Moja praktyka zawodowa, czyli jak zostałem testerem oprogramowania

Na blogu DobrychProgramów miałem przyjemność kilkukrotnie czytać wpisy o praktykach. Jako iż jestem uczniem technikum na profilu technik-informatyk, to tym bardziej interesowały mnie wpisy dotyczące tej tematyki. Teraz przyszedł czas na mój wpis dotyczący tego zagadnienia. :)

Poszukiwanie odpowiedniej firmy

Bodajże we wrześniu moja klasa została poinformowana o terminie praktyki. Ten przypadł na przełomie października i listopada. Do tego czasu jak najszybciej należało załatwić sobie umowę o praktykę.

W skrócie: 29 września - 5 października

Od kilku dni możemy testować najnowszą wersję Windows. Czy kolejna odsłona okienek będzie uznana za równie dobrą jak Windows 7?

Oprogramowanie

Według internetowych legend tylko co druga wersja systemu Microsoftu jest dobra. Nie ma co ukrywać, że wiele osób narzeka na Windows 8. Najbardziej "ósemce" obrywa się za brak menu start, które zostało zastąpione kafelkami.

W skrócie: 22 - 28 września

Ostatnio głośno było w sprawie wyginających się iPhonów.

W tym tygodniu dużo się mówiło o tzw. "Bendgate", czyli podatności iPhona 6 plus na wyginanie. W sieci pojawiły się filmy porównujące najnowsze urządzenie Apple z produktami konkurencji w teście na wyginanie. Prezes Google - Eric Schmidt podczas wywiadu w telewizji Bloomberg wypowiedział się o nowych iPhonach jako kopii Samsunga sprzed roku.

W skrócie: 15 -21 września

W tym tygodniu swój debiut miały najnowsze karty graficzne od NVIDIA, czyli GTX 970 i GTX 980.

Hardware

Nowe karty GeForce wykorzystują architekturę Maxwell, która charakteryzuje się wysoką wydajnością na wat, więc mają one zagwarantować wysoką wydajność i przy tym być energooszczędne. Są to kolejne po GeForce GTX 750 i GTX 750 Ti konstrukcje wykorzystujące nową architekturę.

W skrócie 8-14 września 2014

W tym tygodniu jednym z najgłośniejszych wydarzeń była premiera nowych sprzętów od Apple.

Gigant z Cupertino zaprezentował dwa nowe modele iPhone'ów, a więc tym samym potwierdziły się wcześniejsze przecieki mówiące o dwóch nowych wariantach jednego z kluczowych produktów kalifornijskiego giganta.

MSI GS30 - nowe podejście do laptopa dla graczy

Już wcześniej mogliśmy obserwować próby zwiększenia mocy przenośnego komputera, poprzez podłączenie do niego zewnętrznej karty graficznej, która z powodzeniem mogłaby służyć w komputerze stacjonarnym. Odbiły się one bez większego echa i funkcjonują bardziej jako ciekawostka. Czy nowy produkt MSI pozwoli takim konstrukcją wyjść z cienia?

Specyfikacja komputera

Patrząc na specyfikację nowego produktu MSI, trudno go nazwać sprzętem dla "hardcorowych" graczy. Obejmuje ona:

  • OS - Windows 8.1

W skrócie: 31 sierpnia - 7 września

Ostatni tydzień obfity był pod względem prezentacji różnych urządzeń za sprawą targów IFA, które odbywają się w Berlinie. Te trwają do 10 września, więc do tego czasu możemy być jeszcze nie raz zaskoczeni przez producentów.

Samsung zaprezentował m. in. Galaxy Note 4, który posiada wyczekiwanego Snapdragona 805 lub Exynosa 5433, więc mocy do obsługi ekranu QHD nie zabraknie.

W skrócie: 25-30 sierpnia 2014

Na początek wyjaśnię o co chodzi. W założeniu ma to być seria, w której będę w skrócie opisywać najważniejsze/najciekawsze (niepotrzebne skreślić) wiadomości z danego tygodnia. Bez ściany tekstu - po prostu ogólny zarys informacji z odnośnikiem do pełnej wiadomości, gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej na dany temat. Przy okazji może to być dobre miejsce dla podyskutowania o tym, co się w danym tygodniu działo w świecie technologii i dlaczego np. była to informacja istotna.

Uważaj, gdzie klikasz, czyli zagrożenia na Facebooku

Ostatnio przeglądając Facebooka natrafiłem na post nieznajomego, w którym oznaczony był mój znajomy i kilkanaście innych nieznanych mi osób. Treść brzmiała "wspaniały... (ciąg losowych liter i liczb)". Dodatkowo załączona była miniaturka, która wskazywała na to, że po kliknięciu w odnośnik zostaniemy przeniesieni do materiału wideo z udziałem osoby, która "napisała" post. Co ciekawe link jest skrócony poprzez serwis bitly.com, więc takie wtyczki jak np. WOT pokazują stronę jako godną zaufania. Od samego początku zalatuje to oszustwem.