r   e   k   l   a   m   a
reklama

miniOffice ze wsparciem dla ODF

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma FERRO Software poinformowała o ukazaniu się nowej wersji miniOffice, alternatywnego pakietu biurowego charakteryzującego się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi.

miniOffice to pakiet oprogramowania biurowego zawierający edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny, którego podstawowymi atutami są: łatwość obsługi i niewielkie wymagania sprzętowe. Do komfortowej pracy w zupełności wystarczy kilkunastoletni komputer.

Pomimo małych wymagań miniOffice oferuje wszystkie niezbędne w codziennej pracy biurowej narzędzia i funkcje, do dyspozycji użytkownika jest także słownik języka polskiego pozwalający na bieżąco sprawdzać pisownię edytowanych dokumentów tekstowych.

W nowej wersji wprowadzono możliwość odczytu, zdobywającego coraz większą popularność, formatu ODF (OpenDocument Format) oraz starszego formatu SXW (OpenOffice.org 1.0 Text Document). Wprowadzona została opcja wykrywania i obsługi odnośników internetowych zapisanych w dokumentach. W obu programach wchodzących w skład pakietu został odświeżony interfejs użytkownika oraz wyeliminowano niedoskonałości wykryte w poprzednich wersjach.

Najnowszą wersję testową miniOffice 1.4 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial