Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Roamler — niezły sposób na zabawę i zarabianie

W zeszłego roku opisywałem program GymPact (obecnie Pact) przy pomocy którego można zarobić nico pieniędzy przy okazji codziennej aktywności fizycznej jego użytkownika. Pact nie umożliwia osiągnięcie zarobków na tyle wysokich, by traktować go jako formę dorabiania, skoro jednak uprawiamy jakiś sport, wychodzimy z psem na spacer czy nasza codzienna praca wymaga odrobiny ruchu, czemu z tego powodu nie skorzystać z możliwości zdobycia kilkunastu złotych ?

Dziś jednak chciałbym zaprezentować wam kolejny program, dzięki któremu można nieco dorobić przy okazji nieźle się bawiąc.

Roamler to bardzo ciekawy projekt, który narodził się w Holandii i na dzień dzisiejszy działa już w wielu krajach, w tym również w Polsce. Jego ideą jest prowadzenie badań rynkowych z udziałem internautów, co dla uczestników zapewne ważne, uczestnicy badań dostają wynagrodzenie za realizację rozmaitych zadań. Zadania zlecane przez zespół Roamlera najczęściej polegają na sprawdzeniu w sklepie dostępności rozmaitych produktów, sprawdzeniu ich cen, sposobu ekspozycji, miejsca lokalizacji na terenie sklepu, a często także wiążą się z oceną sklepu, sposobem obsługi i jego organizacją. W celu przystąpienia do programu Roamlera, musimy się zarejestrować i pobrać stosowna aplikacje na smartfona.

Pewnym utrudnieniem może być sam proces rejestracji, albowiem w jej trakcie trzeba podać specjalny kod, którego oczywiście nie posiadamy. Kod można uzyskać od zaprzyjaźnionego Roamlera, jeśli jednak nie znamy nikogo takiego, wystarczy się zwrócić z prośba o przesłanie takiego kodu do zespołu Roamlera. Z moich doświadczeń wynika, że w ciągu kilkunastu minut tak kod znajdzie się w skrzynce pocztowej zainteresowanego.
Aplikacja Roamlera jest bardzo prosta w użyciu i zapewne nie będzie ona wielkim problemem dla każdego, kto używa smartfona nie tylko do dzwonienia. Składa się ona z pięciu, przejrzystych części.

  • Wiadomości - poprzez które mamy możliwość komunikowania się z zespołem Roamlera i innymi, zaprzyjaźnionymi Roamlerami.
  • Konto - w którym znajdziemy informacje na temat naszego rankingu w projekcie, ilości zdobytych punktów, pieniędzy jakie nam się udało zarobić, znajomych oraz odznak jakie zdobyliśmy w czasie naszych misji.
  • Aktywność - w której możemy sprawdzić z jakimi zadaniami borykają się nasi znajomi.
  • Historia - lista ostatnich zadań jakie zgłosiliśmy jako zrealizowane i ich statusu, to znaczy czy zostały zatwierdzone przez zespół Roamlera jako prawidłowo zrealizowane czy też nie.
  • Zadania - to zakładka z listą zadań w której możemy sprawdzić, jakie zadania możemy zrealizować. Zakładka ta także umożliwia dokładnej lokalizacji naszego „celu” na mapie lub sprawdzenia, jakie zadania są w okolicy.

W zakładce zadania możemy znaleźć dwa rodzaje zadań do realizacji. Pierwsze - to zadania za które dostajemy tylko punkty, drugie to zadania za które otrzymujemy punkty i wynagrodzenie. Wynagrodzenie za realizacje zadań jest rozmaite, jednak z moich obserwacji wynika, że są to kwoty od 6 do 20 zł za poszczególne zadanie. Co dają nam natomiast zdobyte punkty ? Otóż punkty podnoszą naszą rangę Roamlera. Czym większa ilość punktów tym większa ranga, a co za tym idzie więcej zadań płatnych. Nie musicie się jednak martwić, zarabiać można już po osiągnięciu drugiej rangi, która zdobędziecie w jeden, góra dwa dni poprzez realizacje zadań szkoleniowych, wśród których też jest jedno płatne. W moim przypadku było to zrobienie zdjęcia półki z bananami w hipermarkecie i opisanie swoich uwag co do sposobu ekspozycji bananów, ich wyglądu itp. Owo kilka minut wzbogaciło moje konto o 5 zł.

Zadania jakie otrzymujemy do realizacji są rozmaite. We wskazówkach otrzymujemy opis, co będzie trzeba zrobić, listę sklepów w których możemy je zrealizować ilość punktów i wynagrodzenie jakie możemy zdobyć za właściwa realizacje zadania. Program korzysta z funkcji wykrywania naszej lokalizacji i automatycznie wyświetla tylko te zadania, które możemy zrealizować w swojej okolicy.

