Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Znudził Ci się Tetris? Spróbuj tego!

Co należy zrobić by wypromować coś na hit internetu? Ciężko powiedzieć, wszystko toczy się samo i z każdym momentem pędzi coraz bardziej.

Kilka dni temu pojawiła się wzmianka o nietypowym remake'u klasyku "Super Mario Bros", który dodaje znanemu hydraulikowi możliwość tworzenia teleportów, zupełnie jak w równie popularnej produkcji "Portal". Całość wygląda trochę dziwacznie, doceniam starania autorów ale wybaczcie - kompletnie nie czuję klimatu tej mini-gry. Najwidoczniej mam taką opinię jako jedyny, bo portale poświęcone grom niezależnym śpiewają peany w kierunku "Staby Your Self".

reklama

Ale nie o tym wpis. Pobierając "Mari0" (bo tak nazywa się wyżej wspomniana gra) natrafiłem na coś o wiele ciekawszego. Kolejny remake, tym razem nieco starszej gry - Tetrisa! Tutaj transformacja powiodła się o wiele lepiej... Zasady gry a nawet sfera wizualna nie różnią się znacząco od oryginału z konsol lat osiemdziesiątych. Są wesołe ośmiobitowe melodyjki i kilka modeli figur.

Rozgrywka jest o tyle ciekawa, że figury poruszają się niestabilnie. Hmm niestabilnie to zbyt łagodne słowo, one wręcz fruwają jak piórko na wietrze! Możemy oczywiście je obracać, ale i w tym przypadku fizyka jest "rozregulowana".

Naszym zdaniem jest układanie ich w taki sposób, by powstała pozioma linia. Ale jak to zrobić przy takich okolicznościach? To już zadanie dla Was :)

Uwaga, gra zajmuje niewiele miejsca na dysku ale spooro czasu!

Jak zainstalować?

Wystarczy wybrać odpowiednie dla swojego systemu archiwum ze tej strony.

W przypadku Linuksa i chyba MacOS należy doinstalować jeszcze silnik Love2D (w paczce dla Windows jest już zaimplementowany)

sudo apt-get install love

love "ścieżka/do/pliku/Not Tetris 2.love"

 

gry
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze