Mój skomplikowany związek z nowymi okienka..... Kafelkami!

Nie ukrywam, że do napisania tego wpisu skusiła mnie chęć wygranej w konkursie. Cierpię na swego rodzaju manię brania udziału w tego typu akcjach. Pisać też lubię, sprawia mi to niemałą przyjemność, podobnie jak korzystanie z nowego Windowsa.

Pierwsze podejście:

Co do ostatniego to muszę przyznać, że nie od początku zakochałem się w "ósemce", ba - przy pierwszym kontakcie z tym systemem wręcz usunąłem go z dysku po niecałym dniu użytkowania.

Historia przeglądarek cz. 2 Netscape Navigator

Na prośbę użytkowników, którzy czytali mój poprzedni wpis dotyczący przeglądarki Internet Explorer postanowiłem napisać jego kolejną część, w której opisałem historię programu, dzięki któremu być może nigdy nie powstała by przeglądarka firmy Microsoft. Program, który miał zrewolucjonizować znaną obecnie sieć Web i stać się największym rywalem firmy z Redmond nosił nazwę Netscape Navigator.

Netscape nie był jednak pierwszą graficzną przeglądarką internetową, bowiem przed nią powstała Mosaic.

Historia Przeglądarek cz. 1 - Internet Explorer

Przeglądarka. Program, z którego korzystamy niemal codziennie, bez którego nie można sobie wyobrazić Internetu w obecnej formie. Rzadko wybierana świadomie – według własnych upodobań i wymagań, częściej zaś wybrana w ciemno lub używana ta już zainstalowana w systemie Windows, czyli Internet Explorer. Właśnie jej dotyczyć będzie dzisiejszy wpis.

Na czym polega sukces Siódemki i porażka Visty..?

Stało się tak jak prognozowano już dawno. Microsoft wydał nowy system i już nikt nie wspomina nawet zbyt często o jego poprzedniku jakim była Vista. Teraz przechadzając się po centrach handlowych już nigdzie nie zobaczymy komputera z Vistą, a sklepy komputerowe z dnia na dzień zmieniły swój wystrój i oklejone zostały reklamami "siódemki". Takie widoki miałem okazję podziwiać nie tylko w Polsce, bo i przejeżdżając samochodem przez kilka krajów Europy. W każdym z nich można się było natknąć na słynne już hasełko "Twój komputer.