Sama realizacja zadania najczęściej wymaga zrobienia jednego lub większej ilości zdjęć w sklepie i odpowiedzenia na kilka pytań w krótkiej ankiecie. Czasem wystarczy tylko zajrzeć do sklepu aby sprawdzić, czy na półkach nie brakuje określonego towaru, czasem są to zadania bardziej skomplikowane, wymagają nawet przeprowadzenia krótkiej ankiety z obsługą kontrolowanego „punktu”. Podejmowanie wszystkich wyzwań nie jest obowiązkowe, jednak gdy zdecydujemy się je podjąć, na realizacje mamy 2 godziny. Po spełnieniu wszystkich założeń całość wysyłamy do centrali Roamlera, która weryfikuje nasze zadanie informuje o jego zatwierdzeniu.

Zebrane pieniądze odkładane są na naszym koncie i w każdej chwili możemy je wypłacić za pośrednictwem systemu płatności PayBack. Jeśli wypłacana kwota będzie wynosiła poniżej 80 zł, PayBack potrąci z niej 2%. Jeśli będzie większa, owo 2% płaci Roamler. Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć, ile można zarobić poprzez Roamlera. Są tygodnie gdzie jest sporo zadań i zaradni Roamlerzy są w stanie zarobić nawet kilkadziesiąt złotych dziennie (mój rekord to 60 zł w 3 godziny) są też takie, w których dominują zadania za punkty, które jak najbardziej warto zbierać.

Roamler to jednak nie tylko program do zarabiania podczas wycieczek po okolicznych sklepach, ale także swoista społeczność Roamlerów. Można zawierać znajomości, korespondować ze sobą, konkurować ilością zebranych punktów (Roamler prowadzi ranking ogólnokrajowy i ranking w mieście), a sam ranking to ma także wymierne znaczenie dla zadań, o czym za chwilę. Bardzo sympatyczny jest zespół osób, które zajmują się kontaktami z Roamlerami. Jest to Kasia i Sylwia. Niektóre zadania wyznaczane przez Roamlera są typowo humorystyczne. Do takich należy np. Zrobienie zdjęcia zawartości torebki, zdjęcie jakiejś niezwykłej konstrukcji czy wyszukanie ciekawego przedmiotu w kolorze czerwonym. Za tego typu zadania dostajemy tylko punkty, oraz komentarz Kasi lub Sylwii. Ponieważ jak wspominałem, zespół Roamlera stara się by wszelkie kontakty z użytkownikami były jak najbardziej naturalne, owe komentarze są prawie zawsze spersonalizowane i sporadycznie są to komentarze automatyczne. Na zadanie zrobienia zdjęcia ciekawego przedmiotu wysłałem zdjęcie mojego iMaca i otrzymałem komentarz:

Dziękuję za wysłanie odpowiedzi. Szczerze to chyba nie widziałam takiego komputera.

Ponieważ w Roamlerze pracują naprawdę ciekawe osoby, udało mi się zaprosić Kasię, która kontaktuje się z użytkownikami do krótkiej rozmowy podczas której, mam nadzieję, zdradzi jak wygląda Roamler od środka.

Od kiedy (orientacyjnie, nie chodzi o dokładną datę) Roamler zaczął działać w Polsce i ilu jest jest teraz aktywnych członków Roamlera (też orientacyjnie) ?

Roamler pojawił się w Polsce w listopadzie 2013 roku i był jednym z pierwszych państw jakie dołączyły do Roamler International. Oprócz Polski działamy jeszcze w 13 innych państwach: Holandia, Wielka Brytania, Chile, Szwecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia, Niemcy, Francja, Turcja oraz Kolumbia i Meksyk. Nasza społeczność Roamlerów w Polsce rozwijała się stopniowo, obecnie mamy ok.2000 użytkowników w całej Polsce. (nie było specjalnej akcji promocyjnej, osoby dowiadują się o Roamler od znajomych, rodziny czy forum internetowych).

Użytkownik aplikacji ma zazwyczaj kontakt z Tobą. Przypuszczam jednak, że tego typu przedsięwzięcie wymaga zdecydowanie większego zespołu. Ile osób zajmuje się prowadzeniem Roamlera ?

Za naszą sieć jest odpowiedzialne kilka osób. Za pisanie zadań kreatywnych (tych niepłatnych) bo nie zapominajmy, że nie robimy tylko zadania płatne w sklepach, ale także w domach, pytamy się o opinie, przepisy, porady, najróżniejsze rzeczy. Są też osoby, które weryfikują te zadania. Przy płatnych projektach,kiedy szczególnie zależy nam na dobrej jakości weryfikacji audytów oraz szybkości sprawdzania zadań, jest ich oczywiście więcej.

Czy rozmaite, czasem zabawne zadania są owocem pomysłów całego zespołu Roamlera, czy też może narzucone są odgórnie ? Bo Roamler to projekt międzynarodowy przecież.

