Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Afera Bendgate, Apple wyjaśnia....

Kilka dni po premierze iPhone'a 6 oraz jego większej wersji iPhone 6 Plus, użytkownicy nowych telefonów Apple zaczęli skarżyć się duża podatnością telefonu na zgięcia. Do takich sytuacji może dojść, gdy użytkownik noszący telefon w tylnej kieszeni spodni usiądzie.

Internet zapełnił się cała masą filmów i zdjęć dokumentujących tą słabość nowych telefonów Apple. Także i konkurencja nie zasypywała gruszek w popiele i na potknięciu sadowników z Cupertino postanowiła trochę ugrać na popularności.

Przy okazji pewne potknięcie zaliczyła firm LG pragnąca wbić szpilkę złośliwości w iPhone'a 6. Opublikowała ona zdjęcie swojego zakrzywionego modelu LG Flex z komentarzem:

Zdjęcie jak i powyższy podpis firma LG opublikowała na Tweeterze tyle tylko że... do tego celu wykorzystano program, Tweetboot dostępny tylko na iOS.

Do wysyłania tweetów nie musimy wykorzystywać telefonów konkurencji.

Aż prosi się o komentarz Apple.

Tymczasem w dniu wczorajszym Apple postanowiło zaprosić dziennikarzy na wycieczkę po pomieszczeniach w których testuje się nowe produkty. Warto podkreślić, że Apple po raz drugi wpuściło osoby z poza firmy do tego typu obiektów. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce po pamiętnej "aferze antenowej" związanej z gubieniem zasięgu przez iPhone'a 4. Dziennikarzy po testowych pomieszczeniach Apple oprowadził wiceprezes działu inżynierii sprzętowej - Dan Riccio. Podkreślił on, że Apple stara się wszechstronnie testować nowe produkty symulując bardziej i mniej realne sytuacje jakie mogą spotkać każdy, nowy produkt z nadgryzionym jabłuszkiem.

Jak wynika z wypowiedzi Dana Riccio, model 6 i 6 Plus iPhone'a zostały gruntownie przebadane zanim trafiły do nabywców i obydwa telefony przeszły około 15 tys. rozmaitych testów. Pośród tej masy testów znalazły się też i takie, które symulowały sytuację w której użytkownik iPhone'a siedzi z telefonem w kieszeni. Na podstawie takich badań określa się różne okoliczności mogące doprowadzić do uszkodzenia bądź zniszczenia telefonu i wyniki testów znajdują częściowo odzwierciedlenie w specyfikacji technicznej jaka jest dołączona do każdego nowego produktu.

Test skręcania.

Dziennikarze byli świadkami przeprowadzenia czerech testów symulujących obciążenia jakim poddawana jest słuchawka w sytuacji gdy znajduje się w tylnej kieszeni spodni użytkownika. Testy te obejmowały pomiar ciśnienia jakiemu poddawana jest powierzchnia telefonu, próba skręcania telefonu oraz test trzypunktowego obciążenia, a więc sytuacji która najczęściej gości na zdjęciach i filmach internautów. Podczas tego ostatniego testu urządzenia pomiarowe wykazały, iż telefony bez problemu wytrzymują przynajmniej 25 kilogramów punktowego nacisku na środkową część telefonu i pod takim obciążeniem się nie odkształcają.

Test obciązenia 25 kg.

Dan Riccio poinformował, że w rzeczywistości siła nacisku potrzebna do zgięcia telefonu jest wyższa niż 25 kilogramów, jednak nie podał on dokładnych danych.

Najważniejsze jest to, że jeśli użyjecie wystarczająco dużo siły aby zgiąć iPhone'a lub dowolny inny telefonu, to go wygniecie.

