Poprawiamy zasięg WiFi w bloku

Jak wiadomo, w obecnych czasach sieci bezprzewodowe to jest najnormalniejsza rzecz na świecie :) Chciałbym się podzielić moimi problemami z wydajnością mojej domowej sieci. Może się to komuś w przyszłości przyda :)

Internet mi bardzo wolno chodzi!

Pewnego dnia przychodzi do mnie siostra i żali się, że jej internet wolno chodzi. Ja odpowiadam, że u mnie wszystko w porządku i nie mam problemów. Ale chwila namysłu i odkrycie Ameryki - przecież ja mam internet po kablu! Odłączam kabel, włączam WiFi, łączę i... tragedia.

Poprawiamy renderowanie czcionek w Windows

Po dłuższej ciszy w końcu mnie natchnęło na napisanie kolejnego wpisu :) Ale zacznijmy od pytania do wszystkich. Korzystaliście kiedyś z Ubuntu albo OS X? Jak tak, pamiętacie jak wyglądały czcionki? To teraz zobaczcie jak wyglądają na Windows :) Ja też nie mogłem na nie patrzeć :) Na co dzień siedzę na Ubuntu, jednak Lightroom i MS Office wymusza uruchomienie Windows'a od czasu do czasu. Cierpiałem z powodu brzydkich czcionek, aż znalazłem rozwiązanie.

Windows Phone okiem byłego użytkownika Androida

Do niedawna byłem "zagorzałym" użytkownikiem mobilnego systemu od Google - Androida. Jako, że były to telefony raczej z niskiej/średniej półki, to wrażenia z użytkowania były różne ;)

Pierwszym był Sony Ericsson Live with Walkman. Były to jeszcze czasy liceum, więc człowiek miał za dużo wolnego czasu i non stop były modyfikacje, zmiana ROMów. Byleby przyspieszyć działanie "nowo" wydanego ICS na ten model :D

Następny był ZTE Grand X In. Telefon (według reklam T-Mobile) miał być cudowny, szybki i wspaniały.