Zadania kreatywne są tworzone przez nasz zespół (właśnie ten dbający o społeczność) oraz przez zespół międzynarodowy. Wszystkie kraje dzielą się między sobą kreatywnymi pomysłami. Czasem cały Roamlerski team siada na burze mózgów :)

Roamler to społeczność, w której można zawierać znajomości czy konkurować wzajemnie. Jednak jest to także platforma umożliwiająca też zarabianie pieniędzy poprzez realizację płatnych zadań na zlecenia rozmaitych firm. Na stronie głównej znalazłem informacje, że wśród waszych klientów można znaleźć tak znane marki jak Coca Cola, Unilever, Procter & Gamble, Heineken. Z doświadczenia jednak wiem, że współpracujecie z wieloma innymi firmami. Czy ciężko jest pozyskiwać do współpracy firmy ? A może dosyć chętnie korzystają one z usług społeczności Roamlerów ?

Roamler łączy w sobie kilka rzeczy. Zabawę i kreatywność, zarobek oraz właśnie przynależenie do społeczności, do której nie każdy może się dostać (trzeba posiadać kod aktywacyjny przy rejestracji. Pracujemy dla międzynarodowych korporacji, ale również dla dużo mniejszych firm. Pojęcie shopper crowdsourcingu wciąż jest jeszcze mało znane na polskim rynku. Niektórzy klienci podchodzą bardzo entuzjastyczne i słyszymy, że jesteśmy właśnie tym czego potrzebują, inni natomiast potrzebują więcej czasu, żeby się przekonać. Klienci bardzo chętnie zaciągają się opinii naszej sieci, gdyż nie są to przeszkoleni audytorzy, a realni potencjalni klienci.

Zadania realizowane przez Roamlerów umożliwiają bardziej efektywne planowanie sprzedaży i promocji dla firm, które w zależności od sytuacji mogą korygować swoje działania. Jak oceniacie solidność Roamlerów w powierzonych im zadaniach ? I co chyba równie ważne, jak Roamlerów oceniają firmy z którymi współpracujecie ?

Zgadza się. Roamler ma służyć Firmom jako narzędzie do egzekucji sprzedaży. Pokazuje bieżącą sytuacje na półce w sklepie, czy produkty są obecne, ile ich jest, po jakiej cenie czy ich materiały promocyjne zostały wystawione na sklep itd,
Zadania staramy się sprawdzać tego samego dnia, w przeciągu kilku godzin, kiedy zostaną do nas przesłane przez Roamlerów. Klient od razu może zobaczyć co dzieje się z jego produktami na początku kampanii promocyjnej. W związku z czym - może natychmiast zareagować :) Jeżeli chodzi o jakość wykonywanych zadań przez naszych Roamlerów, mamy pierwszy poziom, który każdy Roamler powinien przejść, żeby mógł wykonywać zadania płatne. Poziom jest prosty, pokazuje działanie aplikacji, komunikacje itp. Staramy się jasno komunikować w opisie zadania na czym na zależy i jakie zadania będziemy odrzucać. Każde takie płatne zadanie jest dokładnie weryfikowane zanim zostanie zaakceptowane i wysłane do klienta.

W każdej działalności związanej z zarabianiem przez internet prędzej czy później pojawiają się osoby usiłujące trochę oszukać. Czy udaje się wam eliminować takie sytuacje ? Nie pytam o szczegóły kontroli i weryfikacji, niech to pozostanie tajemnicą Roamlera.

W Roamler każdy audyt jest weryfikowany, jeśli brakuje zdjęć/ są niewyraźne - odrzucamy je. Jest kwestia jeszcze GPSu - stąd wiemy dokładnie czy Roamler był w danym punkcie czy nas oszukał i odwiedził inny punkt.

7. Realizując zadania, bardzo często (praktycznie zawsze) trzeba zrobić zdjęcie w sklepie wcielając się w rolę "tajemniczego klienta". W informacjach dotyczących realizacji zadań bardzo często jest wskazówka, że w przypadku problemów z obsługą sklepu trzeba kontaktować się z Roamlerem. Czy musieliście już ratować Roamlerów z opresji?

Bywa, że mamy zgodę na przeprowadzenie audytu, ale bardzo często jest tak, że przeprowadzamy tzw. Tajemniczego Klienta. Nasi Roamlerzy świetnie dają sobie radę z ochroniarzami i często tymi historiami dzielą się z nami:) Nie mieliśmy jeszcze sytuacji, żebyśmy musieli interweniować. Np. w Holandii, jedna z sieci sklepów, nakleiła na swoje okna "Roamlerzy mile widziani".

Z tego co zauważyłem, najczęściej to właśnie z Tobą mają kontakt Roamlerzy. Z tego co zauważyłem, nie jest to kontakt szablonowy, bo często komentarze zespołu Roamlera do zadań są bardzo spersonalizowane i sympatyczne. Chyba jesteście bardzo sympatycznym zespołem. Czy w kwaterze Roamlera jest wesoło czy też bardzo pracowicie jak w ulu ?

