Dom prawie inteligentny — czyli przygodę z inteligentnym oświetleniem... i nie tylko... czas zacząć

Witajcie po bardzo długiej przerwie w moim blogowaniu ale ale ani nie było weny, ani czasu. Teraz jednak mimo, że czasu nie ma nadal ale wena wróciła, więc trzeba by sobie przypomnieć jak się pisze dla DobrychProgramów, bo i to przez DobreProgramy mam o czym pisać ale od początku.

ale o co chodzi?

Jakiś czas temu na Dobrych Programach był ogłoszony nabór na testy od TP-LINK, a jedną z rzeczy do przetestowania były dwie inteligentne żarówki od nich, zapisałem się na testy ale (nie)stety nie udało się ;).

Moja dwutygodniowa przygoda z Lenovo K5

Na wstępie dziękuję redakcji portalu DobreProgramy i i firmie Lenovo za możliwość wzięcia udziału w testach smartfona Lenovo K5. Dwa tygodnie minęły i w końcu trzeba by co nie co na jego temat napisać. Przepraszam, że na wpis przyszło czekać tak długo, niestety najpierw dysk odmówił posłuszeństwa i utraciłem część danych, na czym niestety trochę ucierpiał wpis a kilka dni temu padła płyta główna w komputerze więc nie bardzo miałem jak dokończyć wpis.

Acer Revo RL85 — cz2. — spojrzenie z nieco innej strony

Czas testów acera powoli dobiega końca ale zanim go oddam w ręce kolejnego szczęśliwca postanowiłem zrobić kilka dodatkowych testów i spojrzeć na tego malucha z innej nieco strony,Przyznam się bez bicia, że te pierwsze problemy z przywracaniem ustawień fabrycznych i ogólną mułowatością Acerowskiego MiniPC sprawiły, że zwątpiłem nie tylko w sprzęt acera ale i sens tego typu urządzeń w ogóle, trochę też za bardzo zasugerowałem się sugestią DP by sprzęt testować w środowiskach firmowych.

Acer Revo One RL85 MiniPC — komputer, kosz na śmieci czy skarbonka?

Dzięki uprzejmości redakcji dobrych programów, firmie Acer i odrobinie szczęścia zostałem wybrany w akcji testowania sprzętu z intelem a w udziale przypadł mi MiniPC firmy Acer model REVO ONE RL85. Jako, że chciałem kiedyś takie małe coś nabyć dla siebie ucieszyłem się, że będę mógł coś takiego przetestować. okazało się, że dobrze się stało a dlaczego opiszę poniżej. Na początek jednak garść specyfikacji

Windows 10 - nie, dziękuję przynajmniej na razie

Witajcie ponownie.Wiem, że miała być już dawno 2 część wpisu o serwerze z DirectAdminem, ale trochę mam innych zajęć i po prostu nie mam czasu przysiąść. Dziś natomiast chciałbym poruszyć chyba najmodniejszy i przez to najbardziej oklepany temat... Windows 10 a raczej dlaczego postanowiłem wrócić do Windowsa 8.1

O wyglądzie słów kilka

Chociaż wygląd to rzecz gustu i może się podobać bodź nie to muszę 2 słowa o nim napisać. Mnie się podoba kropka. Lubię ciemne motywy może dlatego, że mam podbity wtedy kontrast a mając problemy ze wzrokiem to pomaga.

Serva — runda II czyli instalacja poczciwego XP przez LAN

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim czytelnikom, a może i czytelniczkom? ;) Za ciepłe przyjęcie mojego wpisu o instalacji Windowsa Visty lub późniejszego przez PXE, napisałem tam, że jeśli będzie zainteresowanie opiszę jak wykonać taką instalację w przypadku WIndows XP, a ponieważ kilka zapytań o to się pojawiło w komentarzach oddaję w Wasze ręce obiecany opis.

Serva — sposób na instalację Windows poprzez sieć LAN za pomocą PXE

Dziś w moje ręce wpadł jakiś poleasingowy pecet z prośbą jego właściciela abym zainstalował na nim system i przygotował go do pracy. Okazało się, że komputer ten posiada naklejkę z licencją od visty business i 4 GB ramu, więc wypadałoby wgrać już wersję 64-bitową, krótkie poszukiwania w moim archiwum płyt z systemami pokazały jednak, że posiadam jedynie wersję 32 bit i to jeszcze bez zintegrowanego żadnego service packa.