mapGo.pl na własnej stronie

Strona główna Aktualności

O autorze

Niemal dokładnie dwa lata temu pojawił się w sieci serwis mapowy mapGo.pl. Główną zaletą mapGo.pl jest dokładność map firmy Imagis (405 980 km dróg, informacje adresowe w 2602 miejscowościach, 145 tys. POI) znanej z programów nawigacyjnych dla urządzeń mobilnych MapaMap i GpMapa.

W nowej wersji udostępnionej przez Imagis, oprócz zmiany wyglądu witryny, dodano szereg funkcji, pomocnych w obsłudze mapy. Między innymi pojawiła się zakładka "Newsy z Twojego regionu". Nowa wersja mapGO.pl umożliwia płynne skalowanie, obracanie, a także przełączanie mapy do trybu widoku 3D.

Najciekawszą nowością wydaje się jednak usługa umożliwiająca wbudowanie MapGo.pl do dowolnego serwisu - podobnie jak w przypadku Google Maps. Przewagą mapGo.pl jest lepsze pokrycie naszego kraju niż w przypadku Google.

Usługa "mapGO na Twojej stronie" to dostęp do platformy mapGO za pomocą API - skryptu JavaScript. Usługa umożliwia wyświetlanie map, znajdowanie i pokazywanie adresów pocztowych (tzw. geokodowanie), znajdowanie najkrótszych lub najszybszych tras pomiędzy wskazanymi punktami, a także oferuje szereg innych funkcji związanych z mapą. Usługa jest bezpłatna w przypadku gdy liczba miesięcznych wywołań nie przekracza 15 tys. Wersja z podkładem satelitarnym dostarczanym przez Techmex niestety jest płatna.

Szczegółowe wskazówki związane z implementacją mapGO API i mapGO API Sat znaleźć można na stronie mapGo.pl.

© dobreprogramy