Tak, jak wspominałam, mamy team, który zajmuje się siecią. Inny team zajmuje się realizacją projektów, kolejny zajmuje się sprzedażą itd. Jak w każdej strukturze Firmy. Kiedy mamy projekty płatne - jest dużo więcej osób weryfikujących zadania. 
Za kontakt z siecią odpowiadają osoby, z którymi miałeś kontakt. Każde zadanie ma coś na celu, chcemy poznać sieć, wiedzieć kto w niej jest, wiemy jakich kierunków mamy studentów, wiemy ile mają rodzeństwa, jak wyglądają ich drugie połówki, co lubią pić/jeść i dlaczego.  Dlatego, każde zadanie jest sprawdzane, to nie komputer odpowiada na przesłane zadania tylko osoby z naszego teamu. Na początku Roamlerzy są bardzo zaskoczone (pozytywnie), że ktoś ich się zapytał konkretnie np. czy mogą podzielić się przepisem na pokazaną potrawę. Nasz team jest bardzo wesoły i kreatywny, ale mimo to, jak sam widzisz, pracy mamy sporo również przy udoskonalaniu samej aplikacji. Raz w tygodniu spotykamy się na skype z innymi krajami dzieląc się pozytywną energią, nowymi rozwiązaniami itp.

10. Czy zbierane punkty i ranking poza niewątpliwie motywującą formą konkurencji ma jakiś wymierny cel dla Roamlera ?

Tak, ponieważ im wyższy poziom (więcej punktów) tym zadania są trudniejsze a jednocześnie lepiej płatne. Dodatkowo osoby najaktywniejsze - z największą ilością punktów mają szanse na otrzymywanie indywidualnych płatnych zadań. Np. czasem potrzebujemy jednego zadania z Rybnika, widzę kto ma najwięcej punktów i z takim Roamlerem się kontaktuje i tylko on widzi to zadanie 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Początkowo do Roamlera miałem nastawienie dosyć ostrożne. Sam pomysł wydawał mi się ciekawy aczkolwiek nie byłem pewny, jak poradzę sobie z zadaniami związanymi z robieniem zdjęć w sklepach, a nie zawsze jest to łatwe (zwłaszcza gdy krok w krok wędruje za nami podejrzliwy ochroniarz). Z czasem przekonałem się, że Roamler to nie tylko sposób na zarabianie ale także czasem wciągająca i świetna zabawa przy okazji której można czasem zarobić a co ważne, bierzemy w niej udział tylko wówczas, gdy mamy na to ochotę. To nawet ciekawsze, bardziej wciągające niż GymPact.

Aplikacja Roamler dostępna jest na iOS oraz na Androida. 

oprogramowanie urządzenia mobilne hobby

Komentarze

0 nowych
mordzio   15 #1 28.03.2015 13:10

Chętnie przetestuje, tylko przydałby się kod od dobrej duszyczki ;)

macminik   18 #2 28.03.2015 13:27

@mordzio: Postaram się coś zorganzować

mordzio   15 #3 28.03.2015 13:34

@macminik: Dziękuje. Tak w ogóle to masz u mnie piwo za Pact, miło jak zielone spływają na konto za wyprowadzanie pasa:)

macminik   18 #4 28.03.2015 13:45

@mordzio: Ja musiałem wskoczyć na Jawbone bo mój pies już nie wyciąga 3.2 km/h podczas spacerów.

Loreno   7 #5 28.03.2015 14:33

Czy również mógłbym otrzymać kod? Nie wiem co prawda czy aplikacja będzie działać na iPadzie, ale warto spróbować. Szkoda, że nie ma wersji na Windows Phone

Magnum 44   17 #6 28.03.2015 15:06

Też chętnie spróbuję, to może być fajne :)

P.S.

"W moim przypadku było to zrobienie zdjęcia pułki z bananami " Pisze się "półki" :P

duffee   11 #7 28.03.2015 16:33

tylko patrzec jak na tych aplikacjach polozy lape fiskus, to wkoncu jest uzyskany dochod, ktory nie podlega opodatkowaniu

macminik   18 #8 28.03.2015 16:50

@duffee: cóż, zawsze można dobrowolnie zdeklarować taki przychód :-)

  #9 28.03.2015 16:57

ja otrzymałam wiadomość od Roamlera, że można zarejestrować się bez posiadania kodu bo mają "otwarty miesiąc" i działa :)

macminik   18 #10 28.03.2015 17:44

@Loreno: działa choć ekran jest powiększony i cieżko z iPadem po sklepie chodzić. Ale zawsze można powiedzieć, że żona kazała coś kupić a ja nie wiem o co jej chodzi wiec zdjęcia poglądowe.

macminik   18 #11 28.03.2015 17:45

@mordzio: wyślij mi swój mail na priv macminik@me.com

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #12 28.03.2015 17:46

@Loreno: podwalin mi swój mail na priv wyślę Ci zaproszenie

mordzio   15 #13 28.03.2015 19:24

@macminik: Dziękuje :) Od razu pojawiły się zadania do wykonania w Rossmanie. Jutro przetestuje jak to działa i czy nie wyrzucą mnie ze sklepu jak zacznę robić zdjęcia na każdym kroku.

