie powód do otwierania szampana

Kilka dni temu pojawiły się informacje, iż Google postanowiło umożliwić użytkownikom Chrome OS uruchamianie aplikacji przeznaczonych pierwotnie dla systemu mobilnego Android. Choć uważam to za bardzo dobry krok, lecz w przeciwieństwie do wielu osób komentujących wspomniane informacje, pozbawiony jestem nadmiernego optymizmu. Jest to pierwszy, dobry krok, ale po nim muszą nastąpić kolejne, bo sama możliwość uruchamiania aplikacji mobilnych, świata Chrome OS nie zbawi.

iMessage dla Androida, jeszcze nie teraz

Tuż przed konferencją WWDC organizowaną przez Apple w ubiegłym tygodniu, w sieci pojawiły się informacje, jakoby Apple intensywnie pracowało nad wdrożeniem klienta swojego komunikatora na dominującą na rynku platformę Androida. Historia ta, zaczynająca się od bardzo ogólnikowych informacji zamieniła się w podejrzenie, że powiedzą o tym coś na WWDC, a u niektórych wręcz w pewność, że nie tylko powiedzą, ale i pokażą.

Think Different

Kilka dni temu, sportowa część świata została zasmucona wieścią o śmierci Cassiusa Marcellusa Claya, Jr bardziej znanego wszystkim, jako Muhammad Ali. Pamięć tego wybitnego sportowca została także upamiętniona przez Apple, i to od kilku dni właśnie on pojawia się na stronie głównej apple.com.

Choć może to niektórych dziwić, Apple w podobny sposób oddaje hołd osobom, których śmierć jest w pewnym sensie stratą dla ludzkości.

Lumia 730 Dual – świetny aparat z telefonem

Dzięki konkursowi na Najlepszego Blogera organizowanemu przez Dobreprogramy.pl stałem się posiadaczem Nokii, ups… Lumii 730. Na wstępie recenzji muszę się przyznać, iż mój wybór właśnie tej nagrody był w pełni świadomy.

Telefon dotarł w charakterystycznym dla telefonów Lumia pudełku kartonowym. Wewnątrz pudełka producent schował telefon, baterię (w pudełku jest oddzielnie) oraz ładowarkę z przymocowanym na stałe przewodem do ładowania, oraz niewielką porcję makulatury.