Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Microsoft Office na iPada od dziś...

Dosłownie kilka minut temu, oficjalnie Microsoft udostępnił swoje flagowe produkty w wersji na iOS - Microsoft Word, Microsoft Excel i Power Point. Około roku temu, wspomniane aplikacje pojawiły się na iPhone'a, lecz w mojej ocenie nie są to produkty warte większej uwagi. Mają mocno ograniczoną funkcjonalność nie tylko rozmiarami iPhone'a ale także skromnymi możliwościami edycji. W opinie wielu użytkowników iPhone'a, nie stanowiły konkurencji dla podobnego pakietu biurowego Apple, składającego się z aplikacji Pages, Numbers i Keynote, tym bardziej że są one darmowe w przeciwieństwie do produktów Microsoftu.

Microsoft długo się ociągał z udostępnieniem składników Office w wersji przeznaczonej dla iPada, na którym zdecydowanie wygodniej jest pisać dokumenty, bez limitu niewielkiego ekranu. I wydawało się, że Microsoft celowo przeciągał premierę aby nie pogrzebać zupełnie swojego niezbyt udanego Surface'a, który przypomnijmy, miał się stać iPad Killerem.

Dziś jednak wielu użytkowników iPadów otrzymało nareszcie możliwość zainstalowania Worda, Excela i Power Pointa na swoim tablecie, a pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Word

Jak wynika z informacji dostarczonych przez Microsoft, Word w wersji na iPada umożliwia dokładnie takie same możliwości edycji jak jego komputerowa wersja, a stworzone dokumenty będą tak samo wglądać na tablecie jak i na komputerze, zachowane będą czcionki, formatowanie i marginesy.

Excel

Excel podobnie jak Word ma mieć te same możliwości na iPadzie jak na komputerze stacjonarnym. Co szczególnie ważne, wykresy stworzone przez użytkownika na iPadzie mają być w pełni zgodne z tym co zobaczymy na komputerze. Tak samo mają być zachowane formuły, komentarze i formatowanie. Mają mieć dokładnie taką samą funkcjonalność jak ich komputerowe odpowiedniki.

Produkt Microsoftu bez wątpienia stanowi konkurencję dla analogicznych aplikacji Apple na iPada, które w zupełności sprawdzają się w zastosowaniach mniej profesjonalnych, a dodatkowo są darmowe. Aby korzystać z produktów Microsoftu należy mieć wykupioną usługę Office 365. Myślę jednak, że Microsoft uzyska większą popularność, zwłaszcza wśród osób które zazwyczaj pracują z użyciem MS Office na komputerach.

Za wcześnie jeszcze na ocenę.. ale z pewnością podzielę się swoimi wrażeniami na temat Worda i Excela. 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
krisp   5 #1 27.03.2014 21:51

Też już pobrałem i poedytowałem dokumenty i nowy Word oraz Excell sprawdza się bardzo dobrze. Niestety ale mi obecny pakiet Office leży bardziej niż iWork. Raczej już z Pages i Numbers korzystać nie będę. Trzeba przyznać że MS się tym razem postarał. Najpierw OneNote, oddawana w MAS a teraz pozostałe kluczowe programu pakietu Office. Jedyne co mi nie jest potrzebne to Power Point.

  #2 27.03.2014 23:10

wygodnie pisać na klawiaturze ekranowej, matko i córko "Masochist Office"

  #3 27.03.2014 23:14

to jest usługa głównie dla firm gdyż to firmy są odpowiedzialne za boom na tablety Apple

macminik   18 #4 27.03.2014 23:19

A jak donoszą ploty, od każdej subskrypcji Office 365 wykupionej przez iPada, 30% wpada do kieszeni Apple.

eimi REDAKCJA  17 #5 28.03.2014 00:10

A tyle było blablania jak to iPad jest zabawką, a Surface poważnym narzędziem do pracy, bo ma Office. Może pod Nadellą Microsoft sobie przypomni, że jest producentem oprogramowania i klawiatur, a nie Devices und Services.

  #6 28.03.2014 04:06

Microsoft to potęga a IpaD to mordęga!

roobal   16 #7 28.03.2014 08:43

@eimi, o myszkach zapomniałeś ;)

PAMPKIN   11 #8 28.03.2014 09:37

Panowie mam pytanie, gdzie zapisywane są dokumenty? Bo rozmyślam nad mobilnym urządzeniem i to jest dla mnie czy w pamięci iPada czy oneDrive?

GL1zdA   12 #9 28.03.2014 10:31

@macminik
Jak każdy inny sprzedawca w sklepie Apple. Parę miesięcy temu były newsy, że MS próbował z Apple negocjować prowizję, ale kazali im spadać. Nie to, żebym im współczuł ;)

macminik   18 #10 28.03.2014 11:05

@PAMPKIN

Dokumenty można zapisać na OneDrive (SkyDrive) lub na iPadzie bezpośredni. Tak więc uważam, że pod tym względem to świetne rozwiązanie.

@GL1zdA

Wiem, że każdy taką dolę płaci i ostatnio czytałem, że to był jeden z powodów dla którego premiera tak się odwlekała. Tak czy inaczej, znam już parę osób, które są zachwycone tym posunięciem Microsoftu (jedna z nich podreptała po iPada). Oczywiście i z czasem dojdzie malkontentów... zobaczymy. Ja za tydzień postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

xomo_pl   24 #11 28.03.2014 12:19

szkoda tylko, że poza Office365 nie ma możliwości zakupu "wiecznej" licencji jak to jest nadal w wersji na Windows- nie widzę powodu by płacić za MSO abonament....

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #12 28.03.2014 21:39

@eimi, oj święta prawda :). Ale wiesz Microsoft to strasznie uparta firma, nieważne, że Suface to był tup już w trakcie premiery, ale MS cały czas próbuje utrzymywać tego trupa.