Degorman12   2 #14 28.03.2015 20:13

Niestety trzeba być osobą pełnoletnią :(
... Ale i tak mieszkam w małym mieście, czyli raczej dużo roboty, by nie było.

Autor edytował komentarz.
Pawel82   1 #15 28.03.2015 20:13

@olcia32 (niezalogowany):
No niestety nie ma możliwości zarejestrowania się bez podania kodu.
Wie ktoś jak można go zdobyć?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

macminik   18 #16 28.03.2015 20:14

@Pawel82: napisz do Roamlera podadzą Ci

Pawel82   1 #17 28.03.2015 20:22

Dziękuje za odpowiedź. :)
Napiszę, zobaczymy jaki będzie odzew.

czarnylas   14 #18 28.03.2015 20:54

Też postaram się przetestować mam nadzieje że uda mi się zdobyć kod

Chosen   6 #19 28.03.2015 21:13

Czy jest szansa dostać apk aplikacji? gdyż pokazuje mi że moje urządzenie nie jest zgodne :P

P.S
chyba sobie poradziłem jakimś downlaoder dorwać apk :) (oby był czysty :P )

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #20 28.03.2015 21:23

@Degorman12: Pewnie mniej niż w dużych miastach, ale zadania są w Myślenicach, Bochnii, Wieliczce więc nie jest tak źle.

fiesta   15 #21 28.03.2015 21:29

Apka jest dostępna na WP ?

Autor edytował komentarz.
sgruntx   5 #22 28.03.2015 23:59

Dla tych którzy nie mają kodu, to włączając gps (usługi lokalizujące) w telefonie, aplikacja wykrywając naszą lokalizację pozwala na rejestrację:) Sprawdzone działa:)

Pozdro

Kamolot   2 #23 29.03.2015 08:16

Przy rejestracji dostaję error 404 :(

Luki_2   8 #24 29.03.2015 08:36

@Kamolot ja to samo. Klikam "Zarejestruj" i nim jeszcze mogę cokolwiek wpisać, to 404 server error.

macminik   18 #25 29.03.2015 09:24

@fiesta: obawiam się ze na WP nie.

Loreno   7 #26 29.03.2015 11:06

Dzięki za zaproszenie macminik!
Dziwna sprawa, wczoraj aplikacja się uruchomiła i działała normalnie, a dzisiaj co chwilę otrzymuję "nieznany błąd". Aplikacji używam na iPadzie mini 2.

Mam jeszcze pytanie: czy takie zdjęcie w sklepie muszę zrobić urządzeniem, na którym zainstalowany jest Roamler? Czy mogę np. pójść do sklepu z telefonem (Windows Phone), zrobić zdjęcie i potem w domu przesłać to zdjęcie do iPada i w Roamlerze wykonać zadanie?

KyRol   19 #27 29.03.2015 11:23

Ja pierdzielę, ale łatwo zebrać armię białych murzynów-paparazzi za bezcen... Obawiam się, że w większych miastach ten biznes zbytnio się nie kalkuluje bo rozrzut obiektów po 10-15 km raczej jest spory, a dojazd za darmo to chyba tylko autobusem-sardynką jakiejś sieciówki marketu...

Kurczę jednak można. Można znaleźć frajerów, którzy za swoje pieniądze zaopatrzą się w sprzęt, za swoje pieniądze i czas pójdą do celu i zatańczą jak im się zagra... I jak się okazuje nie są to wcale gimbusi... To się nazywa siła manipulacji - za kilkaset groszy. No cóż, bez dwóch zdań napewno autor wpisu natchnął bezpłodnych autorów mobilnych aplikacji na nowy plan biznesowy.

Autor edytował komentarz.
Formax   1 #28 29.03.2015 12:31

@macminik witam. Czy moglbys i mi wysłać zaproszenie?

Skullek   7 #29 29.03.2015 12:52

Chętnie przygarnę kod od jakiejś duszyczki <3. Ktoś coś ma ? :)

macminik   18 #30 29.03.2015 14:03

@Loreno: musisz robić tym urządzeniem na którym masz aplikacje. Często nawet nie da się pobrać zdjęcia z galerii telefonu.

macminik   18 #31 29.03.2015 14:05

@KyRol: w drodze do pracy mam zazwyczaj trzy lub cztery pu kty w których coś często się dzieje. Wizyta w jednym to od 5 do 20 zł. Wiec koszt zarobienia jest znikomy bo i tak tamtędy jadę. Można sobie to tak zaplanować aby zarobić nie dopłacać... Można też siąść i narzekać jak to ludzie są głupi bo są zaradni a ja nie potrafię...

