Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Ubuntu 10.10 - szybki przegląd okiem multiusera

Cześć :)

Dzisiaj napiszę o tym, co mi się spodobało najbardziej w Ubuntu 10.10. Używałem systemu z każdej rodziny. Miałem na komputerze Windows'a, Mac'a i wcześniejsze wersje Ubuntu oraz Mint'a. Na każdym z nich robiłem praktycznie te same rzeczy, ale również na każdym z nich wykonywanie tej pracy wyglądało inaczej. Mniej lub bardziej wydajnie, ale tutaj zaskoczyło mnie nowe Ubuntu. Pracuje mi się bardzo wygodnie i szybko.

Instalacja przebiegła bez problemów, od razu ściągnąłem dodatkowe oprogramowanie firm trzecich. Ale instalacja, jak wiadomo mało kogo obchodzi, więc idziemy dalej.

r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu działa wyśmienicie. Liczyłem czas uruchamiania od BootScreena, tak jak robią to niektórzy podczas mierzenia czasu Windows. Pomiaru dokonałem stoperem i czas załadowania wyniósł 6 sekund! Tutaj pamiętam wersję 9.10, gdzie od bootscreena do pulpitu mijało mi 20s.

Najbardziej podoba mi się menu odpowiadające za komunikator, pocztę i gwibbera oraz menu muzyczne. Tutaj wielki szacun! W końcu mam wszystko w jednym miejscu i łatwo wszystkim mogę sterować. Bez skakania jak pasikonik po polu ;) Tylko wszystko ładnie ustawiam za jednym zamachem.

Nie lubię może zbytnio Aero, ale efekty graficzne to już inna sprawa. Nie pogardzę takimi efektami, które ułatwiają mi życie. Flip 3D i Wszystkie okna (zapożyczyłem nazwę z Mac) najzupełniej mi wystarczają. A przełączanie pomiędzy pulpitami to wisienka na torcie. Wszystko ładnie i przyjemnie za pomocą klawisza Super (Windows) + Tab*/E*/W*

Super + Tab - Flip 3d
Super + E - przełączanie między pulpitami
Super + W - wszystkie okna.

I ostatnie co bardzo mi się podoba to najnowsza czcionka, która jest świetna. Wszystko czytelne i takie jak należy. W końcu przyjemne stało się jeszcze bardziej przyjemne. Śmiem twierdzić, że Segoe UI to przy Ubuntu Font jest nic. Ale to dla każdego zostawię do oceny.

Dziękuję :)

 

Komentarze