Dan Riccio

Dziennikarze zostali także poinformowani, iż zdaniem Apple zaistniała sytuacja nie jest na tyle poważna, aby zwoływać oficjalną konferencję poświęcona tej sprawie jak to miało miejsce podczas "afery-antenowej" w 2010 roku, gdyż dotychczas Apple otrzymało tylko dziewięć raportów potwierdzających przypadkowe wygięcie iPhone'a 6.

Obecny podczas spotkani Phil Schiller poinformował, że użytkownicy wygiętych lub uszkodzonych telefonów mogą zgłosić się do dowolnego Apple Store w którym zostaną ocenione uszkodzenia i jeśli okoliczności ich powstania będą to uzasadniać, otrzymają oni nowe słuchawki Apple w ramach gwarancji producenta.

Pracownicy Apple Store już otrzymali szczegółowe wytyczne na których muszą się opierać podczas oceny uszkodzeń telefonów i okoliczności w jakich mogły one powstać, jednak brak jest jakichkolwiek bliższych informacji na temat owych wytycznych, wiadomo jednak że ewentualne wymiany uszkodzonych telefonów mają być realizowane podczas jednej wizyty klienta.

Tutaj jest krótki film z wizyty w centrum testowania Apple.

Na podstawie "The Verge" 

sprzęt urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Darthnorbe   13 #1 26.09.2014 11:38

"Najważniejsze jest to, że jeśli użyjecie wystarczająco dużo siły aby zgiąć iPhone'a lub dowolny inny telefonu, to go wygniecie.
Dan Riccio"
Hahahah. Wygnie się ale wróci do pierwotnej formy.
Jezes apple sprzedało bubel i teraz brnie dalej żeby nie oddawać kasy ludziom.
Testy testami, ale praktyka taka że 2 tygodnie po premierze już wygięte telefony? WTF?

  #2 26.09.2014 11:54

@Darthnorbe: Oj, nie wiesz? Przecież to wina użytkowników :)

Ubbaa   7 #3 26.09.2014 12:01

"Jak wynika z wypowiedzi Dana Riccio, model 6 i 6 Plus iPhone'a zostały gruntownie przebadane(...). Pośród tej masy testów znalazły się też i takie, które symulowały sytuację w której użytkownik iPhone'a siedzi z telefonem w
kieszeni."
Czyl mówiąć jeżykiem NFZ-tu: "operacja udała się, ale pacjant zmarł"

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #4 26.09.2014 12:04

Skoro producent zakłada nacisk na tylko 25kg, gdzie w USA obywatele zajadają się hamburgerami i pizzą, a problem otyłości jest powszechny, to wniosek jest taki, że ajfon jest targetowany dla niedożywionych dzieci;)

Autor edytował komentarz.
lucas__   13 #5 26.09.2014 12:23

@KyRol: E tam zapomnieli o jedynce, 125 kg, bo taka jest przeciętna waga amerykańca ;)

LoczeQ123   5 #6 26.09.2014 12:27

Jakikolwiek telefon który ma około 5 cali włożony do tylnej kieszeni, jeżeli usiądziemy (przeciętny dorosły człowiek waży i tak więcej niż 25 kg) siłą rzeczy KAŻDY TELEFON albo się zagnie albo pęknie. Takie są prawa fizyki i nikt tego puki co nie oszuka

dragonn   11 #7 26.09.2014 12:29

"Najważniejsze jest to, że jeśli użyjecie wystarczająco dużo siły aby zgiąć iPhone'a lub dowolny inny telefonu, to go wygniecie."

Problem jak inni mówią nie jest wygniecie ale pozostanie w tej formie, a druga sprawa że znaczna cześć telefonów prędzej się złamie niż wygnie tak jak iPhone.

krisp   5 #8 26.09.2014 12:45

@Darthnorbe: Dlaczego uważasz że to wina apple? Przecież to wina użytkownika a nie apple. Czy wygina się on od leżenia. Nie, wygina się od niechlujstwa użytkownika który go uszkodził (powyginał).