Autor edytował komentarz.
M@ster   17 #32 29.03.2015 14:22

@KyRol: A czy ktoś Cię (lub kogokolwiek) do tego zmusza? Nie chcesz to nie rób, rynek zweryfikuje czy ten pomysł na biznes jest opłacalny dla każdej ze stron.

Vidivarius   15 #33 29.03.2015 15:58

@macminik: Dzięki za wpis. Informacja bardzo ciekawa. Zarejestrowałem się już. Okazało się że nie muszę mieć zaproszenia/klucza. Dla mojego obszaru zamieszkania nie był potrzebny.
Zastanawia mnie tylko po co im aż tyle danych osobowych: Imię nazwisko, pesel, data urodzenia, adres, płeć. Rozumiem że z czasem do wypłat będzie to niezbędne. Ale na początek?

ziupo   6 #34 29.03.2015 16:36

Taki mystery shopper za ułamek stawki normalnej umowy o pracę, z drugiej strony obsłudze sklepu trudniej takiego shoppera wyczuć w rozmowie.

Kamolot   2 #35 29.03.2015 17:50

Witam. Serwis juz działa. Można prosić o zaproszenie?

Autor edytował komentarz.
Luki_2   8 #36 29.03.2015 18:37

Też prosiłbym o zaproszenie. Choćby z ciekawości, jakie zadania będą dostępne w moim mieście, gdzie ludzi fotografujących półki zbyt nie widywałem. Natomiast ostatecznie też dlatego, że można coś przy okazji zarobić wracając z pracy/szkoły/uczelni :)

Autor edytował komentarz.
  #37 29.03.2015 18:46

A ilość straconego paliwa i czasu niewspółmierna do korzyści...

Amma   2 #38 29.03.2015 20:24

Również poproszę o kod jeśli ktoś posiada.

lordjahu   22 #39 29.03.2015 21:22

Hej, ile czekałeś na wypłatę ? Nie ma jakichś ukrytych kosztów ?

macminik   18 #40 29.03.2015 21:52

@lordjahu: nie ma ukrytych kosztów jeśli wypłacasz więcej niż 80 zł. Jeśli mniej, roamlera potrąca 2% (koszty operacyjne PayPal). Po kliknięciu na wypłatę, pieniądze są na PayPalu następnego dnia.

  #41 30.03.2015 00:15

chryste... inwigilacja, wyobraźcie sobie, że pracujecie (tu dowolna branża) i ktoś wam stoi i patrzy na ręce i tak permanetnie przez cały czas. No i potem taka ekspedientka bedize wystawiać mydełko na półke, pojdzie do kibelka, ciach juz zdjecie ze produkty nie stoja, postawi cos na chwile kolo mydełek (np. paste) ciach juz zrobia zdjecie ze cos nie tak. I tak beda chodzic ludzie zaszczuci szczuci przez innych ludzi i człowiek bedzie bał sięodezwać do drugiego człowieka zrobić co kolwiek masakra... Równie dobrze zamiast sprawdzać produkty, mozemy tak oznaczać konkretnych ludzi, niech się sprawdzaja kuźwa nawzajem... ehhh...

KyRol   19 #42 30.03.2015 00:26

@macminik: Ty interpretujesz to jako sposób na zaradność, a inni mają inne zdanie. Zasadniczo nie można wychodzić z założenia, że koncepcja ponowoczesnego ORMO https://pl.wikipedia.org/wiki/Ochotnicza_Rezerwa_Milicji_Obywatelskiej w wydaniu korporacyjnym każdemu się przypodoba. To jest analogiczny przypadek, tak samo jak jest z fejszbukiem i innymi społecznymi sieciami.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #43 30.03.2015 00:33

@M@ster: Kiedyś w wywiadzie z Wardęgą padły bardzo mądre słowa jednego medioznawcy... https://www.youtube.com/watch?v=jx0TtxDCFks#t=17m18s

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   19 #44 30.03.2015 02:45

@macminik: ciekawa sprawa gdzie należy napisać w sprawie otrzymania kodu:)
nie powiem ciekawy wpis:)
czy masz jakieś wolne kody ?:)
czy GymPact coś się zmieniło od tego czasu jak pisałeś artykuł?
i mam jeszcze pytanko czy np wybierając kary 10 USB nagroda się zwieksza jak to wyglada możesz to opisać? korzystarsz z tego nadal?
ciekawi mnie czy ten roamler sprawdzi się na wsi ?

sorki za tyle pytań:)

Autor edytował komentarz.
  #45 30.03.2015 03:16

Źle mi ten cały "Roamler" pachnie.

