W skrócie: 25-30 sierpnia 2014

Na początek wyjaśnię o co chodzi. W założeniu ma to być seria, w której będę w skrócie opisywać najważniejsze/najciekawsze (niepotrzebne skreślić) wiadomości z danego tygodnia. Bez ściany tekstu - po prostu ogólny zarys informacji z odnośnikiem do pełnej wiadomości, gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej na dany temat. Przy okazji może to być dobre miejsce dla podyskutowania o tym, co się w danym tygodniu działo w świecie technologii i dlaczego np. była to informacja istotna. Napiszcie w komentarzach, czy chcecie, aby taki cykl powstawał lub jak macie jakieś pomysły na zmianę formuły itd. Tak więc krytyka mile widziana. Tak więc zaczynamy. :)

  • W tym tygodniu swoje 23 urodziny obchodził Linux. W świecie szybko rozwijającej się technologii jest to wartość dość duża. Z tego wpisu możecie przeczytać garść ciekawostek dotyczących dzieła Linusa Torvaldsa.
  • Użytkownicy Windows Phone od wtorku mogą korzystać z serwisu Spotify posiadając jedynie darmowe konto bez wykupionej subskrypcji. Zasady korzystania i ograniczenia są takie same jak w przypadku wersji dla iOS i Androida. To znaczy, że korzystając z konta „Free” mamy limit pominięć, nie możemy przewijać utwory, utwory są odtwarzane tylko losowo i co jakiś czas występuje reklama.
  • Przy okazji warto dodać, że za niedługo będziemy mogli korzystać korzystać ze szwedzkiej usługi na telewizorach marki Philips. Natomiast dla osób korzystających z Deezer dostępna jest promocja, w której nabędą abonament w wersji Premium + na 3 miesiące za 1 zł. Wystarczy za pomocą strony promocyjnej zakupić abonament poprzez PayPal.

  • Niektórzy wolą przechowywać swoją kolekcję ulubionych utworów lokalnie, najlepiej w formacie bezstratnym. Uwagę takich użytkowników przyciągnąć może zapowiedź dysków o pojemności 8 TB od Seagate. Te raczej na chwilę obecną nie będą dostępne dla klientów indywidualnych, co nie zmienia faktu, że producenci dysków talerzowych cały czas udoskonalają technologię.
  • Sceptycznie do Windows Phone podchodzą nie tylko producenci aplikacji, ale również urządzeń. Firmą mającą taki stosunek do WP jest chiński Huawei, który nie wróży sukcesowi mobilnej platformie Microsoftu jak i systemowi tworzonemu przez Samsunga.
  • Huawei nic nie wspomniał o Firefox OS, który jest bardziej niszowy niż WP. Za to przeglądarka z logiem ognistego liska, a właściwie pandy czerwonej zdecydowanie lepiej sobie radzi niż system. Osoby korzystające z nocnych wydań Firefox już teraz będą widzieć kafelki z treściami sponsorowanymi, które mają być dodatkowym źródłem utrzymania fundacji.
  • Od jakiegoś czasu w sieci krążyły informacje o tym, że Google ma zamiar kupić popularny serwis twitch.tv. Serwis został przejęty, ale przez innego giganta. Na zakupy tym razem wybrał się Amazon.
  • Graczy pamiętających legendarny magazyn „Secret Service” powinien ucieszyć fakt, że ten zostanie reaktywowany. Wszystko to dzięki serwisowi typu crowdfunding „PolakPotrafi” zebrane zostało 282 492 zł. Więcej szczegółów można znaleźć w tej wiadomości.
  • Fani Nintendo dostaną do dyspozycji nową wersję konsoli 3DS. Ta będzie posiadać wbudowany dodatkowy mini-manipulator, lepsze ekrany i dwa dodatkowe przyciski. Ponadto urządzenie będzie posiadało mocniejszy procesor w stosunku do poprzednika. Jeżeli będzie, to oznaczać, że niektóre tytuły uruchomimy wyłącznie na odświeżonej konsolce, to może ruch ten może zostać negatywnie odebrany przez posiadaczy obecnej rewizji.
  • A dla Was, która z wiadomości z ostatniego tygodnia była tą najciekawszą?