Darthnorbe   13 #10 26.09.2014 13:01

@gowain: No wiem. Telefon powinien siedzieć na biurku i broń boże go nie ruszać!

Darthnorbe   13 #11 26.09.2014 13:02

@krisp: Ja jakoś z lumią 1320 robię niestworzone rzeczy, telefon tańszy 5x a ani milimetra się nie wygiął.

PAMPKIN   12 #12 26.09.2014 13:17

@boson: Ej ej. To jakaś chińska podróba! Wałek Apple byłby aluminiowy, albo chociaż stal nierdzewna!

Over   9 #13 26.09.2014 13:18

Ludzie przesadzają, każdy telefon/tablet można wykrzywić/złamać, to tylko kwestia jakiej siły się użyje do tego celu.
Ludzie oczekują aby iPhone'y były niezniszczalne??

Darthnorbe   13 #14 26.09.2014 13:28

@Over: Przecież masz wszystko na filmikach, gościu wykrzywiał ip6+ ip6 one m8 note 3 i L1020 i żaden nie został w wykrzywionej formie tak jak 6+.
Ech fanboye.

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #15 26.09.2014 13:46

Kwestia tego że telefon po odkształceniu nie wraca do swojej pierwotnej postaci wynika z materiałów jakie w nim zastosowano. Szkielet wydaje sie być z jakiegoś stopu aluminium ? Wiadomo, że plastyk łatwiej będzie wracał do pierwotnej formy niż tego typu stopy użyte w iPhone.

Autor edytował komentarz.
Darthnorbe   13 #16 26.09.2014 13:52

@macminik: No to fajnie. A za rok apple zrobi iphona z drewna, i jak się nagrzeje procesor to się telefon spali, apple na to odpowie: no przecież telefon jest zrobiony z drewna to co myśleliście tak będzie jak się nagrzeje.
Jak już chcieli zrobić telefon z aluminium to trzeba było albo zrobić jakieś wzmocnienia albo jaki lepszy stop zastosować, powtarzam jeszcze raz telefon nie ma prawa się wykrzywiać, takiego złoma za 300zł wróciłbym do sklepu żeby mi oddali kasę, nie mówiąc już o urządzeniu za 3-5k.

KyRol   19 #17 26.09.2014 14:02

Uwielbiam czytać komentarze użytkowników nt. wyższości "alumenium" od tworzywa w urządzeniach przenośnych. Ja tam preferuję praktyczną użyteczność ponad emejzingowy wygląd, ale cóż - jak to się mawia - z g#wn@ złoto nie będzie... Może aple poprawi ten defekt domieszką ołowiu;)

  #18 26.09.2014 14:09

@Darthnorbe: no teraz wiadomo dlaczego taka duża sprzedaż nastąpiła ... bo musisz mieć zapasowego iP...

krisp   5 #19 26.09.2014 14:29

@Darthnorbe: wiesz jacy są użytkownicy, zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi z urządzeniem takie cudo na które nikt inny by nie padł. Tak jest i z tym, z drugiej strony skoro idziemy w super płaskie paletki to kiedyś musi nastąpić zmęczenie materiału i puści. Sam chciałem kupić nową 6 ale poczekam aż będę mógł pomacać bo na razie skutecznie jestem do tego fona zniechęcony.

KyRol   19 #20 26.09.2014 14:37

@LoczeQ123: Nie każdy bo to jest kwestia zastosowanych materiałów i oszczędności na nich. Można bawić w metale z domieszkami czy w hartowanie, powlekanie, tylko po co skoro można zastosować elastyczne i wytrzymałe tworzywo?

Autor edytował komentarz.
Over   9 #21 26.09.2014 14:44

@Darthnorbe: moze i jest mniej odporny niz inne , ale to niezmienia faktu ze telefonu nie nosi sie przy dupie z tylu bo wiadomo ekran peknie etc.
Telefon trzeba nosic z glowa a nie byle gdzie a potem miec zal do producenta ze telefon niezniusl nacisku 150kilkowego faćeta...
Tak samo ja mialbym zal ze ifon spadl z 5 pietra i sie roztraskal....to chyba logiczne....co sie z nim stsnie....

