Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

iPhone 2014 - przewidywana oferta Apple

Do premiery nowego modelu telefonu Apple coraz bliżej, gdyż wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż odbędzie się ona 9 września 2014 roku. Kilka dni temu, plotki krążące na temat iPhona 6 pozbierał Eimi i stworzył ciekawą analizę tego, jak może wyglądać nowy model telefonu Apple - "iPhone 6, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszym smartf.... Ja jednak chciałbym się zastanowić nad rzeczą bardziej przyziemną. Jak może przedstawiać się oferta Apple po jesiennej premierze ?

Już w zeszłym roku, Apple zburzyło swoje dotychczasowe schematy związane z modelami telefonów jakie ma swojej ofercie. Do ubiegłego roku sytuacja była przewidywalna i bardzo klarowna. Apple utrzymywało w ofercie trzy kolejne generacje iPhona, stanowiące zarazem trzy oddzielne grupy cenowe. Po pojawieniu się nowego telefonu, najsłabszy wypadał z oferty, średni model taniał i stawał się najtańszym w ofercie, a dotychczasowy model topowy, stawał się "średniakiem". Taki stan miał miejsce do jesieni 2013 roku, gdy oferta prezentowała się następująco:

  • iPhone 5 - model najdroższy
  • iPhone 4s - model średni
  • iPhone 4 - model najtańszy

Jesienią 2013 roku Apple po raz pierwszy w historii przedstawiło dwa modele telefonów - iPhone 5s oraz iPhone 5c. Niemal wszyscy spodziewali się, iż iPhone 4 oraz 4s wypadną z oferty za czym przemawiałoby choćby stare złącze typu Dock Connector. Tymczasem nieoczekiwanie model 4s pozostał, a wypadł z niej zaledwie roczny model iPhone 5. Oczywiście rzeczywiste przyczyny takiej sytuacji zna tylko Apple, jednak niewątpliwie wpływ na to miał fakt problemów z ramką czarnej wersji piątki ale moim zdaniem, głównie niewielka różnica cenowa jaka by była między modelem 5 i 5c tym bardziej, że modele te niewiele różniły się konstrukcyjnie.

Wiele informacji wskazuje na to, iż i w tym roku czeka nas premiera dwóch odmiennych modeli iPhona. Jeden z nich będzie miał przekątną ekranu 4.7" i jego premiera będzie miała miejsce właśnie 9 września. Drugi model o przekątnej ekranu 5.5" może pojawić się nieco później (mówi się o kilku tygodniach). Mocnym dowodem mówiącym o pojawieniu się dwóch modeli iPhona jest fakt, iż Tajwańska Komisja Telekomunikacji pozytywnie rozpatrzyła wniosek Apple o dopuszczeniu do sprzedaży dwóch modeli telefonów Apple oznaczonych symbolami A1586 i A1524.

Jak więc może przedstawiać się oferta Apple po premierze dwóch nowych modeli telefonów ? Moim zdaniem, oferta ponownie stanie się bardziej klarowna. Bez najmniejszych wątpliwości z rynku zniknie już model 4s (choć będzie on jeszcze wspierany przez iOS 8). Największe moje wątpliwości budzi kwestia pozostawienia modelu 5c. Model ten od samego początku sprzedawał się poniżej oczekiwań Apple i podejrzewam, że włodarze firmy zrozumieli, iż użytkownicy nie szczególnie chcą plastikowego iPhona w nieznacznie niższej cenie. Nie sądzę, by Apple chciało utrzymywać równolegle cztery, zupełnie inne modele telefonów, nawet zakładając, iż do oferty trafi nowy iPhone 6 z ekranem o przekątnej 5.5". Dlatego przypuszczam, że jeśli ktoś pragnie kupić nowy model 5c, może mieć niewiele czasu. Moim zdaniem, oferta Apple pod koniec 2014 roku będzie ciągle obejmowała trzy modele iPhona.

  • iPhone 6 Pro z ekranem 5.5"
  • iPhone 6 Air z ekranem 4.7"
  • iPhone 5s z ekranem 4"

I tym samym zamiast utrzymywać w ofercie modele starszych generacji, Apple zmieni swoją politykę w tej materii i będzie oferowało telefony w trzech wariantach wielkościowych co moim zdaniem jest obecnie nieco ciekawszym rozwiązaniem.
 

urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
enedil   9 #1 15.08.2014 02:04

"miał fakt problemów z ramką czarnej wersji piątki" Jakie problemy? Mam czarną piątkę od ponad roku i nic nie zauważyłem.

macminik   18 #2 15.08.2014 08:22

@enedil: cóż, taka legenda krąży po necie. Co prawda na kilku moich znajomych tylko jeden miał problemy z ramka, nie mniej być może były takie problemy.

PAMPKIN   12 #3 15.08.2014 10:14

No jeśli to prawda, to którą 6 wybrać? Nie mogło zostać po staremu? 6 Air ładnie brzmi!

Autor edytował komentarz.
macminik   18 #4 15.08.2014 12:26

@PAMPKIN: mogło ale teoretycznie dzięki takiej ofercie można będzie już w przyszłym roku wpuszczać trzy nowe modele telefonów z różnymi ekranami. Najmniejszy 4" później odpowiednio 4.7" i 5.5", a całości dopełni iPad Mini 7.9" i iPad Air 9.7". Jeśli wziąć pod uwagę, że nowy OS X umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych z poziomu komputera, a nie wiem jak to będzie w przypadku iPadów, może się okazać, że telefon jako oddzielne urządzenie trochę się "zatrze". Bo możesz mieć telefon w plecaku w szafie, a połączenie wykonasz z tego urządzenia, które akurat masz pod ręka. To by akurat świetnie pasowało do założeń Apple o maksymalnej integracji rożnych urządzeń które maja się wzajemnie uzupełniać, choć mogą działać samodzielnie.

  #5 15.08.2014 12:57

@enedil: miał problemy - ramka w większości przypadków - "obłupywała się" z anodowanej czarnej powłoki, była bardzo delikatna. Dlatego mam "piątkę" w wersji srebrnej. Większość moich znajomych kupiła 5 w wersji czarnej (moim zdaniem jest ładniejsza niż srebrna) i niestety już widać sporo otarć , uszkodzeń ramki etc...