Chromebook
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 16 Stycznia 2016ostatni wpis: 19 Marca 2016

Chromebook na co dzień — część 1 Samsung Chromebook

Tu przed świętami zadzwonił do mnie kolega, który z racji prowadzonego biznesu przynajmniej dwa razy w roku podróżuje pomiędzy Polską a USA. Otóż ma on w zwyczaju tuż przed powrotem do kraju, odwiedzać różne wyprzedaże sprzętu elektronicznego, na których można kupić w dużo niższych cenach rozmaitą elektronikę użytkową. Tym razem przywiózł Chromebooka, jednak sprzęt ten zupełnie nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań, tak więc dostałem możliwość testowania Chromebooka.

Chromebook na co dzień — część 2 Chrome OS

Komputer to nie tylko sprzęt, ale i system pod jakim ma on pracować, umożliwiając użytkownikowi realizację zadań. Chrome OS jest jednym z najmłodszych i chyba jednym z bardziej kontrowersyjnych systemów operacyjnych przeznaczonych na komputery.

Pierwsze informacje na temat prac Google nad własnym systemem operacyjnym pojawiły się już 7 czerwca 2009 roku i wzbudziły one tyle samo zainteresowania co krytyki.

Chromebook na co dzień — część 3 urządzenia zewnętrzne

Chromebook jest urządzeniem niezłym do pracy w sieci i wydawać by się mogło, że też użytecznym narzędziem biurowym. Problemy pojawiają się niestety podczas podłączania urządzeń zewnętrznych do Chromebooka. Przypomnijmy, że komputer został wyposażony w port USB 2.0, port USB 3.0 oraz czytnik kart SD.

Nie miałem możliwości sprawdzenia wszystkich kombinacji urządzeń jednakże postanowiłem sprawdzić to, co mam pod ręką.

Pendrive

Wpięcie pendrive'a oczywiście rozpoznawalne jest przez komputer zupełnie prawidłowo i nie zauważyłem tutaj większych problemów.

Chromebook na co dzień — część 4 wydajność

Wśród komentarzy zamieszczonych pod moimi poprzednimi wpisami, bardzo często pojawiają się pytania dotyczące różnych aspektów wydajności Chromebooka. Przyznam, że odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwo, jednak po kilku tygodniach naprawdę intensywnego i ciągłego użytkowania Chromebooka, mam już pewien pogląd. Zanim jednak przejdę do właściwych testów i ich wyników, przypomnę tylko konfigurację maszyny która trafiła w moje ręce.

Samsung Chromebook Series 3 to dość nietypowy dla użytkowników tradycyjnych PC sprzęt.