Darthnorbe   13 #22 26.09.2014 14:51

@Over: "moze i jest mniej odporny niz inne "
hehe no właśnie. W klasie premium takie rzeczy nie powinny się dziać. Rozumiem jak by to biedronkowy fon się wyginał ale iphone za 3-5 tys zł?

  #23 26.09.2014 15:05

Apple powinno ogłosić taki komentarz Drodzy użytkownicy telefonów apple jak wam się nie podoba to kupcie produkty konkurencji

  #24 26.09.2014 15:07

"Nic nie poradzimy" "- Sorry, mamy taki klimat -

  #25 26.09.2014 15:16

@LoczeQ123 Mam lumie (ekran: 4-4.3), miałem różne samsungi (ekran: 4.3) i żaden z tych telefonów się nie wyginał. Nie raz zdarzyło mi się usiąść przypadkiem z telefonem z tył w kieszeni. Może to dlatego, że ważę 80kg, a nie 130kg i ekran był mniejszy niż 5cali.

2099   8 #26 26.09.2014 18:57

Nacisk moim kciukiem punktowo na wagę opierając się o stół- 15 kg podczas wstawania.
Gruba za przeproszeniem d*pa w opiętych jeansach z wciśniętym smartfonem to sporo więcej niż te 25 kg.

  #27 26.09.2014 19:12

Niech ktoś sprawdzi na aluminiowym HTC i tyle.

Over   9 #28 26.09.2014 19:27

@Zbigniew2003: bez polskich znakow bo niechce mi sie na telefoniepisac...

tjablo02   2 #29 26.09.2014 20:05

@macminik w tytule jest blad, Bendgate ;)

macminik   18 #30 26.09.2014 20:08

@tjablo02: dzieki, ńie zauważyłem.

aPoCoMiLogin   11 #31 26.09.2014 21:08

@LoczeQ123: no widzisz, zobacz testy lg flexa, to się przekonasz że da się to obejść, nawet w dużych telefonach.

aPoCoMiLogin   11 #32 26.09.2014 21:11

@Over: jak jesteś zmęczony polskim językiem, to może pora na kolorowanki?

januszek   22 #33 26.09.2014 21:41

W sumie nie byłbym zdziwiony gdyby ta cała bendergate była marketingową podpierduchą, której celem jest promocja... ;)

KyRol   19 #34 26.09.2014 21:57

@januszek: Pytanie w takim razie dlaczego nie ustalili górnej granicy nacisku na np. 12,5 kg? Byłoby jeszcze głośniej;P

  #35 26.09.2014 22:02

@teton: Miejsce przyłożenia 25kg nacisku jest na samym środku słuchawki. Na zdjęciach z "bendgate", miejsce które się wykrzywia jest jakieś 3-4cm od środka - myślę, że tutaj jest problem. Iphone może być sztywny na środku, ale już kawałek dalej niekoniecznie :)

@Over twoje fanbojstwo jest tak sztuczne i udawane, że aż komiczne.

KyRol   19 #36 26.09.2014 22:32

@gowain: Na filmie było widać jakiś kawałek płótna, który zdawać by się mogło, miał za zadanie symulować tył kieszeni. No ale jeśli siła przyłożenia zawsze była mierzona w środek, to cóż, pozostaje podważyć procedurę testową.

KyRol   19 #37 26.09.2014 22:33

@Over: Naprawdę nie potrafisz tak?: ę-ą-aj-fon ;)

LoczeQ123   5 #38 26.09.2014 22:41

@aPoCoMiLogin: Ok są to specjalne telefony które się wyginają ale 99 % normalnych niestety się nie wygną :D

KyRol   19 #39 26.09.2014 22:44

@LoczeQ123: Co ty nie powiesz? Mam Nokię N9, mam Nokię E51, miałem jeszcze inne Nokie i wszystkie nosiłem w tylnej kieszeni i z żadnej nie zrobiłem banana.

