Konserwacja sprzętu IT

Wakacje już się zaczęły. W niektórych rejonach Polski panuje ładna pogoda, w rejonach nadmorskich smażą się już ryby, sprzedawane są pamiątki oraz panie chodzą skąpo ubrane w stroje kąpielowe.Tak jak my mamy lato/wolne komputery nie odpoczywają. Pracują całymi dniami w serwerowniach, małych firmach zapomniane.Czas wziąć się za nasze komputery żeby też miały coś od życia tzn. przeprowadzimy ich konserwację.

Na samym początku może wymienimy zalety takiej co rocznej konserwacji sprzętu:

  • Wolniejsze zużycie elementów
  • Mniejsze wydzielanie ciepła

Mądry Polak po szkodzie — Lenovo G700

Dzwoni telefon:

Marcin mam problem z laptopem pomożesz?

Lubie pomagać ludziom a jeszcze co jakiś czas można zarobić pare groszy tak więc zgłosiłem się do pomocy przy laptopie znanej firmy Lenovo

Przyszedłem do laptopa a na ekranie pojawia się komunikat:

Więc śrubokręt w dłoń i dostajemy się do dysku twardego. Aby to uczynić na dolnej klapie znajdują się 2 śrubki:

i klape ściągamy w dół.

Asus RT-AC1200G+ - Router idealny? Nie do końca

WitajcieDługo planowałem zakup routera i po przeczytaniu opinii w internecie okazało się że w miare udanym modelem jest właśnie Asus RT-AC1200G+. Oferuje on wszystko czego potrzebuje tzn. Wifi w standardzie AC, USB do podłączenia pendrive oraz możliwość udostępnienia swoich plików w internecie pod specjalnym adresem który przyznaje Asus.A wiec słowem wstępu zapoznajmy się ze specyfikacją techniczną urządzenia:

Rowerowa majówka

Majówka 2017-Czas na rowerową przygodę

W niektórych miejscach Polski na majówkę zapowiadana jest ładna, słoneczna pogoda. Wyciągamy rower z piwnicy/domu/strychu i zrobimy sobie mały przegląd roweru.Na początku zajmijmy się estetyką.Bierzemy wodę z płynem oraz szmatkę i czyścimy rowerek z kurzu , ewentualnego starego błota

Jeżeli z naszego roweru zeszło powietrze z kół trzeba je napompować. Wartości do jakich możemy „nabić” powietrze jest podane na boku opony.

Goodram CX300- Budżetowy dysk SSD

WitamMinęły już czasy kiedy dyski SSD były luksusem teraz dysk ssd może mieć każdy który dysponuje kwotą około 200 zł.Dysk który dziś przedstawię kosztował dokładnie 225zł.

Dane techniczne:

Jak wiadomo nie zawsze dane producenta pokrywają się z tym co jest naprawdę.Sprawdźmy to!Dysk podłączyłem jako drugi- nie ma na nim systemu, jest pusty.A oto wyniki:

AS SSD Benchmark

Nie wiem tylko czemu wyskoczył mi błąd

HD Tune

Crystal disk info