Ja bym się w to nie bawił.

szczypior994   2 #46 30.03.2015 05:59

Nie potrzeba kodu, jeśli ktoś uruchomi lokalizacje (gps) w telefonie i kliknie brak kodu aktywacyjnego. Automatycznie pojawi się komunikat o tym że można się rejestrować bez kodu :)

Czyli tak pobieramy apke, włączamy usługi lokalizacji i gotowe :P

macminik   18 #47 30.03.2015 07:09

@MrBeckham666: kody już rozlałem, piszcie do Roamlera lub róbcie tak jak szczypior994 radzi. W GymPact niewiele się zmieniło jeśli chodzi o aktywność ruchowa... Na może wypłaty są niższe niż wcześniej. Dodali tez jakieś pacty żywnościowe (robienie fotek owoców za pieniądze) ale ja w to akurat nie wszedłem. Wybierając życzą karę nie zmieniasz stawki jaka otrzymujesz... Przynajmniej nie zauważyłem. Ewentualna kara to motywacja, widocznie niektórzy musza się bardziej motywować. Jeśli chcesz zwiekszyć wypłaty musisz zwiekszyć ilośc aktywności ruchowej. Ja obecnie mam 6 w tygodniu bo jeden dzień zostawiłem sobie jako bufor bezpieczeństwa.

macminik   18 #48 30.03.2015 07:13

@Anonim (niezalogowany): jeśli będziesz jeździł specjalnie po punktach to rzeczywiście nie zawsze się to opłaca. Jednak gdy stawka jest wyższa...10 czy 20 zł to czasem może warto się przejechać. Zawsze trzeba sobie przeliczyć. Jednak najlepi jest realizować zadania "przy okazji". Często wypadają w weekend wiec można pogodzić to z tygodniowych zakupami i weekendowymi pielgrzymkami po sklepach.

macminik   18 #49 30.03.2015 07:15

@KyRol: ja tylko umie liczyć i dopasować swoją drogę do pracy czy zakupy do propozycji roamlera. Nie ma to nic wspólnego z ORMO. Jak przeliczysz i wyjdzie Ci ze jazda "pożre" zarobek to nie musisz jechać. Jak Ci się nie chce, tez nie musisz i to jest fajne.

  #50 30.03.2015 11:23

Niech ktoś napisze o ilości zadań w Warszawie, bo nie chcę podawać moich szczegółowych danych osobowych, żeby to sprawdzić.
Dużo jest ofert 20zł? Bo o 5 zł to nawet studentowi szkoda by było czas marnować.

itsMichael   4 #51 30.03.2015 12:02

@KyRol: Myślisz że w Warszawie, ktoś kto tam mieszka kupuje bilet 20 minutowy? Aplikacji nie testowałem, ale z dopłacaniem za transport to chyba miałeś na myśli średnie miasta, pisząc 'większe'.

SmallBoobsLover   7 #52 30.03.2015 15:16

za dzieciaka przetestowałem chyba wszystkie formy 'zarabiania przez internet'
Napiszę tylko jedno - jeśli nie masz sklepu to inaczej nie zarobisz.
Nie polecam żadnych takich naciągaczy :)

KyRol   19 #53 30.03.2015 20:13

@itsMichael: Nie no w W-awie autobusy jeżdżą za darmo. Tak samo jak we Wro. Wiem na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa, ale system potrącą mi z PITu jak mnie złapią nie na każdym odcinku się kalkuluje. Akcje z komorami też bywają już różne, a nie takie prostoliniowe jak niegdyś. Poza tym po tym padole chadzają ludzie uczciwi...

KyRol   19 #54 30.03.2015 20:28

@macminik: Skoro uważasz, że nie ma to nic wspólnego z ORMO to proszę Cię bardzo - rozwiń myśl. Argumentacja na "bo tak" jeszcze nigdy mnie nie przekonała. Myślisz, że po co ta cała zabawa w paparazzi w sieciówkach? Dla relaksu? Dla ruchu? Wątpliwa sprawa.

To jest idealny system na monitowanie poczynań konkurencji w nieuczciwym stylu rękoma a raczej oczyma podwykonawcy. To jest idealny system dający pretekst do ucinania premii pracownikom marketów i handlowcom. To jest idealny system do wyżynania matki muszącej utrzymać dziecko z ostatniej kropli potu...

Naprawdę dokręcanie ludziom śruby za te parę groszy jest warte zdeptania własnej moralności? Czytałeś dokładnie regulamin? Bo jestem ciekaw czy w razie draki nie będziesz zmuszony ciągać się po sądach kryjąc roamlerów...

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #55 30.03.2015 20:54

@KyRol: rozumie ze jak sprzedawca sprzeda ci przez pomyłkę kilogram zgniłych jabłek to nie idziesz z pretensjami bo przecież on ma zonę i trójkę dzieci. Jak ci kierowca wjedzie w tył to tez nie chcesz odszkodowania bo przecież sprawca będzie w plecy i być może zbankrutuje. Domy kontrolują swoich odbiorców w to czy inny sposób wiec systemu nie zmienisz.

