#malwareprison – w tym konkursie upolujesz licencję na AVG Internet Security Unlimited!

Strona główna Aktualności

O autorze

Ile to już razy w Waszych komentarzach spotkaliśmy się z opiniami, że oprogramowanie antywirusowe jest kompletnie zbędne, to trudno zliczyć. Argumentacja jest zawsze jednak taka sama: nie używam antywirusa od lat i żyję, nigdy nie widziałem niczego niedobrego, wystarczy nie wchodzić na podejrzane strony, antywirusy tylko zużywają mi RAM i cykle procesora... Nie twierdzimy, że to nieprawda. Być może faktycznie autorzy takich opinii nigdy niczego podejrzanego nie widzieli. Z naszej praktyki wynika jednak zupełnie coś innego – w kwestii cyberzagrożeń jest coraz gorzej. Właśnie dlatego wraz z firmą AVG zapraszamy Was do konkursu #malwareprison.

Źle się dzieje w państwie duńskim

Nie ma dnia, byśmy w otrzymywanej poczcie nie natrafili na jakieś ciekawe próbki szkodników. Odwiedzając przeróżne strony w Sieci, napotykamy wyrafinowane ataki, niekiedy nawet potrafiące się wydostać z sandboksów przeglądarek. O złośliwych plikach PDF czy animacjach Flasha nie ma co wspominać, ba, ostatnio widzieliśmy nawet uzłośliwione obrazki wektorowe SVG.

Statystyki są bezlitosne: AV-Test Institute w tym roku dziennie rejestrował (sic!) 390 tys. próbek szkodników. Liczba odkrywanych podatności 0-day w popularnym oprogramowaniu wzrosła w ciągu roku ponad dwukrotnie. Trzy czwarte stron internetowych działa na bazie niezałatanego oprogramowania. Liczbę skutecznych infekcji ransomware w ciągu miesiąca szacuje się na 50-60 tysięcy. FBI szacuje, że lącza wartość okupów zapłaconych przez ofiary za odszyfrowanie ich plików wyniesie w tym roku ponad 1 miliard dolarów.

Czy oprogramowanie antywirusowe jest w takim świecie zbędne? Chcemy, byście sprawdzili to sami, biorąc udział w naszym konkursie z AVG. O co chodzi?

Wirus w klatce

Pakiet antywirusowy AVG Internet Security wśród swoich licznych funkcjonalności zawiera Przechowalnię wirusów. Jej głównym zadaniem jest przechowywanie wszystkich usuniętych przez AVG plików ze złośliwym kodem, tak by można było się upewnić, że ich usunięcie nie zaszkodziło systemowi. Dostać się do niej łatwo: po uruchomieniu programu, w menu Opcje znajdziecie przycisk Przechowalnia wirusów. Tam można wybrać podejrzane pliki do trwałego usunięcia lub przywrócenia, tam też klikając Szczegóły możemy o szkodniku dowiedzieć się więcej.

Zadanie konkursowe jest proste:

1. Należy pobrać pakiet AVG Internet Security z naszej bazy oprogramowania (jeśli jeszcze go nie macie). Z jego pełnej wersji za darmo możecie korzystać przez 30 dni.

2. W ciągu tego czasu, jeśli natraficie na szkodnika, który zostanie wykryty i zneutralizowany przez AVG podczas skanowania systemu, musicie zajrzeć do Przechowalni Wirusów i wyświetlić na ekranie szczegółowe informacje o zagrożeniu.

3. Następnie weźcie smartfon w dłoń – i zróbcie sobie selfie na tle ekranu komputera, z widocznym ekranem Przechowalni.

Wiele osób pyta nas w e-mailach, czy na selfie musi być widoczna twarz. Nie, oczywiście że nie. Równie dobrze możecie mieć maskę Guya Fawkesa albo pieska z filtrów Snapchata, możecie pokazać dłoń, albo wręcz palec. Nikt nie chce tu kolekcjonować Waszych zdjęć paszportowych.

4. Wówczas pozostaje opublikować zdjęcie w jakiejś sieci społecznościowej (może to być Facebook, Twitter, Google+, VK… co Wam pasuje) z hashtagiem #malwareprison. Prosimy również o przesłanie zdjęcia do nas na adres redakcja@dobreprogramy.pl, z hashtagiem #malwareprison oraz Waszym nickiem w serwisie. Wasze zdjęcia zostaną opublikowane na specjalnie poświęconej temu podstronie serwisu dobreprogramy.pl.

Dla uczestników konkursu mamy oczywiście nagrody – autorom najciekawszych zdjęć (według oceny redakcyjnego jury) przyznamy roczną licencję na pełną wersję pakietu AVG Internet Security Unlimited, o wartości 197 zł. Producent oprogramowania dostarczył ich aż 50, i oczywiście wszystkie 50 zostanie przyznanych.

AVG Internet Security Unlimited zapewnia ochronę wszystkich pecetów z Windowsem oraz smartfonów i tabletów z Androidem, które znajdują się w jednym gospodarstwie domowym. Zapewnia przy tym zdalne mechanizmy zarządzania i skanowania, a dodatkowo moduł antykradzieżowy dla urządzeń mobilnych.

Konkurs trwa przez 30 dni, przez cały okres próbny od instalacji tego potężnego i wygodnego pakietu antywirusowego. Zapraszamy do uczestnictwa!

© dobreprogramy
s