mks_vir 2k7

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest już dostępna najnowsza wersja najstarszego polskiego programu antywirusowego - mks_vir 2k7.

mks_vir to niegdyś najpopularniejszy na polskim rynku program antywirusowy. Jego niezawodność została sprawdzona przez lata obecności na rynku. Pierwsza wersja programu ukazała się w 1987 r. i od tamtego czasu producent systematycznie go ulepsza i poszerza bazy wirusów. mks_vir 2k7 integruje z poziomu nowego, przebudowanego interfejsu wszystkie moduły wchodzące w jego skład (monitor antywirusowy, skaner dyskowo-plikowy, skaner poczty elektronicznej, zaporę sieciową, antyspyware i antyadware, moduł automatycznej aktualizacji).

Główne nowości w wersji 2k7 to inteligentny Filtr Spamu w pełni współdziałający ze Skanerem Poczty (obsługującym już SMTP i SSL). Zaporę Sieciową wyposażono dodatkowo w IDS - system wykrywania włamań i możliwość szczegółowego ustawiania reguł ruchu sieciowego oraz blokowania stron internetowych. Skaner Dyskowo-plikowy może teraz być uruchomiony przy pomocy metody "przeciągnij i upuść" (drag & drop) i zawiera opcję szybkiego skanowania najbardziej podatnych na infekcję obszarów systemu. Monitor Rejestru ma zaś większe możliwości konfiguracji reakcji na wykryte zagrożenia.

mks_vir 2k7 tak jak dotychczas będzie dostępny w 4 podstawowych wersjach pudełkowych: DOM, DOM Plus, FIRMA i FIRMA Plus. Wersje Plus zawierają zaporę sieciową, filtr spamu oraz monitor rejestru. Wersje elektroniczne nadal będą podzielone na: domowe, komercyjne, rządowe i edukacyjne. W ramach obowiązującej do końca grudnia promocji można zakupić program taniej o 15%. Dodatkowo wersje do użytku domowego (zarówno pudełkowe jak i elektroniczne) oferowane są z licencją na trzy stanowiska w cenie licencji jednostanowiskowej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach producenta.

Wszyscy zarejestrowani klienci, posiadający ważną licencję na program mks_vir 2005 lub 2006, mogą bezpłatnie przejść na program mks_vir 2k7.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

© dobreprogramy
s