W skrócie: 31 sierpnia - 7 września

Ostatni tydzień obfity był pod względem prezentacji różnych urządzeń za sprawą targów IFA, które odbywają się w Berlinie. Te trwają do 10 września, więc do tego czasu możemy być jeszcze nie raz zaskoczeni przez producentów.

Samsung zaprezentował m. in. Galaxy Note 4, który posiada wyczekiwanego Snapdragona 805 lub Exynosa 5433, więc mocy do obsługi ekranu QHD nie zabraknie. Innym równie ciekawym sprzętem Koreańczyków jest Galaxy Note Edge. Zaoferuje on nowatorskie podejście do interfejsu użytkownika za sprawą wygiętego ekranu. Pokazane światu zostały również nowe topowe Xperie, czyli Z3 i Z3 compact, na których będzie można wyświetlać gry z PS4 dzięki funkcji Remote Play. Fanów mobilnych okienek mogą zainteresować nowe Lumie, w tym 830 wykorzystującą technologię PureView, czy 730 i 735, które powinny się spodobać osobom robiącym tzw. selfie, a to za sprawą przedniego aparatu o szerokokątnej matrycy o rozdzielczości 5 MP. Oczywiście to niejedyne nowości pokazane w Berlinie, jednak na podsumowanie IFA jeszcze przyjdzie czas. Premiera nowych Lumii może być pretekstem do przejścia na nowszą wersję systemu, dla użytkowników urządzeń z Windows Phone 7.8, gdyż ten 9 września traci wsparcie.

W końcu w Polsce miała miejsce premiera Xboxa One. Od 5 września można oficjalnie kupić najnowszą konsolę giganta z Redmont w naszym kraju. Za 1699 zł nabędziemy konsolę bez najnowszego Kinecta z kodami umożliwiającymi pobranie dwóch gier (Forza 5 i Fifa 15), natomiast za zestaw z sensorem trzeba wydać 1999 zł i możliwość pobrania dwóch gier (FIFA 15 oraz Dance Central: Spotlight). Zarówno w PS4 (APU), Xbox One (APU) i Wii U (GPU) wykorzystywane są układy produkowane przez AMD. Układy bazujące na układach graficznych AMD będzie można również znaleźć w kartach graficznych do zastosowań profesjonalnych firmy Matrox. Takie połączenie ma zapewnić wysoką wydajność i energooszczędność, które mają pójść w parze z funkcjonalnością znaną z kart Matrox.

W tym tygodniu wydana została nowa wersja popularnego Firefoxa, która przynosi liczne usprawniania wydajności. Użytkownicy wolący przeglądarkę od Google i korzystający z nią na urządzeniach mobilnych mogą podziwiać nowy, minimalistyczny design - Material Design, który ma ujednolicić interfejs aplikacji od giganta z Mountain View. Pozostając przy przeglądarkach, powód do radości mają użytkownicy mobilnych okienek - Opera potwierdziła wersję Opery Mini dla mobilnego systemu Microsoftu.