r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

mks_vir

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Ten program nie jest już dostępny zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

mks_vir to legendarna marka programu antywirusowego przywrócona do życia przez firmę ArcaBit. Nowa edycja antywirusa oferuje ochronę przed wszelkiego typu złośliwymi programami, wirusami, końmi trojańskimi itp.

mks_vir stworzony został na bazie rozwiązań i technologii opracowanych przez firmę ArcaBit. Nowa wersja antywirusa to zestaw modułów, które zapewniają kompleksową ochronę przed wszelkiego typu złośliwymi programami. Do dyspozycji użytkownika jest monitor aktywności na dyskach i nośnikach wymiennych, który w czasie rzeczywistym wykrywa podejrzaną aktywność, skaner na żądanie oraz moduł kwarantanny umożliwiający bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików. Za wykrywanie nowych zagrożeń odpowiedzialne są zaawansowane mechanizmy heurystyczne.

r   e   k   l   a   m   a

mks_vira w nowym wydaniu wykorzystuje znikome ilości zasobów systemowych (w pracy w tle około 8 MB pamięci RAM). Program działa szybko i wydajnie, nie zakłócając przy tym codziennej pracy z komputerem. Komponent odpowiedzialny za aktualizacje funkcjonuje w oparciu o Microsoft Azure i na bieżąco dostarcza nowe definicje zagrożeń.

Uwaga!

  • Aktualnie program nie jest już dostępny do pobrania.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #70 14.07.2017 19:39

Skoro program wrócił to nie jest archiwalny i myślę ,że moderator strony zmieni napis u góry . U mnie na szybkim skanowaniu to kilkanaście minut a na dokładnym bardzo długo . Nie przejmuje się tym długim skanowaniem jeżeli dokładnie znaczy skutecznie i czego nie robi się aby komputer był czysty . W dodatku skanowanie tzw. na żądanie jest sporadyczne lub od czasu do czasu i można oderwać się od kompa na parę godzin na skanowanie bez zbytniego obciążenia komputera innymi czynnościami . Spotkałem się z takimi głosami czy szybko znaczy skutecznie jeżeli chodzi o skanowanie ,więc długie skanowanie powinno ich zadowolić . Świadomość ,że komputer po skanowaniu nie ma szkodnika poprawia samopoczucie .Na końcu rada - jeżeli skaner znajdzie zagrożenie to za nim zezwolisz na usunięcie przeczytaj co usuwasz i dotyczy to wszystkich skanerów . Może okazać się ,że usuniesz coś co nie jest szkodnikiem czy niepotrzebnym PUP-em . Zdarzyło mi się ,że skanerem usunąłem GG inaczej Gadu Gadu i musiałem na nowo instalować a u kolegi jakąś grę ,oprogramowanie uznane jako robak . Dobrze ,że są to przypadki jednostkowe pomyłek bo większość skaner robi to co należy do niego dobrze . Często czytam ubolewanie ,że skaner nic nie znalazł a nawet nic nie znalazł od lat - to ciesz się ,że komp jest czysty i antywirus nie przepuszcza szkodników . Jeżeli masz wątpliwości to są programy do skanowania bardziej wyrafinowane ale są dla zaawansowanych ,bardziej obytych informatycznie .Dla laików pozostaje skorzystać z innego łatwego skanera aby potwierdził tamtego skanera lub antywirusa . Niestety wybór darmowych skanerów jest niewielki zaledwie klika , dlatego powrót tego podanego niżej powinien ucieszyć. Windows 7 ma wbudowany skaner " mrt " i Windows Defender który po odłączeniu jego działania w czasie rzeczywistym może służyć jako skaner . Windows Defender - nie koliduje z żadnym stałym antywirusem bo jest wyłączony . Co istotne jest na bieżąco aktualizowany przez Microsoft o nowe bazy wirusów . Znam osoby u których Windows Defender w Windows 10 czy 8 jest głównym antywirusem i nie narzekają na problemy z wirusami . Windows Defender - ma rozszerzony zakres antywirusowy w dziesiątce ale nie taki jak w Windows 7 w którym jest nieco okrojony , dlatego u mnie służy jako skaner posiłkowy .Link - mks_vir - Skaner online
mks-vir.pl/skaner-online.html

FreeWare_RK   21 #69 06.04.2017 11:26

@Don Pedro .13 (niezalogowany): Tak powraca, już w maju.

Cytuje co powiedział Pan @dementor: mks_vir powraca po wielu latach, a return ten zapowiada się on interesująco https://avlab.pl/nowy-mksvir-dla-firm-i-uzytkownikow-indywidualnych-odrodzil-sie... E'Viva polonia mens AntiVirus! :)

  #68 16.03.2017 16:02

Antywirus " mks_vir " - podobno ma powrócić w 2017 roku do użytku komercyjnego .Co ciekawe w 2016 został reaktywowany skaner mks_vir online i obecnie jest gotowy do pobrania za darmo i jest na bieżąco aktualizowany do najnowszej wersji działającej w chmurze . Skanuje długo ale dokładnie i raz na jakiś czas profilaktycznie dobrze jest go włączyć i zająć się czymś innym aby komputer tylko nim był zajęty .

msnet   23 #67 08.12.2014 13:35

Ten program to legenda - szkoda, że porzucona.

yanko wojownik   14 #66 03.03.2014 22:38

Pogrzebali program oficjalnie od 1 marca 2014 poprzedzone było to
komunikatami i zachętą do wykupienia licencji na Arcabit Internet Security 2014, ale trochę
mimo wszytko nie fair... rok od wydania ostatniej wersji mogliby utrzymać wsparcie.
Strony programu już nie ma, aktualizacji też. Nie był to istny cud, ale
zawsze coś da darmochę.

