mks_vir 2005 z firewallem

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec roku, firma MKS wyda nową wersję programu antywirusowego mks_vir 2005. Będzie to drugi, polski program tego typu, po AntiVirenKit 2004 InternetSecurity, wyposażony w firewall i funkcje ochrony przed spamem.

Główną nowością w programie będzie wspomniany już firewall mający zapewnić bezpieczeństwo komputera w sieci. Program będzie zawierał także monitor rejestru kontrolujący aktywność pracujących aplikacji pod kątem wykorzystania newralgicznych kluczy rejestru. Oprócz znanego już w wersji 2004 modułu do wykrywania i usuwania dialerów, pojawi się także możliwość likwidacji oprogramowania szpiegującego tzw. spyware i reklamowego tzw. adware.

Zmieniony zostanie także skaner poczty, który ma pozwalać na lepszą ochronę poczty przychodzącej i wychodzącej (w tym m.in. w pełni kontrolować przesyłki wieloczęściowe). Skaner poczty będzie posiadał tzw. blokadę massmailingu, co pozwala na blokowanie robaków. Nowością jest również zupełnie nowy Administrator, który ma pozwalać na wygodne zarządzanie pakietem w dużych sieciach.

Cena nowej wersji nie została jeszcze ustalona.

© dobreprogramy
s