mks_vir 2020

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

mks_vir to legendarna marka programu antywirusowego, która oferuje ochronę przed wszelkiego typu złośliwymi programami, wirusami, końmi trojańskimi itp.

Nowa wersja antywirusa to zestaw modułów, które zapewniają kompleksową ochronę przed wszelkiego typu złośliwymi programami. Do dyspozycji użytkownika jest monitor aktywności na dyskach i nośnikach wymiennych, który w czasie rzeczywistym wykrywa podejrzaną aktywność, skaner na żądanie oraz moduł kwarantanny umożliwiający bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików. Za wykrywanie nowych zagrożeń odpowiedzialne są zaawansowane mechanizmy heurystyczne.

mks_vira w nowym wydaniu wykorzystuje znikome ilości zasobów systemowych. Program działa szybko i wydajnie, nie zakłócając przy tym codziennej pracy z komputerem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki
Wolno skanuje usb
ocena użytkownika
07.12.2020 15:16 • Recenzja do wersji 2020

Jestem mile zaskoczony działaniem programu. Po przesiadce z Kasperskiego, który powodował błędy, blokował strony itp, przyjemność z korzystania komputera wzrosła 10-krotnie. Nieodczuwalny jakby nie istniał. Blokuje co ma blokować. W razie wątpliwości pyta. Komputer chodzi szybciej i sprawniej. Jeden mankament wolno skanuje nośniki USB.

Lekki i szybki, duża ilość dodatkowych narzędzi, sprawna pomoc techniczna, częsta aktualizacja
awaryjność programu, zawieszanie podczas skanowania, problemy z narzędziami
ocena użytkownika
20.11.2019 18:42 • Recenzja do wersji 2018

Program MKS Internet Security wyposażony jest w antywirusa, zaporę sieciową, ochronę w chmurze, kontrolę rodzicielska i ochronę RoundKick. Na uwagę zasługuje spora ilość narzędzi dodatkowych jak moduły do ochrony i szyfrowania plików, bezpieczna przeglądarka (bazująca na Chrome), programy do audytu systemu, kontroli procesów, oczyszczania systemu, a na wet prosta gra :)

Program jest polecany na słabszy sprzęt, podczas działania w tle jego procesy nie pożerają zbyt dużo pamięci i mocy CPU. Podczas skanowania pobór mocy zauważalnie wzrasta, ale da się wytrzymać. Na plus można zaliczyć pomoc techniczną, która stara się pomóc w każdym problemie, w ostateczności łącząc się zdalnie.
Niestety program sprawia wrażenie bety, po przypadkowym resecie trzeba recznie uruchamiać usługę i moduły programu, co więcej programowi nie udało się u mnie przeprowadzić audytu systemu, aktualizacja się kończyła albo i nie. Jednakże największym problemem jest to, że przy skanowaniu kilku folderów (których nie można wybrąć kilku na raz, co też uznaję ża błąd) program w trakcie skanowania po prostu się zawiesił i nie pomogło nic poza twardym resetem. To był ostateczny powód mojego odinstalowania tego programu.

Krótko mówiąc program niezły, ale przypomina wersje BETA, a te problemy z narzędziami i zawiasami skanowań to rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Dlatego mogę postawić tylko 3 i życzę powodzenia ekipie Arcabit w dalszej pracy nad programem.