Autor edytował komentarz.
LoczeQ123   5 #40 26.09.2014 22:59

@KyRol: to ciekawe czy jakbyś usiadł mająć w kieszeni N9 czy telefon by się nie wygiął masz telefon w tylnej kieszeni siadasz na twardym podłożu i nie ma bata żeby telefon który ma przednią taflę ze szkła wyszedł z tego cało..

KyRol   19 #41 26.09.2014 23:03

@LoczeQ123: Jakoś wyszedł. Siadałem na ławkach w parku, w robocie, w poczekalniach i cholera wie gdzie jeszcze. Kwestia doboru materiału. Szkło też może być hartowane.

Over   9 #42 26.09.2014 23:45

@gowain: Sam jesteś sztuczny i udawany... znawca się znalazł....
Ty byś lepiej przekonywał ludzi do WP niż pierdo**ł głupoty...

Autor edytował komentarz.
Over   9 #43 26.09.2014 23:46

@KyRol: pisałem z telefonu i mi sie nie chciało mam takie stany:)

djDziadek   17 #44 26.09.2014 23:54

No, "systemy" @Over też miewasz... niezłe ;)

Over   9 #45 26.09.2014 23:55

@djDziadek: Ktoś musi:)

zybartek   4 #46 27.09.2014 00:02

Wiedziałem, że Apple się nie przyzna. Na pewno coś jest nie tak z 6+, skoro tylu osobom się wygiął. Osobiście używam mniejszego ekranu, zastanawia mnie tylko jak nosić tak wielki smartfon w kieszeni spodni?! No tak, w niektórych spodniach się da, ale na pewno nie jest to komfortowe. Od tych rozmiarów ekranu ludziom się w głowach poprzewracało.

  #47 27.09.2014 00:11

@Over: Ohh, jaka agresja - czyli jednak miałem rację. Prawda w oczy kole? :) Przejrzyj listę swoich komentarzy z ostatniego czasu. Ubaw po pachy.

Co do WP to nie mam po co przekonywać ludzi do niego. Kto się przekonał, ten się przekonał. Nie mam potrzeby zachwalania na każdym kroku systemu, którego używam - jest po prostu dobry i tyle.

Over   9 #48 27.09.2014 00:44

@gowain: Jest do bani a nie dobry:)
Prawda boli ale nie ma to jak złudzenia :)
Jak ci nie odpowiadaja moje poglądy to sie zamknij a nie udzielaj się w sprawach o których nie masz pojęcia..... "tylko złudzenie wolności"....

djDziadek   17 #49 27.09.2014 08:16

@Over: Tak @Over, złudzenie wolności...

Sądząc po tym z czego piszesz, również żyjesz w tym złudzeniu ;) - co za troll.

Zastanawiam się, kiedy użytkownicy oprogramowania Windows zrzucą kajdany, wyjdą na ulicę i zaczną obnosić się z transparentami...
Aaaa, sorry, nie muszą... są ślepi i głusi i wygodni i mają więcej czasu na życie, bo nie muszą ciągle szukać nowych dystrybucji i wkurzać się, że znowu coś nie działa, albo lepiej, po ich monitorach nie spływają strugi jadu wylewającego się z ich klawiatur, w końcu użytkownicy Windows nie muszą się obnosić ze swoją desperacją i ogłaszać co roku "roku Linuxa"... Jaki ten świat jest zły... prawda?

