bEgtvrDp

Maxima5.41.0

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Maxima to jeden z najlepszych programów typu CAS (ComputerAlgebra System) tj. systemów algebry komputerowej, które wspomagająwykonywanie obliczeń symbolicznych.

bEgtvrDr

Programy tego typu nie podająnp. liczby jako wyniku przy obliczaniu całki (jak to ma miejsce wprzypadku systemów numerycznych) ale funkcję. Możliwości programuobejmują m.in. różniczkowanie i całkowanie symboliczne, symbolicznerozwiązywanie równań (w tym różniczkowych), upraszczanie wyrażeńalgebraicznych, operacje na macierzach, możliwość rysowaniawykresów 2D/3D i inne.

Program oferuje dowolną precyzję obliczeń,możliwość definiowania własnych funkcji przez użytkownika, a takżemożliwość programowanie w LISPie. Od wersji 5.10 zawierazintegrowaną nakładkę GUI - wxMaxima.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
Maxima 5.41.0wersja stabilna (Mac)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
ProducentMaxima Team
Liczba pobrań183
Data aktualizacji30 sty 2018
Rozmiar pliku449.74 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEgtvrDW
bEgtvrEn