Me and my shadow - steruj własnym cieniem

Znów będzie o kolejnym darmowym, oryginalnym i śmiertelnie porywającym tytule. Tym razem coś dla amatorów platformówek i gier zręcznościowych. Jeśli podobała Wam się gra "Edge", będziecie wniebowzięci..

Me and my shadow posiada nie tylko ciekawy tytuł ale i rozgrywkę. Reguły są bardzo proste - naszym zadaniem jest pokonać krótki odcinek do wyjścia, mijając po drodze różnego rodzaju pułapki. Na początku pojawiają się drobne przegrody, z czasem zamieniające się w ruchome wałki, ostre pale, pękające deski i wiele innych niezbyt przyjaznych elementów. Z czasem do przejścia kolejnych pułapek będziemy potrzebowali naszego sympatycznego cienia. Aby go wskrzesić, musimy wykonać sekwencję ruchów jakie ma zrobić. Nie jest to łatwe zadanie, bo ogranicza nas brak miejsca i przeszkody. Najłatwiej wytłumaczy to video z gry.

Zainteresowani? Łącznie twórcy przygotowali dla nas 25 krótkich plansz wprowadzających do gry (oznaczonych nazwą "tutorial") i 24 zaawansowane poziomy. Dodatkowe poziomy możemy również pobrać z internetu dzięki zakładce "Addons" w menu głównym.

Grafika nie należy do najpiękniejszych ale też nie kłuje w oczy i trzyma się kupy. Nie zapominajmy, że najważniejszą stroną gry jest dobra rozgrywka a tutaj mamy doczynienia z kawałkiem dobrej platformówki.

Zaznaczyć warto również obecność edytora map. Pozwala on na łatwe i przyjemne tworzenie nowych mapek w trybie graficznym. Edytor wyposażony jest w "emulator gry", dzięki czemu możemy testować swoją mapkę równolegle podczas tworzenia.

Pobierz grę