  #65 27.11.2013 17:02

Nic nowego z tym programe sie nie dzieje, jak i z jego bratem ArcaVir'em. Miałbyć już w lutym mks_vir Internet Security, a tu dalej nic. Chyba poza aktualizacjami mks_vir'a dali sobie spokój. A szkoda :(

kammus   3 #64 07.11.2013 02:11

Trochę słabo, nie wykrywa ściąganych po protokole HTTPS, oraz z serwerów FTP.

  #63 28.10.2013 22:00

8 MB pamięci RAM? A to ciekawe bo przy 4 GB RAM proces arcamainsv.exe zajmuje "tylko" 480 MB RAM.

jurecki   7 #62 27.08.2013 14:54

bardzo dobry super program,polecam

jurecki   7 #61 27.08.2013 10:51

@grosvenor (niezalogowany): bardzo dobra uwaga :)

  #60 30.06.2013 17:28

Nie wiem, dlaczego, ale ściągnąłem ten program dwa razy i za każdym razem po podaniu adresu mailowego instalacja przerywa się z powodu błędu, a chciałem sprawdzić czy działa jak kiedyś, gdy go dawno temu zakupiłem, a tu lipa.

  #59 15.06.2013 18:16

Przede wszystkim:
- nadaje się na starsze i wolniejsze kompy- to jest ważne a nie te pierdoły;
- jest stabilny przy ściąganiu uaktualnień;
- rejestracja jest szybka;
Gratulacje.

ryba1   2 #58 30.08.2012 19:05

jedyne co mnie zadziwia w tym antyvirusie to to ze przegonil sam siebie hehe!! ogladajac ocene urzytkownikow mks i Arcavira (jak wiadomo to to samo) to jeden jest lepszy od drugiego hehe no coz moglo sie zdarzyc ale ze ma lepsze noty niz avast to juz tylko niepoprawny optymista mogl sie tak wypowiedziec!!zycze mu jak najlepiej ale na tym etapie to chyba za wczesnie na nadnaturalna pomoc .

ryba1   2 #57 28.08.2012 09:24

cos mi sie wydaje ze firma zamiast pracowac nad poprawa jakosci tego softu to skupila uwage na uzyskaniu jak najwyzszej oceny od uzytkownikow obsewruje bowiem caly czas wyniki i opinie na jego temat i jak by w ostatnich kilku dniach cos za duzo ich przybylo natomiast komentarze jak byly tak sa niezmienione !!!

Wiosny   3 #56 13.08.2012 18:23

Wszystkiego najlepszego, MKS'ie.

dar400   2 #55 05.07.2012 08:15

Nie jest zły ! miałem zainstalowane gorsze za FRRE to super program Polski . Ale to tylko moja opinia. Zawsze można Nortona z torenta + trial rest. Lub Comodo , Pande free , PC Tools , Pozdrawiam wszystkich.

Pazuzu   4 #54 09.06.2012 10:07

Instalacja zakończyła się przedwcześnie w wyniku błędu - tak mam komunikat za każdym razem, gdy próbuję go zainstalować. Próbowałem kilka razy. Do widzenia.

aniolki87   1 #53 29.05.2012 01:02

Jak dla mnie, profesjonaliści, potknęli się przez władzę ale się podnieśli dzięki swoim umiejętnością a co najważniejsze to Polacy:Zalukajcie:
Mks_vir – najstarszy polski program antywirusowy, to bez wątpienia ikona polskiej informatyki. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku stał na straży bezpieczeństwa danych w polskich domach, firmach, szkołach i urzędach i jeszcze kilka lat temu był w Naszym Kraju synonimem ochrony antywirusowej. Niestety wydarzenia ostatnich lat, które w efekcie doprowadziły firmę MKS Sp. z o.o. do upadłości likwidacyjnej, spowodowały, że merytoryczne i techniczne aspekty rozwoju oprogramowania zeszły na drugi plan ustępując pola jałowym sporom. Przyszłość programu mks_vir stanęła pod znakiem zapytania i tylko krok dzielił go od zapomnienia. My – ludzie z zespołu ArcaVir, zespołu który przed laty był kluczem do faktycznego sukcesu programu mks_vir, stwierdziliśmy, że nie możemy dopuścić do sytuacji, w której jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek z branży IT zniknie z rynku lub trafi w niepowołane ręce. Już kiedyś poprowadziliśmy mks_vir-a na szczyt i teraz zrobimy to ponownie. Przygotowaliśmy nowy pakiet mks_vir dostępny bez opłat dla wszystkich użytkowników. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy mks_vir, zbudowany w oparciu o technologię swojego „młodszego brata” – pakietu ArcaVir, spełnił oczekiwania polskich użytkowników komputerów i ponownie stał się powodem do dumy w rodzimej branży informatycznej.

kamilze   3 #52 21.05.2012 11:48

Lepszy niż FileMedic Antivirus 2012 beta , ale do czołówki bezpłatnych antywirusów nigdy się nie zbliży.
Zagraniczne laboratoria avasta ,aviry, avg, czy pandy są znacznie większe.
Jedyna szansa to skorzystanie z silnika antywirusowego innej większej firmy ,wtedy skuteczność będzie na odpowiednim wysokim poziomie i można będzie zająć się kwestią marketingu i poprawy wyglądu aplikacji.

pan.chomik   2 #51 20.05.2012 17:47

Skanowanie ItW z 3 ostatnich miesięcy - 100%
Skanowanie Extended ItW z 3 ostatnich miesięcy - 98% (program pominął kilka inject'owanych bibliotek z Windows XP. Przesłałem je do laboratorium firmy, zobaczymy, jaki będzie czas reakcji).
Reasumując - wynik bardzo dobry.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.