Apple Newton
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 3 Sierpnia 2013ostatni wpis: 24 Sierpnia 2013

Historia powstania elektronicznego asystenta Apple Newton.

Newton - część I - Narodziny geniusza

Newton jak przeczytacie, powstawał z wieloma problemami i opóźnieniami. Podobnie było z tym wpisem. Postanowiłem sobie, że z okazji wyjazdu na wakacje przygotuję sobie wcześniej trzy wpisy tak, aby móc je zdalnie umieścić w soboty. Początkowo jeden z nich miał dotyczyć Apple Newtona. W trakcie pisania okazało się, że wyszła z tego mała epopeja, więc zostałem zmuszony do podzielenia jej na dwie części. Problem w tym, że podczas poprawek drugiej części, znalazłem informacje, które idealnie pasują do części pierwszej.

Newton - część III - Powstaje Newton Inc.

W kwietniu 1997 roku zakończono produkcję Newton MessagePad 130, a jego miejsce miał zająć zupełnie nowy MessagePad 2000, z nową obudową i zupełnie nowym wnętrzem.

Newton MessagePad 2000

MessagePad 2000 był już bardziej dojrzałym urządzeniem niż seria 1x0. Wyposażono go w nowy, szybszy procesor StrongARM 110, większą ilość pamięci RAM, większe możliwości rozbudowy i zdecydowanie lepszy wyświetlacz. Zwiększenie mocy procesora miało także bardzo wymierny wpływ na główną funkcję Newtona, czyli rozpoznawanie pisma odręcznego.

Dane techniczne

    Newton - część IV - koniec geniusza, został Einstein

    Gdy przygotowywano eMate 300 w styczniu 1997 roku do Apple powrócił Steve Jobs jako nieformalny doradca. Gill Amelio trzymał go jednak na dystans, powierzając mu zespół złożonym po części z pracowników NeXT, zajmujący się systemem operacyjnym. Jobs nie był zapraszany na spotkania zarządu i pełnił bardziej reprezentacyjną funkcję, biorąc udział w imprezach typu Macworld.

    Gill nie chciał mieć mnie w pobliżu.