Chyba jestem już za stary na takie dyskusje... w związku z tym wezmę browarka, usiądę przed kompem i włączę sobie jakiś fajny filmik... na moim Windows 8.1 update 1 :P

Autor edytował komentarz.
Over   9 #50 27.09.2014 09:54

@djDziadek: Ile osób, tyle zdań w danym temacie świata nie zmienisz, ale tak warto mieć swoje własne zdanie w danym temacie :)

  #51 27.09.2014 11:46

" Wyginam śmiało ciało", iPhone 6
Alu­mi­nium które za­sto­so­wa­ne do bu­do­wy tego smart­fo­nu jest bar­dzo mięk­kim me­ta­lem po­dob­nie jak złoto oraz miedź. Im cieńsza obudowa tym telefon bardziej podatny na wygięcia

  #52 27.09.2014 17:42

@djDziadek:
Sorry, ale właśnie Twoja wypowiedź to fanbojstwo godne małolata.

kriters64   7 #53 27.09.2014 23:07

@KyRol: ";)"Nie każdy bo to jest kwestia zastosowanych materiałów i oszczędności na nich. Można bawić w metale z domieszkami czy w hartowanie, powlekanie, tylko po co skoro można zastosować elastyczne i wytrzymałe tworzywo?"

Oczywiście po to by hejterzy mogli napisać że Apple dołączyło do grupy trzeszczących plastików i konkurencja ma to już od dawna, a Apple kopiuje Samsunga bo SGS trzeszczały od zawsze :)

A tak na poważnie to jeśli przyjdzie ten dzień gdy Apple zrezygnuje z połączenia szkła i metalu i zastąpi to całkowicie plastikiem (IP 5C) to zakończy się moja przygoda z Apple, zdaję sobie sprawę z wyższego ryzyka na uszkodzenia tak samo jak w przypadku szklanego blatu stołu który posiadam, ja po prostu nie mam problemu z dostosowaniem swoich zachowań do rzeczy jeśli pewnych zachowań wymagają, np. złotą obrączkę noszę tylko na palcu i nie otwieram nią piwa, pomimo że jej stop i wykonanie to klasa premium to i tak lepiej spisze się w tym zadaniu obrączka stalowa z Biedronki.

Autor edytował komentarz.
  #54 28.09.2014 15:38

@LoczeQ123: to życzę ci powodzenia z LG G Flex ten model telefonu powinien być przykładem dla innych firm IP6+ ma 5,5 Cala a Flex ma 6 Cali i mało tego telefon miał premierę rok temu i już w dniu premiery kosztował bez kontraktu tyle co obecnie IP6+ z kontraktem w przyszłym roku premiera nowego iOS teraz możesz otworzyć na ekranie więcej niż jedną aplikacje, bezprzewodowe ładowanie kiedy wszyscy zrozumieją że oni już nie są top ukradli notification bar teraz w iOS 8 dodali szybką odpowiedź do powiadomień z notification bar wtf miałem to ponad rok temu. a za kilka lata pewnie dodadzą jakiś explorer plików "now easy you can browse your desktop files on iPhon you can even watch movies from you desktop PC" to wszystko już było dawno temu nawet mobilny system od microsoft nie jest tak zamknięty jak i OS

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #55 28.09.2014 18:47

Czyli zaś wina użytkownika, a producent jak zwykle niewinny. Nie ma to jak odpowiednie obrócenie kota ogonem.

LoczeQ123   5 #56 28.09.2014 23:05

@GM (niezalogowany): Przeliczasz na polskie złodziejskie złotówki bo gdybyś przeliczał na euro albo dolary to nie ma żadnych różnić. Tylko u nas jest tak duża przebitka cenowa na urządzenia Apple...
Teraz za rok twój flex będzie już całkowicie zapomniany przez producenta w przeciwieństwie do Apple. Nie mówię że androidy są złe, czysty android jest OK. Nie cierpię żadnych nakładek producentów a już w ogóle LG i Samsunga.

  #57 29.09.2014 09:46

Dzieciaki zginają telefony w sklepie oj chyba nie trzeba być siłaczem aby zgiąć ten telefon.
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1792522

  #58 05.10.2014 07:28