12 megabitów do domu

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis WirtualneMedia.pl informuje o przygotowywanej nowej ofercie ma usługi dostępowe do Internetu, którą w najbliższym czasie zaproponuje sieć kablowa UPC.

Nowe chello ultra to propozycja, która ma zadowolić najbardziej wymagających. Chello ultra to usługa, która umożliwi transfer do użytkownika z prędkością 12 Mb/s. Nie wiemy jeszcze niestety jaki transfer od użytkownika zapewni opcja ultra, nie znamy również ceny jaką zaproponuje UPC. Najnowsza oferta sieci kablowej powinna być udostępniona w najbliższym czasie o czym świadczy uruchomiona już billboardowa kampania reklamowa oferty, która zapewni najszybszy dostęp do Internetu na rynku indywidualnym.

Nowa propozycja jest wyraźnym przykładem dynamiki i rywalizacji na rynku usług dostępowych. Jeszcze w 2002 roku w czołówce "szybkich" rozwiązań dostępowych znajdowało się SDI o przepustowości 115 kbit/s, 2003 rok zdominowała neostrada, pod koniec jednak tegoż roku bardzo atrakcyjną, konkurencyjną ofertę zaproponował Dialog (ADSL 1 i 2 Mbit). Potrzeby jednak rosną w dużym tempie, w tym roku TP S.A. proponuje już 6 Mbitów w najszybszej neostradzie, UPC natomiast chce zaproponować indywidualnym użytkownikom kolosalny transfer (z dzisiejszego punktu widzenia ;-) 12 Mbitów. Kto zapropnuje 24 ? ;-)

Krótka historia pozwala wnioskować, że najbardziej zaawansowane propozycje stają się standardem po 2 latach od premiery, można więc przypuszczać, że przeciętny polski Internauta w latach 2007/2008 będzie dysponował łączem o przepustowości rzędu 10 Mbitów o ile oczywiście rozwój nie nastąpi szybciej - w spowolnienie procesu trudno uwierzyć...

© dobreprogramy
s