GUS zadowolony ze spisu i rozpoczyna kolejny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011) - ruszył

W ubiegłym roku GUS w innowacyjny sposób przeprowadził Państwowy Spis Rolny. Ten rok również upłynie pod znakiem NSP 2011. Gminne Biura spisowe już zostały powołane. Etap rekrutacji rachmistrzów też zakończony.

NSP 2011 odbędzie się w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2011 roku. Ten spis również będzie przeprowadzany z użyciem nowoczesnych zdobyczy techniki.

Metody pobierania danych:

1. pobranie danych z systemów informacyjnych,

2.

Noworoczne zmiany w Allegro

15 grudnia serwis poinformował o planowanym uruchomieniu 22 grudnia nowej kategorii Kupony. W związku z nowa kategorią zmianie ulec ma regulamin Allegro.

Z punktu 31 załącznika nr 1 do Regulaminu usunięty ma zostać fragment zaznaczony na czerwono:

31. Kupony zniżkowe, rabatowe, w formie promesy uprawniające do uzyskania upustu lub innej korzyści na przyszły zakup towarów w sklepach internetowych oraz kupony uprawniające do korzystania z usług oferowanych poza serwisem.

Życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzeniażyczę radości i spokojupełno ciepła i nadzieioraz wszelkiej pomyślnościi osiągnięcia sukcesów w realizacji planóww nadchodzącym 2011 rokudla całej redakcji dobrych programów i wszystkich użytkowników vortalu przesyła max1910 

Wymiana kondensatorów cd…

Do napisania tego artykułu skłonił mnie wpis command-dos pt „Ratujemy płytę główną - wymiana kondensatorów*”, który opisał dość nietypową wymianę kondensatorów. Nie chcę w swoim wpisie dublować porad command-dos, więc należy mój wpis traktować jako uzupełnienie jego wpisu.

1.Lokalizacja i rozpoznanie wadliwego kondensatora. Poniżej prezentuję zestawienie uszkodzonego (1) i dobrego (2) kondensatora.

2.

Powszechny Spis Rolny 2010 – obchód przedspisowy

Jutro rusza w całej Polsce obchód przedspisowy. Jest to pierwszy etap przygotowań do właściwego spisu, który będzie w dniach od 1 września do 31 października 2010.

Obchód przedspisowy ma również na celu zweryfikowanie:• istnienia gospodarstwa rolnego;• danych o gospodarstwie rolnym;• lokalizacji siedziby gospodarstwa rolnego oraz siedziby użytkownika gospodarstwa rolnego na mapie cyfrowej.

Płatnik tylko pod Windows…

Program Płatnik został stworzony dla płatników składek ZUS. Ma on umożliwić w bezpieczny sposób przesyłanie w postaci elektronicznej dokumentów do ZUS-u. Założenia jak zawsze szczytne i godne pochwały. Pewnego razu przy wysyłaniu dokumentów przy użyciu programu Płatnik zastanowiłem się co z użytkownikami wolnego oprogramowania. Przecież może być sytuacja gdy właściciel firmy na swoich komputerach posiada darmowe oprogramowanie np. linuksa.

Dowody z podpisem elektronicznym w 2011 - fikcja czy rzeczywistość...?

23 lipca na wielu stronach internetowych pojawiła się informacja o przyjęciu przez Sejm ustawy o nowych dowodach osobistych zakładającej, że od 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia.

Fakt przyjęcia przez sejm tego aktu prawnego bardzo mnie ucieszył, gdyż jako człowiek zinformatyzowany chętnie załatwiłbym urzędowe sprawy przez internet. W rzeczywistości będzie pewnie o wiele trudniej.

Czyżby GUS przekonał się do środków komunikacji elektronicznej …?

Cieszy mnie fakt, że wszelkiego rodzaju sprawozdania, które przesyłają firmy do celów statystycznych mogą być realizowane poprzez internet oraz że GUS nie wymaga przesyłania ich również w wersji papierowej co nie jest normą w przypadku innych podmiotów administracji publicznej.

W tym roku w Polsce będzie przeprowadzony powszechny spis rolny. Będzie on pierwszym spisem od wejścia Polski do Unii Europejskiej, który odbędzie się w nowej formie. Polska jako pierwszy kraj wspólnoty europejskiej będzie go przeprowadzać za pomocą środków komunikacji elektronicznej.