200 milionów dolarów za naruszenie patentu

Strona główna Aktualności

O autorze

Sąd federalny w Teksasie nakazał firmie Microsoft wypłacić 200 milionów dolarów amerykańskich kanadyjskiemu producentowi oprogramowania i4i tytułem strat wynikających z naruszenia patentu. Microsoft twierdzi, że żądanie jest bezzasadne i będzie się odwoływał.

Działające w Toronto i4i, producent oprogramowania do manipulowania dokumentami, w 2007 roku złożył pozew przeciw gigantowi z Redmond, gdyż według niego Microsoft świadomie naruszył jeden z należących do i4i patentów w aplikacji Word i w systemie operacyjnym Windows Vista. Chodziło o osobne manipulowanie zawartością oraz architekturą dokumentu. Microsoft wyparł się winy.

Dowody wyraźnie wskazały, że nie naruszamy patentu i4i i że jest on nieważny - stwierdził rzecznik Microsoftu. Uważamy, że takie zadośćuczynienie jest prawnie i zasadnie bezpodstawne, więc zwrócimy się z prośbą do sądu o unieważnienie wyroku.

Nie dalej jak w zeszłym miesiącu Microsoftowi nakazano zapłacić 388 milionów dolarów firmie Uniloc, producentowi oprogramowania antywirusowego, za naruszenie jej patentów. Od tego wyroku Microsoft również się odwołuje.

© dobreprogramy