Cóż, postawa św. Franciszka tez jest potrzebna.

KyRol   19 #56 30.03.2015 21:17

@macminik: Czyli jednak mamy do czynienia z korpo-ORMO. Dziękuję. Nie skorzystam. A to czy nakładę zgniłych jabłek do koszyka zależy - uwaga - ode mnie. Nie muszę z tego powodu nikogo na minę sadzać dopóki konkurencja jest rozproszona. Myślałem, że jako pracujący człowiek to zrozumiesz. Pochwal się gdzie pracujesz to będę donosił codziennie na Ciebie do twojego szefa, skoro taki układ Ci się przypodobał.

Autor edytował komentarz.
itsMichael   4 #57 30.03.2015 21:55

@KyRol: Nie chodzi mi że za darmo, ale nie wierzę że codziennie ktoś kupuje na każdy przejazd bilet bo chyba ludzie by zbankrutowali... Bilet miesięczny i nie ważne ile razy jeździsz dziennie, cena jest ta sama. A jak ktoś dojeżdża do pracy/szkoły to taki bilet i tak jest konieczny.

Luki_2   8 #58 02.04.2015 08:22

Tak się składa, że w mojej lokalizacji jest potrzebny kod. Nie zadziałało włączenie GPSu i wyskoczył komunikat oznajmiający to.

Co do podobieństw do ORMO - ogółem jeżeli sklepy są w porządku, to nie mają się czego bać. Pojedyncze niewygodne zdjęcia półek na pewno nic nie zmienią, gorzej jak takie niewygodne zdjęcia zaczną się powtarzać... to już pewnie nie dlatego, że nie zdążyło się na półki towaru wyłożyć ;-)

Natomiast fakt, niefajnie byłoby, gdyby ktoś przez jakieś głupie niewyłożenie towaru albo wyłożenie felernego, nawet wielokrotnie - stracił pracę. Przecież to często nie pracownik ten towar oferuje, a to on może stracić pracę. Szkoda. No ale czy z tego powodu mamy kupować w sklepach "Krzak" które oferują "zgniłe jabłka"?

Owszem, można po prostu nie kupować tych zgniłych jabłek. Nawet jak ich cena jest nieco niższa, to może niektórzy klienci usprawiedliwiać będą ich jakość. No ale z drugiej strony czego się wstydzić - oferuje się gorszy towar o niższej cenie, to po co się z tym kryć, skoro to normalne.

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #59 02.04.2015 17:36

@Luki_2: Zadania roamlera najczęściej opierają się na tym, czy dany towar znajduje się w sklepie. Nie sądzę by miało to istotny wpływ na ocenę personelu. raczej ułatwia komuś decyzję, czy pchnąć tam przedstawiciela handlowego czy nie.

lordjahu   22 #60 03.04.2015 07:18

Pobawiłem się trochę w zadania darmowe, bo te płatne urażają mej męskiej godności - fotografowanie tuszy do rzęs .... masakra.

macminik   18 #61 03.04.2015 14:46

@lordjahu: Ja ostatnio fotografowałem kremy do depilacji... na szczęście obok stał gość co chyba go żona na zakupy wysłała, bo z kartką szukał konkretnego. Więc nie wyglądałem jak idiota.

Axles   18 #62 04.04.2015 12:37

@macminik dzięki za wpis ciekawie to wygląda.
@KyRol od jakiegoś czasu na Twoim przykładzie można zauważyć, że bardzo pniesz się w górę w rankingu TOP malkontentów społeczności dobroprogramowej, nie tędy droga. Nie podoba ci się nie używaj, owszem komentuj, ale nie nakazuj co inni mają robić wg. swojego wzoru.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #63 04.04.2015 13:17

@Axles: Gdzie, co i komu nakazuję? To jest poważny zarzut. Jeśli ktoś przedstawia korpo-ORMO w błyszczącym świetle, to chyba mi nie powiesz, że powinienem sobie bez zdania racji odpuścić komentowanie, tym bardziej, że wpis ten został wypromowany z niewiadomych mi przyczyn na głównej bloga jak i portalu. To dało mi do myślenia, że jednak świadomość niektórych osób może być niska, tym niemniej nikomu niczego nie imputuję - jak to insynuujesz.

Autor edytował komentarz.
  #64 17.04.2015 12:18

Ta aplikacja na pewno jest za darmo ?
Dlaczego wymagany PESEL przy rejestracji ? Podejrzane...

macminik   18 #65 17.04.2015 12:24

@AnonimowyKociak (niezalogowany): Choćby dlatego, że jako osoba nieletnia nie możesz brać udziału w tego typu programie.

  #66 05.01.2016 13:33

Wtf po co im PESEL i w ogóle to co piszą ludzie. Myślałam że to jakieś ankiety będą a to ormo