Apple Finanse
liczba publikacji: 16pierwszy wpis: 24 Kwietnia 2014ostatni wpis: 2 Lutego 2018

Apple się kończy... jak co kwartał...

Dziś Apple podało oficjalnie swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2014 roku fiskalnego. Jeśli ktoś się nie orientuje, pierwszy kwartał zaczyna się od października roku poprzedniego.

Wyniki wskazują jednoznacznie, że Apple się kończy. Spółka zanotowała kwartalny przychód w wysokości 45.6 mld USD i zysk netto 10.2 mld USD co w przeliczeniu daje 11.62 USD na akcję. W analogicznym kwartale ubiegłego roku było to odpowiednio 43.6 mld USD przychodu, 9.5 mld USD zysku netto i 10.09 USD zysku na akcje. Sprzedaż zagraniczna stanowiła 66% przychodu kwartału.

Apple podaje wyniki za 3Q 2014

Wczoraj Apple podało wyniki z 3 kwartał 2014 roku. Dla przypomnienia, trzeci kwartał obejmuje sprzedaż produktów i usług w miesiącach od kwietnia do czerwca. Tradycyjnie już kwartał ten nie jest tym najlepszym z uwagi na fakt, iż nie ma wówczas świąt, które zachęciłyby klientów do głębszego sięgnięcia do kieszeni. Wyniki jednak nie są złe.

Apple podaje wyniki za 4Q 2014 roku

Apple podało wyniki za czwarty kwartał 2014 roku i skłaniają one do ciekawych przemyśleń. W kalendarzu finansowym firmy z Cupertino, czwarty kwartał obejmujący miesiące od czerwca do końca września, tradycyjnie bywa słabszym kwartałem. Po pierwsze ludzie myślą bardziej o wakacyjnych wojażach, niż o zakupie nowego sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem. Po drugie, Zazwyczaj na początku trzeciego kwartału odbywają się konferencje WWDC, a wiele osób postanawia się wstrzymać z zakupami do jesieni, podczas której na rynek trafiają nowe produkty Apple - zwłaszcza telefony iPhone.

Apple podaje wyniki finansowe za 1Q 2015...

W dniu wczorajszym (27 stycznia) Apple przedstawiło wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku 2015. Pierwszy kwartał roku finansowego Apple rozpoczyna się w październiku i kończy w grudniu, obejmując okres z gorączką przedświątecznych zakupów i z tego też powodu zazwyczaj jest najlepszym kwartałem w roku finansowym Apple.

Apple podaje wyniki finansowe za Q3 2015

Nieco wcześniej niż się spodziewałem, Apple podało swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2015 roku, obejmujący miesiące od kwietnia do czerwca.

Trzeci kwartał nie jest zaliczany do tych najsłabszych. Największe oczekiwania analityków związane były z danymi dotyczącymi sprzedaży Apple Watch. Omawiany kwartał nie objął usługi Apple Music, tym bardziej że jest to ciągle usługa darmowa. Jak więc wypadło Apple ? Całkiem nieźle.

Apple odnotowało przychody w wysokości 46,9 mld USD co jest wynikiem o 9,5 mld lepszym niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Apple podaje wyniki finansowe za Q4 2015 roku

To już ostatni kwartał finansowy w raportach inwestorskich Apple, obejmujących 2015 rok. Zanim jednak przejdę do konkretów, warto spojrzeć jak wyglądał ten rok z punktu widzenia zarządu Apple i "Wielkiego Księgowego" (jak żartobliwie nazywają go sympatycy jabłuszka) - Tima Cooka.

Z punktu widzenia wielu osób, rok ten był dla firmy Apple dosyć ciekawy. Sadownicy wprowadzili na rynek kilka nowych produktów i usług, które w mniejszym, lub większym stopniu pomieszały na rynku IT. Według mnie, istotny wpływ na wyniki finansowe Apple mają:

Apple podaje wyniki finansowe za Q1 2016 roku

Dziś podczas konferencji poświęconej finansom Apple, firma ta opublikowała raport finansowy obejmujący pierwszy kwartał finansowy 2016 roku. Bez wątpienia, sprawozdania obejmujące właśnie pierwszy kwartał są rok do roku bardzo interesujące. Apple umiejętnie wprowadza nowe produkty tak, aby kumulacja ich sprzedaży przypadała na okres świąteczny, a właśnie ten okres mieści się w pierwszym kwartale finansowym kolejnego roku. A jak było w tym roku ? Jak Apple spędziło święta ?

Omawiany kwartał zawierał kilka bardzo istotnych z punktu widzenia sadowników wydarzeń.

Apple podaje wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku

Dziś Apple opublikowało wyczekiwany raport finansowy obejmujący drugi kwartał fiskalny 2016 roko.

Dzisiejsza konferencja obejmuje okres od stycznia do końca marca 2016 roku, w którym Apple zaprezentowało iPhone’a 5SE oraz iPada Pro. Są to nowe produkty, które zapewne będą miały wpływ na wyniki finansowe Apple, ale dopiero w następnym kwartale. Ich wpływ na obecnie podane dane jest raczej marginalny.

Apple podaje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku

Wczoraj odbyła się konferencja podczas której, Apple przedstawiło swoje wyniki finansowe, obejmujące trzeci kwartał 2016 roku.

Trzeci kwartał nigdy nie należał dla najłatwiejszych. Wiele osób wstrzymuje się z zakupami, oczekując nowości, jakie pojawią się po wakacjach. Nie lepiej było i w tym roku, a co gorsze, już podczas poprzedniego raportu Apple zapowiadało spadek przychodów. Prognozy analityków giełdowych też nie były dla Apple najbardziej przychylne.